Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28
Like Tree12Одобрявам

Термопомпени бойлери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #16

    Отговор: Термопомпени бойлери

    Мерси !
    Хареса ми и аз ще си сложа . Издава ли някакъв шум ?
    В смисъл трябва ли да е в мазето или може да е на етажа примерно

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #17

    Отговор: Термопомпени бойлери

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията



    не е точно тази , но е подобна :
    https://pavirani.com/омекотителна_си...ogix-7063.html
    Малкия филтър 10” е 50 микрона миещ, големия 20” е 5 микрона (6лв.) на 3-4 месеца.
    Другото е чувал сол(на първата снимка се вижда) на около 2 месеца.
    Няма котлен камък по мивки, плочки,батерии и т.н.
    Като се изкъпеш кожата направо диша.
    Пере се с по-малко прах.
    За уредите е ясно.
    И т.н.
    п.с. смолата се сменя на около 10 години ~ 250лв.
    Теб съм те признал в омекотяване на вода!

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #18

    Отговор: Термопомпени бойлери

    При мен на 3.5-4 куб. м. се регенерира и тогава шуми като отворен кран за около половин час.
    Всъщност смолата се промива.
    Зависи от количеството смола и зададената твърдост на водата.
    Твърдостта ти я дават в пречиствателната или РЗИ срещу 15лв. и 2л вода от крана ти(нашенската е 26DH т.е. зле).
    Може да си нагласиш час - при мен е в 03.00.
    pap1918 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #19

    Отговор: Термопомпени бойлери

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    При мен на 3.5-4 куб. м. се регенерира и тогава шуми като отворен кран за около половин час.
    Всъщност смолата се промива.
    Зависи от количеството смола и зададената твърдост на водата.
    Твърдостта ти я дават в пречиствателната или РЗИ срещу 15лв. и 2л вода от крана ти(нашенската е 26DH т.е. зле).
    Може да си нагласиш час - при мен е в 03.00.
    Аз мисля да ползвам водата от сондажите ( 2 на брпй).
    До колкото знам водата в много добра дори и за пиене , но ние така или иначе пием впда само от кана .
    Та такава машинка би ми свършила работ. Отделно ще имам и някакви филтри , но не знам какви

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #20

    Отговор: Термопомпени бойлери

    https://pavirani.com/филтър_с_активе...bkdf-1883.html
    https://pavirani.com/филтърно_тяло_1..._т-1113.html

    ей тея двете под мивката в кухнята ще ти свършат в пъти по-добра работа от каната
    в допълнение към омекотителя

    п.с. извинявам се на автора на темата за офтопиците...
    Този пост е редактиран от ccankov73; 17-06-19 в 10:03.
    Rafailiev одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #21

    Отговор: Термопомпени бойлери

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията

    За Варна защо не помислите за омекотител, пази бойлер, кафемашина, пералня, батерии(мивки) и т.н.
    Водата става съвсем друга - къпане, миене,готвене....
    Ако внимателно си прочел поста ми , с използване на термопомпен бойлер (тука са много разноводности според начина на предаване на топллобмена ) освен всичките предимства ,АЗ виждам и частично намаляване на проблема с варовита вода .За пълно решение ,ти си дал решение за което благодаря . Когато се прави голяма инвестиция ,трябва да се вземат всички неща и за това си мисля,че нищо не е извън темата . Един се притеснява от размера на инвестицията- може да се помисли в няколко направления,друг предлага нещо друго -ОК -полезно .....Лично аз до някоколко дена ще имам конкретни финансови параметри на различни варианти-с термопомпен комплект внос директно от кИтай , португалският термодинамичен бойлер ,но с допълнителна серпентина или просто да намеря термопомпа 3000-3200 лв с мощност около 4-5 КВ .
    Задължително ще поставя и омекотителен комплект ,за което още веднъж благодаря на всеки отговорил ,,встрани" от темата. .
    ccankov73 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #22

    Отговор: Термопомпени бойлери

    pap1918 не разбрах точно какво се гласиш да купуваш, но ако това "португалският термодинамичен бойлер" се откажи. Безсмислено и тотално неприложимо за климата в България.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #23

    Отговор: Термопомпени бойлери

    Вариант 1 - ECOTOP 150 лтр( португалския термодинамичен бойлер) с допълнителна серпентина за допълнителен източник очаквана цена около 3000 лв .
    Вариант 2 - Термопомпа (китайска) за 2100 лв ,мощност 3.5 КВ - чрез българска фирма -ще чакам около месец -два-
    Вариант3 Термопомпа (китайска) мощност De Dietrich 6 КВ и евентуално включване на 1-2 радиатора за 1 мокро помещение -4м2 и спалня 14 м2 на стенно отопление -3100 лв


    Вариант
    На фона на тези ,,варианти" ,разходите" на които и да преработки са съизмерими с тези от производителите . По едно време се ,,хвърлих и на вариант за камина с водна риза с летен режим за подгрев на БГВ....
    Ще рискувам .
    Имаме 150 лтр бойлер ,който непрекъснато се изразходва и е главният консуматор на ток - зимни месеци средно плащаме по 340 лв за ток с бойлера ,летните месеци имаме около 170 лв средно. отоплението на апартамент със 3 спални и частично саниран отвътре .Отоплението се извършва от климатик панасоник 12ка и в едната баня 4 м2 с ел подово . В нак-судените месеци помагат 2-3 радиатора.
    Едната спалня плаче за изолация на тавана ( 50 % отгоре са външна тераса , както и около 7 м2 от външната и стена.
    Входният коридор е безобразен -явно 5 см излоция отвън е лошо поставена ,външната врата ще я сменям . Мястото на климатика може да се промени за по-добър топлообмен или напарво да го сменя с някой по-модерен и по-добро позициониране на вътрешното тяло при монтажа .
    Да добавя и омекотителна установка към 1500-2500 лв (мога и да греша) ......

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #24

    Отговор: Термопомпени бойлери

    Ммм, да.
    Явно те чака доста работа това лято.
    Вариант за газ?
    Genadi80 и pap1918 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #25

    Отговор: Термопомпени бойлери

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ммм, да.
    Явно те чака доста работа това лято.
    Вариант за газ?
    Никакъв братче,никакъв вариант за газ .
    Обаче това с пустата му работа ..няма свършване . И колкото повече се ровя в нещата,толкова повече се обърквам. Обаче тръгвам смело напред .

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #26

    Отговор: Термопомпени бойлери

    pap1918 и трите варианта дето си написал не стават. Забрави термопомпа с 2 радиатора и бойлер. За вариан 1 вече ти писах.
    Щом харчиш много топла вода си направи една стандартна система от 2 плоски селективни колектора и бойлер 200литра, но с подходящата серпентина за солари. Lazar ти е градски ще ти направи инсталацията както трябва. С останалите пари си сложи 1-2 читави климатика в тези стаи, които ги топлиш с ел. радиатори. Не знам какъв ти е бюджета, но не отлагай и изолацията.
    Увъртял си се от четене на рекламни брошури и си на път много да сгрешиш.
    badr, mimojef, Genadi80 и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #27

    Отговор: Термопомпени бойлери

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    pap1918 и трите варианта дето си написал не стават. Забрави термопомпа с 2 радиатора и бойлер. За вариан 1 вече ти писах.
    Щом харчиш много топла вода си направи една стандартна система от 2 плоски селективни колектора и бойлер 200литра, но с подходящата серпентина за солари. Lazar ти е градски ще ти направи инсталацията както трябва. С останалите пари си сложи 1-2 читави климатика в тези стаи, които ги топлиш с ел. радиатори. Не знам какъв ти е бюджета, но не отлагай и изолацията.
    Увъртял си се от четене на рекламни брошури и си на път много да сгрешиш.
    Пробвах да потърся Lazar на ЛС ,но не отговори. Както и да е . Остава малко време до начаалото на ,,екшъна" .
    Все пак ,ако имаш време и желание би ли споменал доводи против отопление на БГВ с термодинамично панели .Португалският бойлер включва панели , компресор и всичко непбхпдимо ..... Китайската темопомпа е с 2=пъти по-голяма мощност от предлаганите на пазара термопомпени бойлери .Втази насока и има и по-мощни варианти ,при това на много хубава цена (директно от производителя ) .
    пс
    Другите съвети не подлежат на коментар=абсолютно съгласен . Имам предвид климатиците и изолацията.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #28

    Отговор: Термопомпени бойлери

    От каталога към който съм дал линк назад "Min Running Temperature-5°C" само това би трябвало да ти е достатъчно.
    Зимата колко слънчева радиация очакваш да падне върху панела, тя е нищожна или когато е облачно. Тогава на какво ще разчиташ? Не си ли задаваш въпроса, ако можеше външните тела на климатиците да са без вентилатор защо им слагат на всичките? Тук ще разчиташ вятъра да го обдухва тоя панел та да хване малко топлина от въздуха. През нощта ...... морския бриз.
    Това ще работи в региони където външната целогодишно не пада под нулата и пече яко, някъде по-близко до екватора.
    Туй нещо е по-близко до хладилника ти от колкото до термопомпен бойлер.
    Този пост е редактиран от bobivg; 14-07-19 в 08:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Термопомпени системи на Mitsubishi Electric Въздух – Вода от Ecodan
    От kod във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-15, 17:00
  2. Проточни бойлери - безопасни ли са?
    От BerkStock във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 116
    Последно: 29-01-15, 18:54
  3. бойлери със серпентина
    От ilenes във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-11, 07:09
  4. Термопомпени бойлери
    От denuchi във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 23-07-08, 12:08
  5. Термопомпени бойлери
    От markoni_bg във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-05-08, 21:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе