Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25
Like Tree3Одобрявам

Климатик HYUNDAI asw-h12a4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #16

    Re: Отговор: Климатик HYUNDAI asw-h12a4

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    Нищо му няма на климатика. И друг път не го натоварвай рязко. Ако ще и 32° му задавай, но бавно и постепенно, да не работи на максимум. Сега го дръж на по-ниска зададена температура 20° и стига експерименти.
    Мерси за съвета, но туко що направих опит да стартирам на отопление климатика при температура 16 градуса и отново ми да да грешка Е5. Звънях да питам един познат, който има точно същия климатик дали може да ми даде да презапиша Епрома, но се оказа, неговият климатик също се е повредил и то лятото на охлаждане (но той го ползва само за това) - дава същата Е5 грешка. Вече не съм сигурен че температурата я е причинила.

    VeleV.Klima
    Благодаря, за предложената помощ, но виждам, че си от Плевен, а и щом не се знае дали ще стане не бих те викал напразно

    Мисля да попитам утре в сервиза, който Денси са писали за тези климатици HYUNDAI "РОЯЛ СЕРВИЗ". Дано те да ми кажат нещо по въпроса...днес не работеха.
    Ако някой е имал същия проблем с климатик на АУКС дори да не е с бадж Хюндай, нека сподели как го решил.

    Благодаря на всички за отговорите .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Отговор: Климатик HYUNDAI asw-h12a4

    Кога ти даде грешката, веднага с включването ли или след малко изминало време?

    Трябва да се провери тръбният датчик на вътрешният топлообменник.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #18

    Re: Отговор: Климатик HYUNDAI asw-h12a4

    Грешката я дава като измине време. Какво представлява тръбния датчик и какво трябва да се измери?

    - - - Updated - - -

    Да не би този тръбен датчик да подава грешни данни, които спират работата на климатика и понеже е минал някакъв интервал от време той да издава тази Е5 грешка, а всъщност Епрома да си е ОК.
    Често срещано ли е тръбният датчик да се повреди или пък повреда в ЕПОРМА е по-честа?
    Тръбният датчик е една медна тръбичка с кабелче към схемата запоена за някоя от тръбите на изпарителя, нали?
    Виждал съм нещо подобно при разглобени климатици...това ли е?
    Ако трябва да се купува нов датчик, трябва ли да се търси такъв с определена спецификация или всеки става?

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #19

    Re: Климатик HYUNDAI asw-h12a4

    Епрома е операционната система управляваща устройството климатик и ако е повредена уреда няма да работи, а климатика ти работи. Тръгва си всичко, топли, но дава грешка прегряване на вътрешният топлообменник информация, за което получава от температурен датчик мушнат в него. Това е инвертор и ако Епрома е повреден външното тяло няма да тръгне, защото няма да знае какво да прави, няма кой да му каже.

    По-добре извикай някой техник по климатиците да го види, но бъди внимателен да не ти каже голяма повреда, като платка или компресор, защото с малък проблем няма да може да те одере достатъчно добре.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #20

    Re: Климатик HYUNDAI asw-h12a4

    Точно за това имах съмнения за Епрома, защото всъщност не тръгва и не топли...докато се появи грешката нищо не се случва...нито вътрешният вентилатор върти, нито външният, компресора не включва, но ако го пусна в режим на вентилатор все пак работи...Ще се посъветвам с някой техник...дано все пак не се наложи покупка на нов климатик.
    Пък и дано ремонта да не струва повече от климатика :rolleyes:

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #21

    Отговор: Климатик HYUNDAI asw-h12a4

    Пак погледнах документацията. Изключи климатика от контакта и го включи след 8 часа. Май прегряването се отнася за компресора, а не е свързано с вътрешното тяло. Описанието, което сега гледам свързано с грешка E5 е ниско/високо напрежение при външното тяло, претоварване или проблеми със завъртането на компресора.
    Този пост е редактиран от valen1; 09-12-12 в 23:01.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #22

    Re: Отговор: Климатик HYUNDAI asw-h12a4

    аха, добре тогава дано да се е оправило утре.....ако, е ще черпя
    лека вечер

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #23

    Re: Климатик HYUNDAI asw-h12a4

    Още не е тръгнал климатика, но щом ми остане време ще викна техник. Дано ремонта да не струва повече от климатика
    Иначе ако наистина има проблем с ЕПРОМ-а какви трябва да са симптомите освен съобщението за грешка? Ще имам ли контрол от дистанционното (защото имам) и ще мога ли да го пускам не вентилатор (вентилатора работи в този режим и на охлаждане)
    не означава ли този fault of the indoor EEPROM пълен блок? Нали на него е записана ОС на климатика... или пък не всичко е на Епрома и затова все още имам контол?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #24

    Re: Климатик HYUNDAI asw-h12a4

    Ако някой се интересува какво стана с Хюндая - оказа се, че има повреда в управлението на външното тяло. Развръзката е, че си купих друг климатик - Fujitsu asyg12leca и съм доста доволен от него. Ползвам го вече месец. Темперира значително по-добре, вътрешното тяло е по-тихо (външното е съпоставимо като шум, но не ми прави впечатление), не създава дискомфорт при размразяване и почти не се усеща - като цяло климатика е значително по-солидно направен и си личи, че е по-качествен. Освен това сервизното обслужване доколкото разбрах е добро (не дай боже), макар че твърдят, че тези Фуджитсу са надеждни.

    Бих искал да посъветвам никой да не си купува климатик Hyundai или подобен "немарков" климатик. Конкретно за Хюндай мога да кажа, че на практика няма сервизно обслужване и ако има то е на много солени цени. "Роял сервиз" е фирмата, която се води, че ги обслужва, но от опита ми до тук знам, че им иде да те напсуват щом споменеш Хюндай и нямат никакво желание да помагат дори срещу сумата от 400лв, която им предлагах (определено си е доста за ремонт на подобно менте, но тъй като не можеха да ми гарантират резултата не искаха). Отделно пък разбрах, че от две години нямали договор с Денси за тези климатици и на практика гаранцията, която магазина издава е фиктивна (От Роял Сервиз монтирали понякога такива, но гаранцията била само за монтажа). Мидеите поне имат сервизно обслужване...
    Съветвам ви да не правите моята грешка - по-добре дайте още 200-300 лв и си купете климатик на японска марка.
    karambam одобрява това.

  12. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #25

    Отговор: Климатик HYUNDAI asw-h12a4

    Роял сервиз действат така за ВСИЧКО, на което те са официален сервиз. Ти си имал горчив опит с тях, аз имах 2 такива случая, един приятел също е имал 2 подобни случки с роял... Нищо не става с тези хора, дори платен ремонт не искат да правят.
    dudelgrincen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. HYUNDAI HNH-126 NBE
    От KTT във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 13-08-14, 17:41
  2. Климатици Hyundai
    От ivkony във форум Други марки климатици
    Отговори: 64
    Последно: 02-12-10, 14:28
  3. Сервиз за климатици Hyundai ?
    От dimlubnik във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 20-10-09, 21:41
  4. мнения за пералня Hyundai
    От rosi hranova във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 05-02-08, 20:40
  5. Hyundai L17T
    От shortcut във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-02-04, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе