Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree10Одобрявам

Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    6
    #1

    Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    Имате ли впечатления от този модел климатик ELECTROLUX EXI12HK1WI. В момента е на промоция за 700лв .Ако можете да предложите друг в този ценови диапазон.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    За 700 лв. какво очаквате да получите?! И то за нова машина? Още повече, че е на промоция. С две думи, ако имате излишни 700 лв., "мятайте" се на това "дръвце". Съжалявам за ироничния тон, но нещата са такива в действителност.
    И когато искате информация за даден модел, е добре да кажете за какво помещение, евентуално ще се използва. В противен случай, няма да получите никакви отговори които да Ви дадат яснота по въпроса.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    Климатика е за стая от къща - 16кв, 2/40 висока с вътрешна изолация и дограма с 2-ен стъклопакет, 1етаж, с климатика ще се отоплява когато е по-топло времето, за големите студове има камина.
    Климатика струва 900лв сега го намерих по-евтино, за 700 колкото е бюджета за съжаление=
    Двоумя се между:
    ELECTROLUX EXI12HK1WI
    HISENSE AS-12UR4SVGVQ5
    DAEWOO DSB-F1275LH-V
    MIDEA MSRU-12HRDN1 (R20)
    MIDEA MS9AU-12HRDN1 (A1)
    Този пост е редактиран от techinfo; 27-07-14 в 14:46.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4
    Все дървета са в списъка. Александър ти е дал мнението си че това са пари на вятъра,
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 27-07-14 в 22:50. Причина: Пиши на кирилица!

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    Добре препоръчайте ми евтин и не дървен климатик.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #6

    Отговор: Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    С този бюджет, нещата за нова машина не са "розови". Предполагам се досещате към какво Ви насочвам, ако нямате предубреждения?!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Отговор: Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    За 700 лв. какво очаквате да получите?! И то за нова машина? Още повече, че е на промоция. С две думи, ако имате излишни 700 лв., "мятайте" се на това "дръвце". Съжалявам за ироничния тон, но нещата са такива в действителност.
    И когато искате информация за даден модел, е добре да кажете за какво помещение, евентуално ще се използва. В противен случай, няма да получите никакви отговори които да Ви дадат яснота по въпроса.
    Такава категоричност едва ли е уместна.
    Електролукс е огромен концерн владеещ над 30% пазарен дял в Европа.
    При нито един вид техника марката не е позиционирана в ниския клас.Хладилници включително промишлени произвеждат от десетилетия.Климатика не е нищо друго освен хладилник без някои от компонентите му.
    Преди някой да подскочи неадекватно по повод на това сравнение ще кажа, че хладилна камера при един и същ обем е в пъти по-скъпа от един климатик, дори ако камерата е плюсова, а изискванията към нея са много по-високи.
    Онзи който произвежда промишлени хл. инсталации спокойно ще произведе и климатик.
    Посочения модел е с гаранция 55м, гаранция, която не се предлага дори от водещи производители катоДайкин, Тошиба, Мицубиши .
    Кое гарантира, че това не е агресивна ценова политика за навлизане на пазара.
    Ако е за качество на компонентите, то Електролукс в никой случай не отстъпва на никой св.лидер.
    От посочените други предложения от автора в темата този е очеизвадно най-добрия избор.
    Зад това изделие стои писмена почти 5 годишна гаранция.
    За 1400лв - цената на два такива, човек ще има климатик и цели 9г той ще е в гаранция.
    Нито една от посочените водещи други марки не предлага дори близко по параметри предложение.
    За най-евтината си 12ца искат почти същите 1400лв, но предлагат 2-3г гаранция.
    Нека да не бързаме и с лека да обявяваме непознат и нов продукт за дръвче.
    preparatos одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #8

    Отговор: Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    badr, защо си мисля, че тази гаранция не е безусловна?! Това за камерите със съгласен защото знам за какво става въпрос. Но пък е неуместно да се твърди, че дадена фирма е силна във всяко едно изделие което произвежда...
    А и си направи една проста сметка за качеството на цялото изделие, след като се има предвид, че минава през две ръце поне, докато го получи крайния клиент?! Никой не може да ме убеди, че климатизатор излизащ нов от завода за едни 100~200$ (ако изобщо са и толкова) като изделие е качествено направен с качествени материали.
    DUNDURMA и Profi_cooler харесват това.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    55 месеца след регистрация... Глупости на търкалета.

    Aleksandars е абсолютно прав. Това е един китайски климатик с нищо не превъзхождащ останалите си събратя Мидеа и тн. Има много марки и примери за това как се опитват да продават климатици от нисък клас със скъпи брандове:

    Професионална серия Кериър - Мидеа
    Нисък клас битова серия Кериър - Мидеа
    Дайкин - GREE, McQuay
    Sinclair VRF - Midea
    Systemair VRF - Midea

    и списъкът продължава до безкрай

  12. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #10

    Отговор: Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    ТЕГЛО ВЪНШНО ТЯЛО 40 kg



    То май 40килограмови 12-ки се броят на пръстите на едната ръка, а като цена са колкото 2-3 електролукса.... Жалко, че няма инфо в евровента, какво става при -15. Но за мен модела е интересен.

    Някой знае ли с какви компресори са? Сервизно нещо може ли да се намери?

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Отговор: Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    За този модел не мога нищо да кажа.Мога да кажа, че преди 5-6 години братовчед ми си закупи на "промоция" два електролукса мислил да ги ползва само на охлаждане и в преходните сезони - пролет и есен, като за отопление зимата има парно на газ.

    Той си ги ползва и досега елктролуксите и не са дали дефект/и. Включително ги ползва понякога и през зимата и тъй като не е дал много пари си ги "надува" яко.Казва "не ми пука, така и така и ги купих на промоция, да става каквото ще."Като цяло е много доволен от покупката за тези пари.

    Ако купите не забравяйте да пишете зимата във форума как се представят, та и други потребители-кандидат купувачи да не са като "в небрано лозе" както сте вие.

    Сега Техинфо надявам се не очаквате, че ще са най-безшумните и всичко от "най", но за зимата ако не ги изключвате може и да стават.Може да са малко по-шумни и с малко по-голяма консумация, но Вие така или иначе тези пари сте ги спестили с покупката им.

    В шведския и норвежкия форуми има теми за електролукс и там казват че това е Шарп на практика : Exectrolux, което произвежда? .В България виждам че в технопола има сега за по 1600 лева и с нагреватели за зимата и може и да са Шарп, но моделът който сте избрали според мен от "залежалите" партиди, тоест отпреди 4-5 години и едва ли е Шарп.
    Този пост е редактиран от justify; 28-07-14 в 14:03.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Отговор: Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    badr, защо си мисля, че тази гаранция не е безусловна?! Това за камерите със съгласен защото знам за какво става въпрос. Но пък е неуместно да се твърди, че дадена фирма е силна във всяко едно изделие което произвежда...
    А и си направи една проста сметка за качеството на цялото изделие, след като се има предвид, че минава през две ръце поне, докато го получи крайния клиент?! Никой не може да ме убеди, че климатизатор излизащ нов от завода за едни 100~200$ (ако изобщо са и толкова) като изделие е качествено направен с качествени материали.
    Не зная защо си мислиш, че гаранцията не е безусловна.Не зная кой ще ти откаже писмената гаранция.
    Ела да ми монтираш уред и после да не спазиш гаранцията.
    Не знам дали е уместно да се твърди за фирмата, че е силна във всяко изделие, което произвежда.Сигурно в дадени производства има по-силни позиции от други, но е факт че електролукс е скъп и позициниран във най-високото качество бранд.
    Изделията му не са на ниво мидея, санг, манг и т.н.
    АЕГ е собственост на електролукс, а произвежда дори атомни реактори.
    За 700лв 12ца инвертор с 5г гаранция и с горе долу приличен коп.
    Ами ще си купи човек последователно 2 и 9г климатика ще е в гаранция.
    Естествено няма да чакаме чудеса, но и най-известните други брандове не ти предлагат подобни условия.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13
    Тоя модел е на промоция в каталлзите на технополис от 2011г. И е производство Беко или Мидея
    А и никъде няма инфо дали е до -10 или -15.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    6
    #14

    Отговор: Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    Както казах по-нагоре климатика ми трябва за охлаждане и отопление в междиният сезон, когато за печка е горещо а без е студено, за това не виждам смисъл да давам 2000+ пари.
    Като този не става, предложете ми читав пък дори да е малко по-скъп.
    Мидеите от горният пост май са по-ефективни за охлаждане, тези модели нови ли са имат ли лоша слава?
    Благодаря Ви, на отзовалите се.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Отговор: Мнение за ELECTROLUX EXI12HK1WI

    Виж Panasonic RE12PKE цената е супер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за инверторен климатик ELECTROLUX EXI12HK1WI
    От galimandi_80 във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 16-08-12, 21:30
  2. Мнение ELECTROLUX ERB-34233W
    От sandosan във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 25-05-11, 22:33
  3. Малко мнение към перална машина ELECTROLUX EWF-12670W
    От Niki85el във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 21-03-10, 19:51
  4. Electrolux - Отзиви!
    От jovanoty във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 14-03-10, 23:36
  5. Моля за мнение относно пералня Electrolux EWF10479W
    От Ivanka във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-10, 09:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе