Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree1Одобрявам

Силен шум от климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    4
    #1

    Силен шум от климатик

    Здравейте, имам нужда от помощ и съвет.

    От един месец изживявам страхотен тормоз от шум на един стар климатик ТЕСО 24-ка закачен до прозореца ми. Звукът, който се налага да търпя всеки ден е нещо неописуемо, има дори вибраций!
    Съседите знаят за проблема, но до този момент не са взели абсолютно никакви мерки, а тормозът е голям. Всеки ден със главоболие и нерви и т.н.

    Бихте ли ми дали някакъв съвет, и дори и съдействие за да реша проблема си. От Варна съм.

    Благодаря.


    П.С. МОЛЯ, НЕ ЗАКЛЮЧВАЙТЕ ТЕМАТА.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322063799[/time]_________________________________________________

    Благодаря за отговорите. Незная какво могат да ми помогнат жалби към риокоз и т.н. Климатикът е стар и е малко вероятно каквито и да е профилактики да повлияят на шума. А и както колегата спомена, във Варна дори няма 0 градуса. Днес отново се наложи да напусна жилището си, за да се спася от адския шум. Имам и малко дете вкъщи. А бученето е кошмарно !!!
    Моля, някой да ми даде съвет, който е имал подобен проблем, по какъв начин е решил проблема си??

    Благодаря ви.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Силен шум от климатик

    Това е форум за климатици а не юридически форум и едва ли някой знае какво да ви каже.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:Силен шум от климатик

    Не става много ясно, чий е този чиден климатик. Ако е твой - смени го. Ако е чужд, поговори със собственика му.

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Re:Силен шум от климатик

    Виж, трябва и ти нещо да направиш все пак. Ясно е, че сам проблемът няма да се реши. Той не е от математическо естество, че да има правилно и грешно решение ( Сашо ), а по -скоро ефективно и не дотам такова. Държавните институции работят бавно, като ръждиви зъбчати колела, но с по-голямо упорство може и да стане нещо. Освен коренно противоположните варианти от предната тема, се сещам и за още един, този път доста мил и хуманен - викаш майстори за твоя сметка да постегнат бръкмата и готово. Не би трябвало да те одерат кой знае колко. За твърдението ти, че машината не може да се обезшуми, понеже била стара, не бъди толкова сигурна-ние българите сме изобретателни хора, а и тук във форума също има тук -таме идеи за обезшумяване, стига проблемът от който произхожда шумът, да отговаря на избрания начин за решаването му. Сега ще запиташ за някой кадърен майстор - тук не съм подготвен. Ако наистина не стане, може да им купиш някой друг климатик, ефтинджак за някоко стотака. Всъщност не е ли това корена на злото - парите ? Всичко опира до тях, е може би и малко мързел. Тук не визираме кой от вариантите е честен, законен, справедлив и прочие, а кой би заработил. И като имаме предвид, че ТИ СИ НА ЗОР и предположим, че не си лош човек и не искаш да сториш никому зло( абе друго си е малко вандалстване ), трябва да развържеш кесията. Сигурен съм, че един безплатен ремонт ще е добре-дошъл за собственика на въпросния климатик.
    И така, имаш още няколко работни дни до края на седмицата, така че дай шанс на РИОКОЗ-а( инспекторките се вземат с кола/такси , ако случайно не ти се е случвало ), мини през районното, най-малкото за да те препратят някъде другаде , в общината май нямаш работа. Или направо звъни на климаджиите да идват да отварят машината утре. И разбира се, ако нищо не проработи - шилото от мазата
    Успех!
    Велев дай идея на дамата как да изкара това нещо от строя, бе, никой не ще от тебе правни съвети :rolleyes:
    DDM87 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:Силен шум от климатик

    В моя блок има такова хитачи хората са доста богати и надменни и не се интересуват от мнеието на други. Предложих им да го оправя но нищо макар че е с тампони го чувам на моя етаж чак от другата страна на блока. Проблема според мен е че тампоните на компресора са се скапали от годините и компресора опира в дъното и бучи.

  7. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #6

    Re:Силен шум от климатик

    Поговори с съседа и ако не иска да го опраи (И НЕМУ УВИРА ГЛАВАТА) вземи нещата в свои раце Като ако имаш достъп до климтика вземи и му пусни фреона Или пак хакни едно парче дебела тел в перката на външното тяло така че да спре дасе върти и му гледаи сеира ама първото с фреона е по добре

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #7

    Re:Силен шум от климатик


  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    4
    #8

    Re:Силен шум от климатик

    Благодаря за отговорите.

    Още преди месец, когато времето застудя, идва съпорта за моя климатик Мидея, 24', защото започна много да бръмчи, тогава аз ги помолих да видят и този ТЕСО и евентуално да му направят профилактика дори на моя сметка, но ''шефката'' дори категорично отказа достъп на моите техници до климатика! И така повече месец вече трае този тормоз, дори и в момента докато пиша това.

    Кalcheff1 казваш за шило ама то няма да спре климатика, нали?

    А за пускане на фреон и телове, нямам представа как стават тия неща, нали съм дама. (

    Оххх вече незнам какво да правя.... накрая ще полудея тотално и ще го застрелям този климатик... и аз като онзи лудия полковник от линка...


    HELP!

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #9

    Re:Силен шум от климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Purple


    Кalcheff1 казваш за шило ама то няма да спре климатика, нали?

    А за пускане на фреон и телове, нямам представа как стават тия неща, нали съм дама. (
    Амииии няма да спечелиш войната моментално, но ще има сериозни последствия. Като например машината може да изключи до минути или часове, заради някаква защита, което теб те устройва. Въпрос на време е, ако машината не се усети и продължи да работи, тъй като е от старите, компресорчето да замине ( и отново печелиш, този път тотално ), ако собствениците продължават да я държат включена. На първо време машината ще бръмчи, а няма да върши никаква работа. Абе този фреон не е за мирис напълнен там, той е " кръвта " на машината, ако мога така да се изразя.
    Ама ти така и не направи опит да се обърнеш към властите.
    Като направиш миниатюрна дупчица в тръбата и по нея тече хладилен агент под налягане според теб какво се получава ? Давам жокер- не е експлозия. = алтернативен метод за изпускане на фреон, само че спестяваш време, и можеш да си го боцкаш през ден . Тръбите са меки, медни - идеални са " пиърсинг" Само гледай да не оцелиш кабела с тока, понеже в този увития с лента тръбен пакет има няколко неща освен двете тръби с фреона. Ако ти е на лесно самото външно тяло можеш да видиш двете тръбички когато влизат в тялото и да се прицелиш там.
    Всъщност сетих се още един вариант. Само да ти е на лесно място тялото. Има едно капаче, под което стоят разни кабели, по които тече ток. Малко нежелана влага, май няма да им се отрази добре и най - вероятно да изгори нещо електронно.
    Въобще варианти за мизерия много.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Re:Силен шум от климатик

    http://www.paralel44.com/%D0%BA%D0%B...0%D0%B4%D0%B8/

    "Всеки, който се оплаква от шума или вибрациите, трябва да отнесе жалбата си в Регионалния здравен инспекторат /РЗИ/, откъдето да направят измерване на нивото на децибелите. Санкцията, която може да бъде наложена, е демонтиране на климатика"

    но както ще видиш не можеш да направиш нищо.

    вариант е с този протокол после да се съдите година две.

    едит : намери някой да стреля...

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #11

    Re:Силен шум от климатик

    Мммда, и без горната препратка, просто интуитивно човек може да предположи, че проблемите с климите ( вибрации,конденз и произхождащите от тях повреди; шум) не са регламентирани и като добавим малко бюрокрацийка - ето ти описание на реалността. Ами ако външно тялото не издава достатъчно шум за да се санкционира, но се усещат вибрации и басов звук вътре в помещението ?!
    Deep Purple, можеш ли да постнеш снимка от терасата/прозореца към въпросния пакостник ?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    4
    #12

    Re:Силен шум от климатик

    Да, ето снимките:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #13

    Re:Силен шум от климатик

    Я какъв чистичък хубавец, хе-хе. Имаш лично, дано да ти се реши проблема най накрая.
    Ако ще играе флекса, казвай да чакам долу и да отнасям външното като падне

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    2
    #14

    Re:Силен шум от климатик

    А,дали външното тяло не се допира до улука и от там да е проблема?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #15

    Re:Силен шум от климатик

    Хубаво е първо да се реши проблема мирно и кротко.Общо събрание на входа например и там да решите проблема.Би трябвало тази ярмомелак да се чува от всички.Много е гадно когато имаш такива проклети съседи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник Gorenje модел Ora Ito силен шум
    От Lions във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-13, 00:24
  2. Силен шум от климатик
    От Purple във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-11, 17:33
  3. CD със силен тунер
    От cawboy във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 16-03-10, 21:30
  4. Кой има най-силен удар
    От stoianp във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 54
    Последно: 01-03-04, 19:04
  5. Силен сигнал
    От Ofink във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 07-09-02, 17:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе