Резултати от 1 до 3 от общо 3

Hitachi 32H6C03 субтитри на маймуница?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    90
    #1

    Hitachi 32H6C03 субтитри на маймуница?

    Купих си горепосочения телевизор. Много съм доволен до момента. Само кирилицата на субтитрите ми я изкарва на маймуница.
    Търсих из менютата, но не намерих решение. Дали има някакъв трик за правилно подкарване на суб или да си ги вграждам предварително във видеото и да не се занимавам ?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #2

    Re:Hitachi 32H6C03 субтитри на маймуница?

    На Hitachi 22H8L03 FULL HD в магазина ми бе показано, че има настройка на субтитрите да ползват кирилица.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #3

    Re:Hitachi 32H6C03 субтитри на маймуница?

    И аз го получих като подарък за Коледа. При проба за възпроизвеждане на филм формат .avi и субтитри формат .srt първоначално титрите излязоха на "маймуница". В меню настройки на медия настроих първо екранното меню за България и след това субтитрите да са на "кирилица". След тази проба отново излязоха на "маймуница".
    Стандартно субтитрите се свалят от нета със знакова кодировка WIN-1251. Промених кодировката на UTF-8, като запазих файла под друго име (после пак промених името, да е същото като на файла с филма).
    Това става през "notepad" за WIN, или през "gedit" за UBUNTU. След прекодировката субтитрите излязоха нормално.

    Практически съм пробвал два филма със субтитри. Единият беше с размер около 400 МВ и титрите излязоха с кодировка UTF-8, а другият беше с размер около 1,2 GB и за мое учудване при кодировка UTF-8 се виждаха с "маймуница", а с кодировка WIN-1251 нормално. Предполагам, че има връзка с форматирането на флашката, дали е FAT32 или NTFS, но действах на принципа "проба-грешка-проба... "
    Телевизорът е идеален за кухня или детска стая.
    Успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Субтитри - маймуница LG LB650V-2N 32 инча
    От SouthWinD във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 25-05-14, 16:57
  2. Субтитрите на маймуница при Philips BDP 2700
    От pstoev във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-14, 10:07
  3. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  4. маймуница в програми
    От connect във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 30-12-07, 20:05
  5. маймуница в Word 2003 ?
    От universum във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-08-04, 16:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе