Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

маймуница в програми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    маймуница в програми

    преинсталирах си win-a след това му зададох точните настройки в regional and language - но в аваст , бс плеър и даже някой игри ми излиза маймуница , иначе имам бг фонетик от injinera , и немога да разбера защо , но бях сложил serbian(cyrilic) докато се опитвам да оправя нещата , но после го махнах , само че той след всеки рестарт сам си идва пак в language bar-а та ако някой има идея как да се оправи това ... имам съмнения за липсващи фонтове , тъй като си инсталирах ето този вин https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=26616 малко орязан ама иначе напълно функционален ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #2

    Re: маймуница в програми

    сложи български, където е опцията за показване на non-Unicode програми на техния си език

    ето по-точно описание:
    http://www.microsoft.com/resources/d....mspx?mfr=true

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #3

    Re: маймуница в програми

    в regional и ленгуидж тоолс всичко ми е на български настроено , сега ще разгледам този хелп на микрософт ...
    пс .
    защо когато набера youtube.com веднага ме хвърля на http://nl.youtube.com/ нито съм правил някакви такива настройки нит нищо ...

    чекнах всички таблици за нон юникоде и пак неще ... влизам си в някоя игра и квадратчета триъгълничета и т.н.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: маймуница в програми

    Намери си и си качи истински Windows XP PRO SP2, не се занимавай с 'орязяни', 'омазани' и прочее версии. Не се знае кой, защо и как ги е орязвал, и дали освен че е махнал КИРИЛИЦАТА, не ти е бутнал и 2-3 троянски коня.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #5

    Re: маймуница в програми

    Ползвайте лицензен софтуер, наблюдаваме ви ! :-P

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #6

    Re: маймуница в програми

    абе тъй е ама ми е малко рама и сега като го сложих този определено има промяна , проблема с youtube.com - явно е замесен файла C_20127.NL_ и явно youtube.com познава по нещо и си настройва езика на страницата , чудно по какво , защото настройките навсякъде са ми на бг , а за win-a сложих го преди месец на един познат и не ми се е оплакал за такива проблеми , вече изчетох целия сайт на инжинера , ама нищо не става , пиша си на кирилица без проблем ама , в програмите няма , само се чудя защо и в switchball играта , където няма грам кирилица ми изкарва всичко с триъгълничета и квадратчета и разни други символи ...
    по принцип имам оригинален win и се нзн дали да не му пусна да направи UPгрейд на този или да пусна пак същия орязан и да направя репейр ...
    кое би било по добре ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: маймуница в програми

    Е колко малко ти е РАМ-а и колко спестяваш с 'орязан' Windows?
    при добра настройка след инсталация, нормалния Windows XP SP2 заема около 100 МБ оперативна памет, че даже и по-малко

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #8

    Re: маймуница в програми

    За Switchball ти трябва шрифта: Arial Unicode, голям е около 23мб. Проблема с квадратите и триъгълниците в играта се решава с него. Има го из глобалната мрежа - успех

    P.S> Щом и в БиСи плеара ти излиза на ма'муни, знчи не си направил настройката за Non-unicode да е България , а стои по подразбиране на английски.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #9

    Re: маймуница в програми

    ем вече няколко пъти казах . че в регионал анд ленгуидж туулс абсолутно всичко ми е настроено на българия вкарал съм подръжка за източните езици и съм включил всички таблици на нон юникоде , иначе мерси , ще намеря шрифта ,
    интересно , дай едно ръководство , с което да си направя вин-а 100 мб , този след инсталация веднага заемаше на 97 мб , а папка виндоус беше 500 - 600 мб , ама ако и оригиналния може да се настрой така ... рама иначе ми е 512 ама се не стига
    та ако някой има идеи как да си оправя кирилицата в програмите да каже , още един път казвам , че всичко ми е настроено на бг в регионал настройките

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #10

    Re: маймуница в програми

    1. Намери си диск с ОРИГИНАЛЕН Windows. Не ти трябват серийни номера, диска ти трябва просто като източник на оригиналните файлове в пакета.
    2. В езиковите настройки изтрий всичко и остани само с English US.
    3. Отново зареди езикови настройки за БГ навсякъде, като още първия път когато ти съобщи, че файловете от които има нужда са вече налични на РС-то ти и те попита дали да ги изпозва тях или да ги зареди от диск с Windows - откажи вече наличните и посочи да ги зареди отново от диска с ОРИГИНАЛНИЯ Windows !!!
    Това е, за всеки случай може да рестартираш. Би трябвало всичко да ти се оправи.
    Успех!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: маймуница в програми

    Цитат Първоначално публикувано от connect
    интересно , дай едно ръководство , с което да си направя вин-а 100 мб , този след инсталация веднага заемаше на 97 мб , а папка виндоус беше 500 - 600 мб , ама ако и оригиналния може да се настрой така ... рама иначе ми е 512 ама се не стига
    512 МБ са ти малко? С толкова памет съм и то SDRAM, aобработвам на PhotoShop плакат 100х70 см без особени усилия. И то на P 1.2 GHZ, малко се позамисля когато му метна билборд 3х4 метра.
    Определено не RAM паметта ти е проблема, та си тръгнал орязани Windows-и да качваш, но зависи и за какво искаш да ползваш компютъра. Ако е за игри, Windows-a е най-малкият ти проблем по отношение на паметта.
    А иначе за оптимизацията - спираш ненужните Services, забърсваш ненужно самостартиращите стартиращите се програми (Skype, Icq и прочее) и това е.
    иначе ако ти се чете - в нета страници бол, примерно тази: http://www.optimizingpc.com/optimize...sservices.html

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #12

    Re: маймуница в програми

    Винаги съм си мислел , че отбирам от кирилицата на Уиндоуса, но твоя проблем ме хвърли в джаза! Когато в настройките за Non-Unicode е по подразбиране на английски , програмите за които знам със 100% сигурност, че тръгват на ма'муни : Опън Офиса ( инсталацията му) и БиСи плеара.
    След смяната на уникод кодировката проблема изчезва. Да не си с някой Уиндоус минал през мелачката на N-lite? Щот' такива уинове из мрежата - бол.
    Ако си решиш проблема , напиши решението тука, благодаря предварително.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #13

    Re: маймуница в програми

    Ами незнам с какво го е правил узера , ама по - долу съм посочил линка ... с мс офис съм и той целия си е на български , менюта всичко ... този шрифт дето го каза никъде не го намерих ... засега не съм намерил решение ... мисля да упгрейдна от оригиналното сд и да видим какво ще стане , ако не преинстал , просто досега каквото и да пробвах неще и неще ...
    Цитат Първоначално публикувано от oddi
    Винаги съм си мислел , че отбирам от кирилицата на Уиндоуса, но твоя проблем ме хвърли в джаза! Когато в настройките за Non-Unicode е по подразбиране на английски , програмите за които знам със 100% сигурност, че тръгват на ма'муни : Опън Офиса ( инсталацията му) и БиСи плеара.
    След смяната на уникод кодировката проблема изчезва. Да не си с някой Уиндоус минал през мелачката на N-lite? Щот' такива уинове из мрежата - бол.
    Ако си решиш проблема , напиши решението тука, благодаря предварително.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #14

    Re: маймуница в програми

    Цитат Първоначално публикувано от connect
    Ами незнам с какво го е правил узера , ама по - долу съм посочил линка ... с мс офис съм и той целия си е на български , менюта всичко ... този шрифт дето го каза никъде не го намерих ... засега не съм намерил решение ... мисля да упгрейдна от оригиналното сд и да видим какво ще стане , ако не преинстал , просто досега каквото и да пробвах неще и неще ...
    По метода, който ти препоръчах по-горе не стана ли? Напиши го в прав текст. Щото по този метод се оправят без грешка дивотиите след деинсталация на Флекстайп, който омазва яко системните шрифтове.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #15

    Re: маймуница в програми

    В джаза съм !!!

    Ето ти шрифта за играта, работи , тествал съм го лично:
    ******************.com/files/80106068...icode.zip.html

    Ето ти и 2 CodePatch-a , на руски са , но това няма никакво значение , лично съм ги тествал и тях:
    https://forum.setcombg.com/******************.com/files/80106683/Codepatch.zip.html

    P.S. -- Ама и аз съм един, що не гледам ! Сега видях какъв уиндоус си инсталирал , прочетох коментарите и инфото за торента , уж всичко е наред, но ....аз не вярвам на 260мб уин !
    Щом е дялкан с ЕнЛайт мен не ме търси повече !
    Аман от дечковци дето открили топлата вода и после се блъскат в гърдите "Аз е открих, имам супер уиндоус".
    Нищо лично, успех с кирилицата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Субтитри - маймуница LG LB650V-2N 32 инча
    От SouthWinD във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 25-05-14, 16:57
  2. Субтитрите на маймуница при Philips BDP 2700
    От pstoev във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-14, 10:07
  3. Hitachi 32H6C03 субтитри на маймуница?
    От rexxar_tm във форум Други телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-11, 13:55
  4. Надписи с "маймуница"
    От vik-45 във форум Windows
    Отговори: 18
    Последно: 29-04-09, 07:07
  5. маймуница в Word 2003 ?
    От universum във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-08-04, 16:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе