Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35
Like Tree1Одобрявам

TV NEO

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    17
    #16

    Отговор: TV NEO

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev Виж публикацията
    EPG е копчето
    Явно да-новите дистанционни на булсат нямат нищо общо с добрите стари функционални

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Няма грешка - това са два модела от различни серии/класове.
    50 272 - втора серия
    50 872 - осма серия

    Може би ще ги откриеш тук - гледай дизайна и интерфейса
    Televizyon Modelleri - TV Fiyatları | Vestel
    Ами просто не съм наясно с развитието на НЕО и не знам къде започват и свършват новите серии.Иначе модела който имам гледам че е с увеличена цена-549 лв,на коледа го взех за 499,предполагам че за великден пак ще бъде намален.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    17
    #17

    Отговор: TV NEO

    Сложих го в режим кино-това ли е ''правилната''калибрация за него,защото четох в нета по темата но за Нео естествено няма нищо относно настройки.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #18

    Отговор: TV NEO

    Да. Режим Кино е най-близко до правилната настройка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    17
    #19

    Отговор: TV NEO

    Когато вечер ме "приспива'' съответно таймера му за автоматично изключване се активира и той се самоизключва , на сутринта като го пусна винаги има едно съобщение-''режимът на готовност пречи на работата'',натискам ок на съобщението и изчезва,през останалото време като го спирам и пускам от дистанционното го няма това съпбщение само след автоматичното изключване чрез таймера,та въпросът ми е на какво може да се дължи това?И друго-забелязвам че понякога звука боботи ма не е болка за умиране-все пак не съм очаквал чудеса откъм звук.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #20

    Отговор: TV NEO

    някакъв бъг в софтуера.

    Пример: как е при мен на панасоник.
    В менюто съм задал да се самоизключва след 2 часа, ако не регистрира работа с дистанционното - когато съм заспал или съм го забравил включен. Така, телевизорът сам се изключва и при повторен старт с дистанционното, на екрана се появява съобщение, че последното изключване е било автоматично. Съобщението изчезва само след 4 секунди.

    за звука - причината вероятно е в високоговорителите и вграденият усилвател.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    17
    #21

    Отговор: TV NEO

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    някакъв бъг в софтуера.

    Пример: как е при мен на панасоник.
    В менюто съм задал да се самоизключва след 2 часа, ако не регистрира работа с дистанционното - когато съм заспал или съм го забравил включен. Така, телевизорът сам се изключва и при повторен старт с дистанционното, на екрана се появява съобщение, че последното изключване е било автоматично. Съобщението изчезва само след 4 секунди.

    за звука - причината вероятно е в високоговорителите и вграденият усилвател.
    добре,диагностицирахме го а сега-може ли да се направи нещо по въпроса,някакви идеи за въпросното съобщение,като изключим ъпдейтване на тв защото ми се струва рискована работа и най-важното смущава ли се действително работата на тв та излиза такова съобщение или то е безобидно?Имаш ли идеи и относно звука дали може да се направи нещо?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #22

    Отговор: TV NEO

    При Турските NEO-та излиза това съобщение, някакъв грешен превод е. Не му обръщай внимание, не е проблем.
    Asen Ikonomov одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    1
    #23

    Отговор: TV NEO

    Здравейте Наскоро се сдобих с съответният телевизор и забелязвам един проблем - ползвах телевизия от няколко оператора и при всичките е така - на някои канали като HBO AXN CINEMAX субтитрите се показват с черен фон и не са равномерно в средата, а в ляво..изключително дразнещо е помеже скрива голяма част от екрана и самото им качестео е леко размазано...питах съответните оператори и ми казаха че телевизори като NEO FINLUX TOSHIBA имат този проблем и решението е да се смени софтуера на ТВ...ако някой знае как става това или знае друг начин за разрешаване на проблема моля да помогне. Благодаря !

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #24

    Отговор: TV NEO

    Свържи се с колегата Виж профила: diabolical - SetCombG.com Форуми от Турция
    Пиши му на английски.

    За съжаление всички модели от ниският до част от средният клас на големите марки се правят от Vestel Турция.
    Имат софтуерни проблеми, а поддръжката е никаква. Също така често дават дефекти. Част от настройките и функциите са изключени от сервизното меню.

    За 2014 година
    Toshiba - 3,4,5,6-та серии
    Panasonic - 3,4,5-та серии
    Philips - 3-та серия
    Sharp - 7 и 6 -та серии, 4-та е произведена в Тайван
    Finlux, Hitachi,

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    1
    #25

    Отговор: TV NEO

    Има ли нов софт за Neo led 40772fhd smart. И ако има откъде може да го свалим.Благодаря предварително

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от krisi_2514 Виж публикацията
    Има ли нов софт за Neo led 40772fhd smart. И ако има откъде може да го свалим.Благодаря предварително
    субтитрите се показват с черен фон

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    1
    #26

    Отговор: TV NEO

    Здравейте,имам такъв телевизор за сега съм доволен от него,но напоследък ми се случва да изтегля филм full HD и да не тръгва звука към филма,става дума гледам филма през home mediq server-DLNA!
    Нов софтуер телевизора не намира за съжаление!
    Нещо явно му липсва от кодеците,но нямам идея кой,и как да го вкарам в телевизора! Помагаите моля!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #27

    Отговор: TV NEO

    Не може да инсталираш кодеци в телевизора. Това се прави при зареждането на Мейн борда в завода производител.
    Виж в какъв формат е звука при филмите, които не ти тръгват.
    В настройките на сървара трябва да има възможност за транскодиране в друг формат.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    1
    #28

    Отговор: TV NEO

    Здравейте, някои може ли да ми помогне ... Проблемът ми е свързан с приложенията за NEO LED-40772. Имам телевизор Самсунг и ми изкарва страшно много приложения има и около 10-15 който са български.А при NEO LED-40772 има около 15 от който нито едно българско.Задал съм държава България по принцип.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #29

    Отговор: TV NEO

    Това е така, защото NEO е турско производство. Няма официален сайт, софтуерна поддръжка, сайт с каталог на приложенията и такива разработени за определени държави.
    За да има такива, компанията трябва да изсипе куп пари, а за такива инвестиции са нужни продажби в глобален мащаб.
    Каквато и държава да зададеш в менюто, списъкът с приложенията остава един и същ.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    2
    #30

    Отговор: TV NEO

    Здравейте закупих тв нео лед 32281 sw преди четири месеца от България .Сега живея в Австрия и гледам булсатком ,когато дойдох в Австрия хванах 3 ефирни телевизии,обаче един ден може би след смяната на държавата в първоначалната настройка ми изчезнаха тв каналите,нямаги и в източниците моля ако можете ми помогнете как да си ги върна за да гледам ефирни телевизии.Предварително ви благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе