Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #1

    Поправка на LCD телевизор NEO TF-32884

    Здравейте. Преди 2 месеца, при свързване на компютъра към телевизора с HDMI кабел, изгоря телевизора (частично). Телевизора е NEO TF-32884 и беше в гаранция. Дадохме го в оторизирания сервиз на ТМ в Люлин, с ясното съзнание, че ще откажат гаранционен ремонт. Та техника се обадил и казал че има изгорели кръгове по платката и някакви кодове (???), както и че ремонтът щял да излезне между 150 и 300лв, но трябвало първо да провери. За платката не съм сигурен, тъй като не го отворих преди да го дам на сервиз, но предполагам че е 17MB60-3, поне като разположение и брой на изводите е същата - 2xHDMI, 1xSCART, 1xOPTICAL, 1xVGA, 1x3.5mm, 3xA/V, 1xCOAX. Та до каква цена горе-долу да се съгласявам за ремонт?
    Този пост е редактиран от hrushchov; 21-04-13 в 00:05.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #2

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Ако можеш да заделиш някой лев до Великден по-добре вземи нов телевизор . Особено ако ремонта надхвърли 200 лв .

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Цитат Първоначално публикувано от Soma Виж публикацията
    Ако можеш да заделиш някой лев до Великден по-добре вземи нов телевизор . Особено ако ремонта надхвърли 200 лв .
    Защо, какво има до Великден :D?

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #4

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Великденски намаления .

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Не могли да разберат в тоя сервиз каква е платката, та за да не се набутали с 200-300лв, трябва до занесеме в централния им сервиз на искърско шосе...

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Цитат Първоначално публикувано от hrushchov Виж публикацията
    Не могли да разберат в тоя сервиз каква е платката, та за да не се набутали с 200-300лв, трябва до занесеме в централния им сервиз на искърско шосе...
    Най-вероятно си изгорил HDMI порт на мейнборда. При свързване на РС с ТВ посредством HDMI, двата уреда се изключват преди операцията.


    Внимание!!
    Преди да включите или изключите HDMI кабела задължително трябва да извадите кабела на външната антена, който се явява источник на статично електричество и често е причина за изгаряне на HDMI порта при изключване на HDMI кабела. Желателно е телевизора да се изключва преди това.
    Ако HDMI входа е гръмнат и това не си личи по платката като опушване няма проблеми, но има ли гръмнала букса или платка и това да е видно ще получите отказ от гаранцията. Няма как да го оправят безплатно, защото тези платки ги искат при отчетите и ако сервиза я прати с такова опушване, трябва те да я платят. Така че внимавайте, когато включвате всякакви външни устройства към телевизорите. Контактите задължително трябва да са занулени, особенно за компютрите и кабелната през разделителен филтър. Нека включването на външни устройства да става при изключен от мрежата телевизор и устройство.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Ех, тия неща ги прочетох минути след инцидента, пък и то де да беше само HDMI порта... За жалост не обърнах внимание, тъй като на VGA порта постоянно седеше един друг компютър, пък и аз многократно съм ползвал VGA входа с различни компютри. Дори и лаптоп съм включвал през HDMI без да е спирано нищо (тука съм си за бой), с STB на Mtel нямаше никакви проблеми, без да е изключвана кабелната. А колкото до сервиза - не се оплаквам от това, че не са уважили гаранцията, а нямам и моралното право да го правя, просто ме подразни това, че телевизора седя 3 седмици в сервиза им, казаха ми ориентировъчна цена за ремонта, изпратиха запитване и след 3 седмици чакане не знаят каква точно е платката. Много ми е интересно колко ли време щеше да им отнеме да я сменят, ако бяха уважили гаранцията.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #8

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    NEO е запазена търговска марка на Техномаркет - произвеждани по поръчка в турската компания Вестел.
    Много често един и същи модел е произведен на базата на няколко шасита /понякога и различни панели. Произвеждат ги с остарели компоненти останали в някои склад и изкупени на безценица.
    Общо взето няма две еднакви бройки от един и същи модел. Затова и сервизите не знаят какво има поставено вътре и му мислят и консултират по няколко седмици.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Мале... А дали ще могат да го поправят в сервиз, различен от тези на Техномаркет? Ако може да се съди само по портовете, то платката би трябвало да е тази - http://media0.webgarden.name/images/...in%20Board.JPG, 17BM60-3.1, поне разположението и броя на портовете са 1:1.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Не съм сервизен техник и не мога да ти помогна. В сервиза на Техномаркет трябва да могат стига да поискат, но понеже ремонтът не е гаранционен не си дават зор.

    Свали задният капак на ТВ и сравни поставеният мейнборд с този от снимката.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #11

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Това щях и да направя, ама идеята беше първо да се пробва с гаранцията. Като го взема обратно ще се разходя из ТВ сервизите с платката, та да видим какви цени ще предложат.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #12

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Ако цената на ремонта надхвърли 250-300 лв не си струва да се занимаваш .
    За около 500 лв може да вземеш нов 32 инчов телевизор .

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #13

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Взех телевизора, отворих го и на платката пише 17MB62-1 V2 VESTEL. В Google излиза същата платка, като се напише. Не знам как не са успели да разберат каква е платката.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #14

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Цитат Първоначално публикувано от hrushchov Виж публикацията
    Взех телевизора, отворих го и на платката пише 17MB62-1 V2 VESTEL. В Google излиза същата платка, като се напише. Не знам как не са успели да разберат каква е платката.
    Ами много просто :rolleyes: не са го отворили защото ги мързи, а и твоят телевизор не влиза в приоритетите им / не е гаранционен/.

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    9
    #15

    Отговор: Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ами много просто :rolleyes: не са го отворили защото ги мързи, а и твоят телевизор не влиза в приоритетите им / не е гаранционен/.
    Той за да стане негаранционен са го отворили, понеже външно не личи че нещо е изгоряло, сещай се.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!
    От radop във форум Общ - хардуер
    Отговори: 25
    Последно: 29-11-16, 21:30
  2. Поправка на смесител Видима Идеал
    От peter_nn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-11, 22:39
  3. Поправка на флекс
    От dedo pop във форум Домашен майстор
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-06, 20:31
  4. Поправка на видео файлове
    От blue_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 02-02-06, 12:44
  5. Търся сервиз за поправка на Notebook
    От Akochev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-07-03, 18:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе