Резултати от 1 до 1 от общо 1

Проблем с Electrolux ena34511x

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1
    #1

    Проблем с Electrolux ena34511x

    Здравейте съфорумци, пиша по-скоро за евентуални насоки, а не за пълното им разрешаване. Та на същността на проблема, а именно хладилника от заглавието нещо му стана и пощуря напълно, като нещата започнаха след един пазар и слагане на доста продукти във фризерната част. След като го заредихме, да кажем примерно в 6 след обяд, към 11 вечерта изведнъж му се включи алармата за повишаване на температурата, понеже веднъж преди време пак го беше правил тоя номер без никакви последствия реших, че и сега ще е така, прецъках му през менюто дадох -20 на фризера натиснах ОК млъкна алармата и го оставих, но уви не се получи, след час пак се включи алармата като температурата на фризера се беше повишила на -11, пак повторих процедурата, пак млъкна и го оставих. На сутринта вече се беше покачила на -2 и вече чудейки се какво да го правя го изключих от щепсела за 2-3 минути, като го включих изведнъж показанието на фризера от -2 стана +7 реших че е от продуктите, първо много като количество и второ неправилно наредени/имало е случай преди още повече продукти да има вътре и не е имало проблем/ подходих радикално като извадих всичките вани и го оставих да работи с празна камера, пак същата история ту покачва температурата, ту сваля по показания на дигиталния термометър на хладилника, които показания след изключване на щепсела дава разлики от +10. Цял ден го включвах и изключвах докато накрая "зацепи" започна да изстудява набутах набързо ваничките и реших, че проблема е решен, но се появи друг неприятен проблем, започна да трупа невероятен лед, нещо което никога не се е получавало, защото е nofrost, до този момент вътре не е имало дори и скреж. В рамките на 2 седмици леда започна да подпира ваничките в задната им част, задръсти вентилатора който спря, в общи линии стана ужас, посъветваха ме да го размразя напълно за 24 часа и да го пусна, направих го, като предварително свалих част от пластмасите капаци във фризера, които са около серпентината, естествено нищо не разбрах кое за какво е и съответно какво му е състоянието, но поне видях, че леда беше задръстил цялата серпентина и изкривил ламелите, както и да е размразих го хубаво и го пуснах, тръгна си съвсем нормално, изстуди много бързо/камерата беше празна без ванички, колкото за проба/ при всяко отваряне на фризерната част, след затваряне "въздишаше" тежко и отзад през дренажната тръбичка прикапваше вода, дренажната система поне не е запушена, каквито съмнения ми насадиха. Обаче пък се замислих, че дори и като нов не е "въздишал" на всяко отваряне на фризера, не съм сигурен че е нормално. :rolleyes: По едно време обаче спря с "въздишките" при което реших да му вкарам вече ваничките, което се оказа кардинална грешка, серпентината както беше заскрежена се разтопи и както работеше 3 часа безупречно, "въздишаше" и изстудяваше пак започна да се затопля. "Разреших проблема" пак по стария метод с изключване от щепсела. От снощи не е започнал да затопля показва -22 но това не си е работа по този начин. Та въпроса ми основно е, да дадете евентуални насоки, на какво ви навеждат симптомите, за да не ме цапнат после в някой сервиз, защото сервиз ще има то е ясно, но поне да отида една идея подготвен и другото да препоръчате някой читав техник. От София съм.

    Ето това е хладилника да се ориентирате нагледно:

    large_29273ctlgbig.JPG.jpeg

    Предварително благодаря на всички отзовали се!
    Този пост е редактиран от Борето; 13-07-14 в 14:31.

  2.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с микровълнова на Electrolux
    От Alex88 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 08-10-14, 16:48
  2. Проблем с климатик Electrolux
    От petkirov във форум Други марки климатици
    Отговори: 13
    Последно: 04-10-13, 09:43
  3. Проблем с хладилник Electrolux EN 3401ADW
    От TyRsEn във форум Хладилна техника
    Отговори: 14
    Последно: 13-08-13, 13:41
  4. Electrolux erf 2500 проблем с платка.
    От kriso.3206 във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 02-03-13, 14:38
  5. Проблем с микровълнова ELECTROLUX EMS-2840
    От Divoto във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 13-10-10, 16:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе