Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #1

    Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Здравейте, сигурен съм, че доста е коментирано, но така и не открих нужната ми информация. Та купихме си нов апартамент и се чудя дали има вариант да използвам термопомпа за отопление и охлаждане. Искам да си направя сметка и ако е ок, да прекарвам тръби по пода за подово и тръби за конвектори. Въобще всъщност не съм наясно, дали може да се осъществи отоплението с подово а охлаждането с ковектори...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    52
    #2

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Здравейте, сигурен съм, че доста е коментирано, но така и не открих нужната ми информация. Та купихме си нов апартамент и се чудя дали има вариант да използвам термопомпа за отопление и охлаждане. Искам да си направя сметка и ако е ок, да прекарвам тръби по пода за подово и тръби за конвектори. Въобще всъщност не съм наясно, дали може да се осъществи отоплението с подово а охлаждането с ковектори...
    От къде сте?
    В този форум има хора които могат да помогнат.
    За Варна мога да препоръчам.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #3
    Цитат Първоначално публикувано от rosen_setcom Виж публикацията
    От къде сте?
    В този форум има хора които могат да помогнат.
    За Варна мога да препоръчам.
    От другия край Враца

    - - - - - - - - - -

    Видно е, че въпроса ми не е с конкретни параметри за квадратура изолации т.н., но ми се щеше някой да ме насочи, дали въобще си струва апартамент от 80 кв.м. да се отоплява/хлади с термопомпа? Някак си ми се иска дори с по голяма инвестиция да получа спестяване във времето и най вече комфорт с подовото отопление през зимата. Накратко апартамента е 2 спални на юг по 16 кв., кухня с трапезария 30 кв. баня 6кв. тоалетна 3 кв. и коридор 7-8 кв. Апартамента е изцяло вътрешен със съседи от долу и от горе.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #4

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Финансово има и по-евтини варианти, но ако държите на плодово отопление - кефа цена няма.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #5

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Ако ще правиш основен ремонт, сега е момента за подово и нискотемпературна ТП въздух-вода. За тази площ и както пишеш вътрешен, сравнително топъл апартамент ТП би била относително евтина. Ако искаш да топлиш и бойлер, трябва да се подбере подходяща ТП.
    За охлаждане не би ли било по-добре с високостенен климатик?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #6

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Нива можеш ли да вдигаш? Ако не , то с добри конвектори ще можеш да топлиш и охлаждаш! Накарай някой да ти изчисли топлинните загуби, за да се избере подходяща помпа . Аз сега ще слагам Панасоник Т-САР , но на нова къща със супер изолация.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Накарай някой да ти изчисли топлинните загуби, за да се избере подходяща помпа . Аз сега ще слагам Панасоник Т-САР , но на нова къща със супер изолация.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Освен него, никой друг не може да му изчисли топлинните загуби, особено пък през лятото.
    Но когато ще се прави такава инвестиция наистина е добре да се знаят загубите, за да може да се подбере помпа с подходящ капацитет. Изцяло вътрешен апартамент се предполага, че би трябвало да има много ниски разходи за отопление на ток, но може и да не е така.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #8

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Току що идвам от апартамента и ако трябва да съм по конкретен, реално чистата площ е около 60 квадрата. Всичко е на замазка и нищо не е почнато, мога да изкърта замазката, да сложа изолация към плочата и да се продължи с полагането на тръби. В действителност сградата е доста топла, но загуби незнам как да изчислявам. Всичко каквото може да се направи е точно сега. Не искам втора система за охлаждане, предпочитам да е с подово за топло и конвектори или някакви тела за охлаждане.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #9

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Току що идвам от апартамента и ако трябва да съм по конкретен, реално чистата площ е около 60 квадрата. Всичко е на замазка и нищо не е почнато, мога да изкърта замазката, да сложа изолация към плочата и да се продължи с полагането на тръби. В действителност сградата е доста топла, но загуби незнам как да изчислявам. Всичко каквото може да се направи е точно сега. Не искам втора система за охлаждане, предпочитам да е с подово за топло и конвектори или някакви тела за охлаждане.
    Бях известно време в Германия,новото им строителство се отопля само с подово.Някоя лиричка има в баните.За да го правят германците отоплението по този начин,сигурно има защо.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #10

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Току що идвам от апартамента и ако трябва да съм по конкретен, реално чистата площ е около 60 квадрата. Всичко е на замазка и нищо не е почнато, мога да изкърта замазката, да сложа изолация към плочата и да се продължи с полагането на тръби. В действителност сградата е доста топла, но загуби незнам как да изчислявам. Всичко каквото може да се направи е точно сега. Не искам втора система за охлаждане, предпочитам да е с подово за топло и конвектори или някакви тела за охлаждане.
    Абсолютно съм съгласен, но заплатите по нашите ширини не са като тяхните и е нормално единият вид отопление с климатици ако излиза 3-4к а правилният 15к, човек веднага си прави равносметката и сметките стават съвсем различни.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #11

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Абсолютно съм съгласен, но заплатите по нашите ширини не са като тяхните и е нормално единият вид отопление с климатици ако излиза 3-4к а правилният 15к, човек веднага си прави равносметката и сметките стават съвсем различни.
    Пък и там цената на енергоносителите съотнесена към цената на отоплителната система е съвсем различна. марковите ТП-та тук не са много по евтини а тока ни е 1/5 от техния сигурно.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #12

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Абсолютно съм съгласен, но заплатите по нашите ширини не са като тяхните и е нормално единият вид отопление с климатици ако излиза 3-4к а правилният 15к, човек веднага си прави равносметката и сметките стават съвсем различни.

    Да бе, евтини са тези Мидейки, винаги печелят съревнованието с най-скъпите марки термопомпи

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #13

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Дали в крайна сметка може да се получи варинта който си го представям?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #14

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Дали в крайна сметка може да се получи варинта който си го представям?
    Намери си читав ОВК специалист да ти изчисли топлозагубите и да ти каже от каква мощност на термопомпата имаш нужда! Всичко е възможно , но кефа цена има! .... Lazar нещо се скатава- не му се ходи до Враца, щото не е завършил още една друга система :-)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #15

    Отговор: Огромни въпросителни за отопление с термопомпа.

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    ... щото не е завършил още една друга система :-)
    Не е заради туй, заради разстоянието е

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 08-06-12, 01:26
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 20:23
  3. Термопомпа
    От Tony06 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 21-01-12, 19:36
  4. отопление и охлаждане с термопомпа - 400 кв.м., цени?
    От t_toni във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-11, 00:25
  5. Въпросителни в прозорец Message Preview
    От Jenny във форум За Форума
    Отговори: 7
    Последно: 21-01-04, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе