Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree4Одобрявам

Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    1
    #1

    Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Здравейте колеги!
    Бихте ли ми казали какво мислите за модела. Колко литра гориво побира резервоарът на този модел?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Може би имаш впредвид 1.9 dci ? Теоретично модела е един от най-продаваните ванове за времето си , но много зависи от техническото състояние на автомобила ! Около 55литра , но не съм 100% сигурен ! От кой модел е - с стъклените фарове или големия от поликарбонат / пластмаса / ? Рено Меган Сценик ли е или само Рено Сценик ?

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #3

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Имам наблюдения над една Лагуна 02г с 1,9 ДЦИ и ядовете с турбото са големи. Нова турбина от Рено и пак тръгна да сдава багажа, нямала гаранция, дефект им била на тия двигатели, а хич не е евтина Около 18м изкара с новото турбо ( около 30К км ), колата е без чип.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #4

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Имам наблюдения над една Лагуна 02г с 1,9 ДЦИ и ядовете с турбото са големи. Нова турбина от Рено и пак тръгна да сдава багажа, нямала гаранция, дефект им била на тия двигатели, а хич не е евтина Около 18м изкара с новото турбо ( около 30К км ), колата е без чип.
    Щом и с новата турбина е изкарала толкова малко значи че просто не е отстранена причината поради която си е заминала и първата турбина , а те са много , но някои от тях са

    1.Запушен маслопровод захранващ мазането на турбината или ниско налягане на маслото.
    2.Замърсено масло или наличие на твърди частици , както и неправилно масло за мотора , съшо и ненавременна смяна.
    3.Запушен катализатор и прегряване на турбината
    4.Наличие на твърди тела навлизащи в лопатките на турбината.
    5.Да не забравяме и задкормилното устройство.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #5

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708
    Щом и с новата турбина е изкарала толкова малко значи че просто не е отстранена причината поради която си е заминала и първата турбина , а те са много , но някои от тях са

    1.Запушен маслопровод захранващ мазането на турбината или ниско налягане на маслото.
    2.Замърсено масло или наличие на твърди частици , както и неправилно масло за мотора , съшо и ненавременна смяна.
    3.Запушен катализатор и прегряване на турбината
    4.Наличие на твърди тела навлизащи в лопатките на турбината.
    5.Да не забравяме и задкормилното устройство.
    Колега катализаторите бяха махнати веднага след покупката. При смяната на турбината, беше сменено управлението на същата, беше свален кулера и беше измит основно, бяха сменени вакумите, смяна масло, пълна диагностика с четене на реални данни в движение и тн. Не съм лайк в тази област и знам за какво става дума, но пак стана и след разправия с Рено се оказа, че тези точно турбини на този двигател дефектирали и от Рено не били открили и отстранили проблема, поне това беше казано.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #6

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Колега катализаторите бяха махнати веднага след покупката. При смяната на турбината, беше сменено управлението на същата, беше свален кулера и беше измит основно, бяха сменени вакумите, смяна масло, пълна диагностика с четене на реални данни в движение и тн. Не съм лайк в тази област и знам за какво става дума, но пак стана и след разправия с Рено се оказа, че тези точно турбини на този двигател дефектирали и от Рено не били открили и отстранили проблема, поне това беше казано.
    Добре ти как си го обясняваш , освен новата турбина всъщност да е била стара позакърпена , причина винаги има за всичко .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Проблем с турбината на рено има само както каза колегата - ако не е нова.
    Ето затова си избрах бензиновия модел.

    Чудно ми е тази кола колко е излязла вече , щото като гледам какво си сменял - май е вечно твоя .

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #8

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708
    Добре ти как си го обясняваш , освен новата турбина всъщност да е била стара позакърпена , причина винаги има за всичко .
    Еми принципно мразя да си го обяснявам сам Обяснението на Рено беше, че тубото на този двигател точно дава дефекти и нищо не могат да направят. Турбината беше нова - чисто нова, не рециклирана

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Проблем с турбината на рено има само както каза колегата - ако не е нова.
    Ето затова си избрах бензиновия модел.

    Чудно ми е тази кола колко е излязла вече , щото като гледам какво си сменял - май е вечно твоя .
    Цялата операция струваше около 3К лв, като почти цялата сума е за турбината. Управлението е малко под 200 лв, вакумите са по 10 лв/м или нещо подобно беше, турбото ми го дадоха за 2300, та общо взето това е равносметката от интервенцията Реното принципно не го карам аз лично, само е мое и още ме е яд, че взех такъв таралясник. Хем се бях зарекъл да не взимам френски боклуци и пак се набутах Евтиното винаги е скъпо. Нека после плюят по немските и японските коли има защо да са по-скъпи. Преди време карах едно Берлинго 2.0 HDI и над двигателя има един обезшумителен капак, който се държи на 4 щипки по няма и 10лв/бр. Колата беше на няма и г, когато първия път се счупиха тия щипки и развиха капачката на маслото, която е на 1/4 оборот. Отидох в Автомотор, не било гаранционно, смених пак щипките. След няма и месец пак се счупиха 2 от тях и изкараха щеката на маслото. Отивам пак в сервиза, викат махай тая кора, дава проблеми, аз не колата е нова, нека е като от завода. На същия ден в който я взех от Автомотор със сменени щипки, се чупят пак 2 и чупят една джаджа на термостата дето е за обезвъздушаване или нещо подобно. С пътна помощ до Автомотор и на сл ден викат нямаме в наличност такъв термостат и след 2-3 седмици ще дойде. Завиха ми някаква рапидка на мястото на тая джаджа и викат ако ти тр колата. На следващия ден колата беше вече върната на Автомотор след 1г и 2м, оставаха още 22м лизинг Да са живи и здрави

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Аз карам Рено, но не и дизел.
    След години карани на дизел - казах че докато не оправят колите , ще си карам на бензин/газ.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #10

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    за по-малко пари си потърси сценик 99г - 2000куб. 115коня.
    аз имах такъв навремето с обикновена газова на плочка. в софия по задръстванията с климатик 15/100 газ, извънградско - 7-8/100 при скорост до 100-115км/ч.
    като поддръжка и ремонти бензина е по-добър, пък и ако се сравни левовия разход на гориво => клони към бензина.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #11

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Да не забравяме и EGR клапана относно причините за счупването на турбината , ако не работи или е изолиран от някого също е възможно турбината да си замине преждевременно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #12

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708
    Да не забравяме и EGR клапана относно причините за счупването на турбината , ако не работи или е изолиран от някого също е възможно турбината да си замине преждевременно.
    EGR/AGR се чистят още с купуване на стара кола, както и радиаторите, особенно ако е дизел , ако не се изчистят се ИЗОЛИРАТ, защото единствената функция която има ЕГР е екологична изолирането му по никакъв начин не вреди на работата на турбината, а дори да има някакъв ефект в-у турбината е не повече от 5% по-голямо износване. В случая ЕГР не е изолиран. Имай предвид, че най-честата съдба на ЕГР в БГ е изолирането му, както и махането на катализаторите, пък турбините карат В тоя ред на мисли гледах на най-новата А8 единия катализатор струва 9600лв, а е с 4 Как да се грижиш за околоната среда в такъв случай

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    A стига бре .Тия турбини да не са със златно покритие или платинени лопатки Ега ти цифроманията.
    Аз сума ти време благославях Опело фиатското изпълнение след като останах насред 1 кръстовище в града Скъсана ос на турбото / виждаше се ясно зърнестата структура на ността и 1 черта - пукнатината. Ново турбо + ЕГР с труда = 1870-1890 лв / Опел Цомбо 1,3 CDTI/. Никогаш локомотив .

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #14

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Здравейте,

    някои да има мнение по въпроса относно Renault Megane 1.9 dTI 2000 г.? Става въпрос за комбито, а не за модела Scenik?

    Благодаря ви предварително!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:Reno Megan Scenik -1.9 CDI- 2001г.

    Цитат Първоначално публикувано от pacho-gr
    Здравейте,

    някои да има мнение по въпроса относно Renault Megane 1.9 dTI 2000 г.? Става въпрос за комбито, а не за модела Scenik?

    Благодаря ви предварително!
    Megan Clasic, megan Couch , Megan Scenic - все едно и също.
    Двигател , скоростна кутия , табло фарове и тн.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси за климатик RENO RAC * 12R7
    От Aleksandars във форум Други марки климатици
    Отговори: 30
    Последно: 07-08-09, 12:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе