Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree1Одобрявам

Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #1

    Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    Здравейте момчета,
    Значи имам следния проблем - купих за един приятел един BENQ - lcd, поблазнен от цената - оказа се голяма грешка. Това е най-наср.....а фирма с най-наср....а фирмена политика според мен. Всички знаем за пикселната гаранция на по-евтините модели лсд-монитори. Това, обаче което отличава сериозните фирми от боклуците е, че когато ОЩЕ ПРИ РАЗОПАКОВАНЕТО НА МОНИТОРА И ПЪРВОТО МУ ВКЛЮЧВАНЕ ВИДИШ ИЗПЛЮЩЯЛ ПИКСЕЛ ОТИВАШ И ТИ ГО СМЕНЯТ С НОВ. При Бенк-ю, както му викат по селата, обаче не е така Сега ме е яд, защото почти за същите пари щях да му взема филипс, където даже и за ес серията правят горепосочената замяна, ама пусти му вградени колонки. Резултата - моят приятел има един красив на ВЪНШЕН ВИД монитор, с перфектен светещ в червено пиксел в средата. Та идеята ми е - преди бях чел, че има начин да се "запушват" такива точки, ама вече нямам спомен софтуерно ли ставаше или хардуерно. Та ако някой има идея - много ще съм му благодарен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    157
    #2

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    Пробвай с леко почукване по изгорялата клетка. Напълно сериозно ти го казвам, в доста случаи помага.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    39
    #3

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от A.H.
    Пробвай с леко почукване по изгорялата клетка. Напълно сериозно ти го казвам, в доста случаи помага.
    Прав е А.Н. аз лично съм си го оправял такъв пиксел а и някои с времето изчезват!
    Аз имах три на един лаптоп от САЩ после остана само един долу в ляво на един милиметър от края и не му обръщах внимание!
    Иначе повечето фирми са навити да ти го пуснат да го пробжаш преди да го платиш и това ми е помагало да си нямам ядове после!
    Най-лесно се тества с тъмносив фон на десктопа!

    За повече информация http://en.wikipedia.org/wiki/Stuck_pixel или

    Й.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    "С почукване се оправял , с времето изчезвали "
    по-безумни неща не бях чел скоро

    Изгорелия субпиксел* е изгорял - точка.
    Имаше още едни герои дето твърдяха че с някакъв видео фаил с разширение *.mp4 като го пуснеш да върви се оправял - ами на познат го пробваи се оказа* + още един изгорял субпиксел.
    При филипс също имам горчив опит с това , но познат ми го продаде и ми го смени , само че не един а 3 се появиха с пускането.
    иначе засега от примерно 50 филипса 170S6 серията- 3 са дали дефект и само 1 с 3 субпиксела наведнъж, другите два си останаха с по 1.и Там гаранцията е над 4 !!!
    Има и друго че ако са два един до друг - това е вече цял пиксел , а не субпиксел и монитора веднага се
    подменя! - само дето никой не г о спазва , още повече на самсунг ( макс-сервиз варна ) или Филипс- ( няма да споменавам име , за да не правя реклама тук ! )


    @jordy І най -лесно се виждат на Бял и след това на тъмносив както ти каза така лъсват и беличките , които не можеш да видиш на бял фон .
    Какво трябва да се направи преди да се купи мониотора- отиваш* и молиш за тест !
    ако ти откажат- живи и здрави , ако се навият - носи си нокиа монитор тест или tft test , и помоли да ти сменят всички основни цветове на цял екран. После го гасиш и след 2 мин. пак го пускаш - и така 15. мин. ( най-фаталното време при мониторите са първите пускания и първите 15 мин.), поне 4-5 пъти трябва да си го пуснал или изгасил. ако можеш да рестартираш компа като цяло - още по-добре. след това за последно превърташ цветовете, гасиш - товариш го и като го извадиш от кашона у вас- го остави да се аклиматизира - щото може да го издумкаш ако го пуснеш веднага от студено на топло

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    Ами незнам как биха се съгласили търговците да се прави този тест при положение, че ако дефектира монитора никой няма да го купи, както и търговеца неможе да го върне като дефектен. Иначе според мене е хубава да се купуват мострените монитори които се чижда че нямат изгорели или постоянно светещи пиксели.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #6

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    аз пък знам, но немога да твърдя, че BenQ си правят сами матриците и затова са им по евтини като цяло лсд мониторите от другите марки... а за филипс съм виждал и без колонки!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами незнам как биха се съгласили търговците да се прави този тест при положение, че ако дефектира монитора никой няма да го купи, както и търговеца неможе да го върне като дефектен.* Иначе според мене е хубава да се купуват мострените монитори които се чижда че нямат изгорели или постоянно светещи пиксели.
    Тъкмо за мострените говоря - само че винаги мострените са с интересни цветове за фон и прекалено шарен* тапет , за да се прикрие изгорелия пиксел ! В техномаркета съм виждал,* както и на други места да се прави отстъпка от по 10лв за изгорял пиксел - клиента го взима и е доволен !

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #8

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    аз пък знам, но немога да твърдя, че BenQ си правят сами матриците и затова са им по евтини като цяло лсд мониторите от другите марки... а за филипс съм виждал и без колонки!
    Почти така, но не точно. BenQ или Бенкю на български (според тяхната страница се произнася ben-cue) използва матрици от AU Optronics - тяхна дъщерна фирма и трета в света по производство на матрици след Samsung и LG. Нейни OEM клиенти са HP, Sony, Philips, Iiyama, Proview, AOC и т.н. Та не е толкова измекярска. Да не говорим, че и те имат ZeroPixel модели. Но като се гони евтиното...
    А и обикновено проблемите са по-скоро в българския дистрибутор (няма да го споменавам поименно), а не в производителя.

    Kакто и да е, с изгорял пиксел няма оправия. Всякакви почуквания и похлопвания, както вече каза Mr.TECHNO, са в сферата на фантазиите и вуду магията.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #9

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    Само не разбирам как се взема ТФТ без да поискаш в магазина да го пробваш за мъртви пиксели

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от XaMaB
    Само не разбирам как се взема ТФТ без да поискаш в магазина да го пробваш за мъртви пиксели
    На Юнашко доверие !

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #11

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    М-да - и аз не мисля, че BenQ са кофти фирма /аз съм с Acer и съм доста впечатлен/ - просто има различни класове монитори!
    Колкото до теста - добре е да се направи, макар, че не вярвам чак 15на минути да ти позволят да го бъзикаш...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    М-да - и аз не мисля, че BenQ са кофти фирма /аз съм с Acer и съм доста впечатлен/ - просто има различни класове монитори!
    Колкото до теста - добре е да се направи, макар, че не вярвам чак 15на минути да ти позволят да го бъзикаш...
    Купувам си монитор- а не картофи, давам близо 500 лв ( примерно) , а не 15 !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    39
    #13

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    Относно кментара на мистър Техно от първия пост се разбира, че има светещ в червено пиксел, което говори, че не става дума за "умрял"(Dead) а за "мързелив" или "заял"(Stuck) пиксел.

    И ако на теб ти звучи като ВУДУ твоя работа, както ти НАПИСАХ от личен опит ЗНАМ, че се ОПРАВЯ с късмет!!! (имал съм на един и същи екран два червени и един зелен от които остана само един след време )

    А и явно не само аз съм на това мнение: http://en.wikipedia.org/wiki/Stuck_pixel има и други по света!

    Относно BENQ или Acer до скоро първите се наричаха Acer Peripherals и са част от Pan Acer Group :coolsmiley: за качество ... въпрос на информиран избор и лични предпочетания!

    Й.




  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #14

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    @Mr.TECHNO
    Имам впредвид, че за евтините модели могат да ти дадат да ги тестваш, но може и да не ти позволят да се мотаеш `цели` 15 минути - може и да нямат нищо против, обаче...

    @jordy
    Относно BENQ или Acer до скоро първите се наричаха Acer Peripherals
    Именно затова дадох примера с моя Acer!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #15

    Re: Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!

    @jordy, щом КЪСМЕТ ти харесва повече от ВУДУ, ОК. Едва ли това ще промени нещата. Проблемът е, че с тия съвети за "масаж" на мониторът има вероятност за поява и на много по-сериозни повреди.
    Иначе в нета има какви ли не неща. Само дето не можах да намеря нищо потвърждаващо тезата ти в сериозен сайт. Само във форуми, блогове и разни self-made странички. Явно има заговор между производители, сервизи и тестери да скрият тази информация от нас. Даже нарочно ни заблуждават - NEC, например. В последните два абзаца, които не са потъмнени - само, че ги наричат "lit" суб-пиксели, не "stuck"...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Поправка на LCD телевизор NEO TF-32284
    От hrushchov във форум Други телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 18-11-13, 20:24
  2. Изгорял пиксел
    От bazel във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-10, 17:03
  3. как се познава изгорял пиксел
    От mstanislavov във форум Телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 08-02-07, 16:48
  4. Поправка на флекс
    От dedo pop във форум Домашен майстор
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-06, 20:31
  5. TFT монитор - изгорял пиксел или...?
    От BerkStock във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-01-06, 16:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе