Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с климатик Electrolux

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    21
    #1

    Проблем с климатик Electrolux

    Здравейте. Имам следният проблем с климатик Electrolux EXS12HC7WI. Настройвам го да топли на 28 градуса при стайна температура 21 градуса, работи малко, спира и не тръгва. Слагам го на 30 градуса, работи известно време, като духа топло /около 57-8 градуса измерено с мултицета/ и спира сякаш е стигнал зададената температура...Обръщам го на автоматичен режим на 30 градуса и вместо да обърне жалозите надолу и да започне да духа топло, той си духа студено...
    Какъв може да е проблема?
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    защо петкиров........защо............кой извратен гений те накара да си хвърлиш парите на боклука

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    21
    #3

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    защо петкиров........защо............кой извратен гений те накара да си хвърлиш парите на боклука
    Стига бе . Подарък ми беше от майка ми преди 5 години, кой ти разбира от климатици.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    Цитат Първоначално публикувано от petkirov Виж публикацията
    Стига бе . Подарък ми беше от майка ми преди 5 години, кой ти разбира от климатици.
    Коледа идва - време е за нови подаръци...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    21
    #5

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Коледа идва - време е за нови подаръци...
    Ами до тогава да взема един по голям чукан и да го вдигам да се топля

  7. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #6

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    Може би проблем с датчика за вътрешна температура. Щом духа с 57-58 градуса едва ли е нещо сериозно.

    Ама нека все пак специалистите се изкажат...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #7

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    Филтрите чисти ли са? Духа ли нормално?
    Можеш ли да измериш колко ома е въздушният датчик във вътрешното тяло и при каква температура? Променя ли се като го стоплиш с пръсти и до каква стойност стига.
    Или да сложиш на негово място 10кОма, което обикновено отговаря на 25гр. и да споделиш как се държи.

  10. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #8

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    А температурата на входящия въздух мерил ли си?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    21
    #9

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Филтрите чисти ли са? Духа ли нормално?
    Можеш ли да измериш колко ома е въздушният датчик във вътрешното тяло и при каква температура? Променя ли се като го стоплиш с пръсти и до каква стойност стига.
    Или да сложиш на негово място 10кОма, което обикновено отговаря на 25гр. и да споделиш как се държи.
    Филтрите ги мих преди 3 дни и си духа нормално /като реши да духа/. За кой датчик става дума? За този който е отпред на вътрешното тяло веднага под филтъра ли? Температурата на входящия въздух не съм мерил, но температурата в стаята е 21 градуса. Сложих термодвойката на мултицета под филтъра, до този датчик /предполагам това е датчика/ и си изключва горе долу при зададената температура, но после включва при много по малки стойности, примерно когато падне до 19-20 градуса...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #10

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    Я първо пробвай тоя датчик, който е пред питата да го отдалечиш внимателно от питата колкото е възможно повече. Като е много близо до питата датчика се нагрява и изключва. На моя климатик от нов правеше подобни магарии, докато не го изкарах извън кутията.
    Да не му задаваш някой минимален вентилатор че още по-зле става.
    57-58гр. тази температура на какъв вентилатор я постигна?
    Този пост е редактиран от zxc0; 02-10-13 в 14:16.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    21
    #11

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Я първо пробвай тоя датчик, който е пред питата да го отдалечиш внимателно от питата колкото е възможно повече. Като е много близо до питата датчика се нагрява и изключва. На моя климатик от нов правеше подобни магарии, докато не го изкарах извън кутията.
    Да не му задаваш някой минимален вентилатор че още по-зле става.
    57-58гр. тази температура на какъв вентилатор я постигна?
    Темпераурата я мерих при максимален вентилатор. Датчика го откачах от питата, но сега ще пробвам да го изкарам максимално далеко и ще пробвам. После ще го извадя и ще го замеря както ми писа по рано и пак ще пиша. Ти как го извади, удължава кабелите ли или само го отдалечи колкото позволяват?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #12

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    Не съм удължавал кабелите, но минава през кутията.
    Тук съм обяснявал проблема и решението по-подробно: https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...0%D0%B0-2.html

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    21
    #13

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Не съм удължавал кабелите, но минава през кутията.
    Тук съм обяснявал проблема и решението по-подробно: https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...0%D0%B0-2.html
    Благодаря. Ще пробвам и ще пиша

    - - - - - - - - - -

    zxc0, изкарах датчика по аналогичен начин както си го направил, само че не съм пробивал нищо, а си го изкарах от отворите отгоре на кутията и нещата се подобриха коренно. Пак не е абсолютно точно, но все пак разликата между температурата горе и долу е различна, а на уреда ми му свърши батерията и не можах да измеря. Следващите няколко дни ще го наблюдавам да видим дали е решен проблема. Искам да попитам и още нещо. Гледам отвън на тръбите им е опадала изолацията. Дали това оказва влияние върху работата на климатика?
    Този пост е редактиран от petkirov; 03-10-13 в 10:08.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #14

    Отговор: Проблем с климатик Electrolux

    Щом си намерил откъде да го прекараш без да пробиваш - още по-добре.
    Абсолютно точно при условие, че датчика мери най-горе и се предполага колко е долу може да стане само при някаква външна температура (определени загуби).
    Примерно климатика да реши да гони 2 градуса (измерено горе) над заданието за да компенсира. Да де ама бабата под тебе набичва печката, пода се стопля и климатика е излъган. Разпределението на температурата по височина е уравнение с много неизвестни и няма как с един датчик над климатика да се реши точно. Най-отгоре не е най-доброто място за датчика, но е пъти по-добро от 5мм от питата. По-добро място на датчика е на по-ниско да се сложи, но ще се вижда и реакцията на жената ще е ...
    Изолацията е хубаво да я има иначе имаш загуби, колко са големи не знам, но теоретично може да го вкарва в излишни дефрости.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с микровълнова на Electrolux
    От Alex88 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 08-10-14, 16:48
  2. Проблем с Electrolux ena34511x
    От Борето във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 13-07-14, 14:06
  3. Electrolux erf 2500 проблем с платка.
    От kriso.3206 във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 02-03-13, 14:38
  4. Мнение за инверторен климатик ELECTROLUX EXI12HK1WI
    От galimandi_80 във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 16-08-12, 21:30
  5. Проблем с микровълнова ELECTROLUX EMS-2840
    От Divoto във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 13-10-10, 16:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе