Резултати от 1 до 3 от общо 3

NORDSTAR CS-51V3A-1B155AE2B

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #1

    NORDSTAR CS-51V3A-1B155AE2B

    Здравейте, търся някаква евтина 18ка за едно жилище, което ще пускам под наем.
    Някой има ли наблюдения в/у тази марка? Става ли за нещо този климатик?

    Имам проблем със съсед, който мрънка и ми скъса нервите заради това, че стария климатик доста дефростваше и водата падаше близо до стената на надземния му гараж.
    Никакъв риск няма за стената му, нито минават хора оттам, освен това няма как да се монтира климатика близо до улук. Старият климатик наистина доста дефростваше, защото явно беше на границата
    за необходима мощност при отопление. Помещението, което топлеше е 21-22кв.м. с две външни стени - северна и източна. Кооперацията е нова с прилична изолация и прилична дограма, но явно предишната
    12ка беше слаба - 3.2кв номинал при отопление и 4.6кв. макс (втора употреба Sanyo SAP-ZK28T W). Поддържаше си зададената температура, но много пишкаше, наистина. Сега е в 15кв.м. спалня, където заспа.

    Сега искам да преоразмеря новия климатик, за да пикае възможно най-малко, дори при студове, като миналогодишните.
    Просто не мога да пусна наемател, защото ще пропищи от ненормалния съсед.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    37
    #2

    Отговор: NORDSTAR CS-51V3A-1B155AE2B

    Първо климатика който си ползвал не е 12-ка а е някъде 9-ка или 10-ка. Второ би трябвало да се справя с помещението, някога профилактика правена ли му е , на колко години е (при теб)?
    Би трябвало една 12-ка за около 1000 лв да се справя с помещението, не ти трябва 18-ка.
    Този който си избрал е меко казано та.ак
    Някои от колегите занимаващи се с това сигурно ще ти препоръчат нещо което хем ще ти хареса цената, хем няма да си търсиш наематели всяка година

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #3

    Отговор: NORDSTAR CS-51V3A-1B155AE2B

    Sanyo-то, мисля че е беше 2008г. Правена му е профилактика. Викал съм фирмата заради честите дефрости и многото лед, който трупаше. Накрая събраха целия фреон и го напълниха наново с везна точно. Никаква промяна. Просто беше слаб за помещението.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. КЛИМАТИК CHIGO CS-51V3A-P169AE2R - ИНВЕНТОР
    От ivan7132 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 16-01-17, 08:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе