Резултати от 1 до 9 от общо 9

пелетна горелка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    3
    #1

    пелетна горелка

    Здравейте,имам въпрос към запознатите за настройките на пелетна горелка.Сега съм я нагласил със седмичен стаен термостат да поддържа различна температура в различно време на деня и да стига до 80 градуса водата докато топли.въпроса ми е следния дали ще е по добре да наглася горелката да поддържа по ниска темп на водата за да работи по често горелката или да продължавам така и как ще е по ефективно от гледна точка на топлина и по икономично от гледна точка на пелети

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,782
    #2

    Отговор: пелетна горелка

    Каква е горелката и има ли модулация.Иначе 80 е много, намали я на 70.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: пелетна горелка

    Golden Fire е горелката тя е нагласена на 70 но е до макс 80 чесно да ти кажа незнам какво е модулация


  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от mastexa Виж публикацията
    Здравейте,имам въпрос към запознатите за настройките на пелетна горелка.Сега съм я нагласил със седмичен стаен термостат да поддържа различна температура в различно време на деня и да стига до 80 градуса водата докато топли.въпроса ми е следния дали ще е по добре да наглася горелката да поддържа по ниска темп на водата за да работи по често горелката или да продължавам така и как ще е по ефективно от гледна точка на топлина и по икономично от гледна точка на пелети
    Инженерът, който я сервизира какво казва по въпроса?

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: пелетна горелка

    инженерът съм аз хаха

    - - - - - - - - - -

    някой ще може ли да помогне

  7. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #6

    Отговор: пелетна горелка

    Попитайте какво искате да знаете за гранулите. Нека да отговоря.
    Този пост е редактиран от Lazar; 17-12-17 в 22:17.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: пелетна горелка

    Здравейте,
    Имам проблем с разхода на пелети, миналата зима 7 тона австрийски пелети ШВАЙГХОФЕР не ми стигнаха. Отоплявам еднофамилна къща около 90 кв.м, пвц дограма, външна изолация. Котела ми е DAKON DOR 24 с пелетна горелка BISOLID GP. Тази година все още в началото на зимата, при външна температура около 4-5 градуса разхода е около 3 чувала/45кг/ на ден.
    Къщата се отоплява непрекъснато, с термоглави съм на почти всички радиатори, седмичен стаен термостат с дистанционно управление, поддържам температура 22 градуса през деня и вечер 18 градуса, нямям бойлер свързан. Температурата на водата в котела е настоена на 55 градуса.
    Някой от знаещите може ли да помогне с намаляването на разхода на пелети?
    Благодаря предварително.

  10. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #8

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от falcoh 18 Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам проблем с разхода на пелети, миналата зима 7 тона австрийски пелети ШВАЙГХОФЕР не ми стигнаха. Отоплявам еднофамилна къща около 90 кв.м, пвц дограма, външна изолация. Котела ми е DAKON DOR 24 с пелетна горелка BISOLID GP. Тази година все още в началото на зимата, при външна температура около 4-5 градуса разхода е около 3 чувала/45кг/ на ден.
    Къщата се отоплява непрекъснато, с термоглави съм на почти всички радиатори, седмичен стаен термостат с дистанционно управление, поддържам температура 22 градуса през деня и вечер 18 градуса, нямям бойлер свързан. Температурата на водата в котела е настоена на 55 градуса.
    Някой от знаещите може ли да помогне с намаляването на разхода на пелети?
    Благодаря предварително.
    Как горелката е монтирана във формата на котела. Ако повърхността на котела не е достатъчна, има загуба на енергия. Старият дизелов цикъл на котела не е много добър.

    - - - - - - - - - -

    45 кг топлинна енергия дава 225 кВт топлинна енергия. Използвате 24 часа. Има 9.4 kW консумация на топлина за 1 час. Домашната изолация е нормална, ако е лоша. В идеалния случай за 1 час се изисква топлина от 5 до 6 kw.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #9

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от falcoh 18 Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам проблем с разхода на пелети, миналата зима 7 тона австрийски пелети ШВАЙГХОФЕР не ми стигнаха. Отоплявам еднофамилна къща около 90 кв.м, пвц дограма, външна изолация. Котела ми е DAKON DOR 24 с пелетна горелка BISOLID GP. Тази година все още в началото на зимата, при външна температура около 4-5 градуса разхода е около 3 чувала/45кг/ на ден.
    Къщата се отоплява непрекъснато, с термоглави съм на почти всички радиатори, седмичен стаен термостат с дистанционно управление, поддържам температура 22 градуса през деня и вечер 18 градуса, нямям бойлер свързан. Температурата на водата в котела е настоена на 55 градуса.
    Някой от знаещите може ли да помогне с намаляването на разхода на пелети?
    Благодаря предварително.
    Моето скромно мнение по въпроса е, че заводските настройки на вентилатора са неадекватни!
    Тъй като няма инфо за оборотите първо го прецених по звука на всички мощности. Разлика в шума на вента от 48% и 100%, не различих. И реших, че симистора е окъсил и кара само на макс.
    Измерих, че при 48% вентилатор се подава приблизително 208-9V, при към 220V входящо. Почти е на макс.
    Настройката на вентилатора го кара на макс от 1-ва до 5-та мощност. Според мен това не е адекватно.
    Мисля, че е по-нормално вентилатор на 1-ва да е около 30%(трябва да се тества за конкретният при какъв процент спира и да се вдигне с 4-5-10%), а на макс да е около 55-60%. Настройка на вента от около 50-55% и нагоре го кара на макс.
    С по-нисък вентилатор вече, може да се намали и дозата на пелетите на 1-ва мощност! Респективно ще намали и на другите мощности.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. пелетна горелка
    От warm във форум Отопление
    Отговори: 64
    Последно: 24-09-19, 11:47
  2. Проблем с пелетна горелка Грейко RB
    От bozan във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 18-02-16, 22:24
  3. Избор на пелетна горелка за котел Ling 25
    От Ивайло Кравайков във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 13-10-15, 22:01
  4. Котел и горелка TORCH
    От Nedelcho D. Nedelchev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 10-12-14, 21:08
  5. Избор на горелка за пилети
    От bozan във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-12, 08:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе