Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57
Like Tree19Одобрявам

Daewoo телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #16

    Отговор: Daewoo телевизори

    Който и да вземеш, все ще сбъркаш.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #17

    Отговор: Daewoo телевизори

    Не съм съгласен. Не ги подценявай - получаваш това за което плащаш. https://www.vestel.com.tr/4k-ultra-hd-oled-tv-c-1245
    Vestel са най-големият производител на телевизори в Европа - държат правата за някога известни марки, произвеждат модели от среден и нисък клас за куп марки и търговски вериги.
    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...%B3%D0%B8.html

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #18

    Отговор: Daewoo телевизори

    Относно Vestel и огромния индустриален комплекс в Маниса.
    Vestel Beyaz Eşya San. ve Tic. A.Ş. Manisa Şubesi - MOSB - Manisa Organize Sanayi Bölgesi Resmi Web Sitesi
    Когато ние се деиндустриализирахме, извинете, демократизирахме, Турция строеше нови съвременни производства с външни и собствени инвестиции. Може би най-емблематичният проект е този завод. Там в началото на 90-те беше най-модерната линия в Европа и Близкия Изток за производство на аудио и видео касети под собствената марка RAKS. Оборудването и суровините бяха на BASF.

    А сега по темата.
    За тази цена и непретенциозното предназначение, за което търся тв не намерих нищо с по-добро съотношение като цена/ възможности.
    Изключвам разните украинско-китайски изчадия като Kivi.

    В Метро на промо има един LG 43" UHD "индустриален" модел, който е 589лв. В ТП е над 700!!!
    МЕТРО България - Още по-изгодно е през януари - Страница 12 (metro.bg)
    43UQ751C (EU/CIS) | Hotel TV | Commercial TV | LG Information Display (lg-informationdisplay.com)
    Рекламират възможностите му, само където половината поне от тях се реализират само и единствено с Magic Remote MR22DN, което се закупува отделно.
    Най-ниската му цена е 50лв. без доставката в e-mag. Т.е. общо става над 640лв.
    DTS и headphone output няма, 2x HDMI и 1x USB.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 22-01-23 в 01:00.
    brotzki одобрява това.

  5. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #19

    Отговор: Daewoo телевизори

    Продължавам да ровя за модела който ме интересува и попаднах на това: https://zora.bg/download/product/pub....pdf?preview=1

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #20

    Отговор: Daewoo телевизори

    Това са задължителните документи, за да се продава в EU.
    Не, че на сайта на производителя или на съответната марка, собственост на Vestel има някаква софтуерна поддръжка. За моделите Hitachi в Зора и Toshiba в ТП съм търсил преди година - 2.
    За актуалните на Daewoo няма със сигурност нищо публикувано, освен Datasheet. 43DH55UQ (daewooelectronics.com)
    Ако намерим някъде конкретното шаси на модела, може да се намерят повече подробности.

    Друго ми се наби в очите преди малко.
    After sales support за България, Гърция и Кипър е Vestel Poland??? DAEWOO_contactPhones2-1.pdf (daewooelectronics.com)

    В сайта на Vestel или вероятно online магазина им попаднах на Toshiba 50QA7D63DT и има упътване.
    Toshiba 50QA7D63DT 50'' QLED 4K Ultra HD Android TV | Vestel
    За нас би трябвало да е модификация DG, но на сайта на Тошо го няма.
    20277126_k.pdf (vestel.com.tr) За съжаление е на турски само. От 30стр. са характеристиките и са на английски.
    Толкова много формати ако наистина поддържа out of the box дето му казват просто няма равен за тези пари!
    Написано е изрично, че на USB се поддържа само FAT32 до 4GB files. NTFS и по-големи не!!!
    В коментарите на упътването пише MB185 и RC45160 Vestel 23765700 remote control – FixPart. Първото е шасито, а второто е модела на дистанционното.
    Ако съм уцелил шасито, то е с Android 11, 2GB RAM / memory не е уточнено 8 или 16GB, 4 Core processor.
    Обаче ме съмнява, че последният е на MStar m7632, което не ми допада особено.
    VESTEL den Yeni Nesil Anakart | Sayfa 3 | Tavsiye Forumu

    Ако някой знае турски, моля да помага с кратък превод:
    Vestel Yeni Android Kurulumu (mb185/186tc) - YouTube
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 21-01-23 в 22:33.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #21

    Отговор: Daewoo телевизори

    Имам на морето едни smart Тошиби на 7 години. Смарта им е някаква смешка, Youtube не го поддържат вече 4 години. Най старото ми LG е на 9 години и е на светлинни години пред тия "чудеса" от Маниса. И всичко още си му работи.
    sony 1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #22

    Отговор: Daewoo телевизори

    Нормално. Това са тв-та като за 600 лв. Странно защо като влезна в сайта на Вестел в Турция най-евтиният им модел за 50-55 инча е около 1000 лв....сигурно има защо.

    Подчертавам, че не казвам лоши, а че получаваш толкова кюфтета за колкото си платил.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 21-01-23 в 19:24.
    Gena_bs одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #23

    Отговор: Daewoo телевизори

    Взехме преди около месец точно този модел мисля. 50 инча qled. Картината е добра. Звукът става. Като за парите си е екстра. Има си и недостатъци със сигурност, но определено не мисля, че съм сбъркал.
    Менюто си е дърварско от всякъде, сглобката не е топ, но картината не отстъпва на 200-300 лв. по-скъпите маркови дървета. Като гледаш основно от YouTube си е направо супер. На ефирна телевизия е добре, когато образите не се движат твърде бързо (предполагам, че ъпскейлинга от SD не може да смогне, но не съм експерт - само предполагам).
    Сега гледам, че моят е с едно централно краче, а не две, но се съмнявам да има голяма разлика. Преди месец цената му беше около 550-600 лв.
    Този пост е редактиран от Vizi; 23-01-23 в 09:43.
    Gena_bs одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #24

    Отговор: Daewoo телевизори

    @Vizi,
    Не мога да отида в магазина да тествам тези дни, затова имам няколко въпроса.
    1. Дистанционното Bluetooth ли е и работи ли микрофона за гласово търсене?
    2. Има ли възможност за запис на външен носител - USB или HDD? В каталога пише, че е опция
    3. Можеш ли да провериш дали чете филми от USB flash, форматирана NTFS?
    4. DTS пише че поддържа, но дали е така реално?
    5. Как са външните sub на български, има ли възможност за промяна на големината, вертикалното положение, фон и цвят?
    Другите неща общо взето си ги изясних от каталога на Vestel 2022, упътванията на Toshiba и подобни.
    Лека седмица!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 23-01-23 в 11:28.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #25

    Отговор: Daewoo телевизори

    В командировка съм. Ще проверя в края на следващата седмица, но по памет:
    1. Мисля, че не и за двете. Става ако се ползва апа на телефона.
    2. Има
    3. Пробвал съм само в FAT32. Така и пише.
    4. Да.
    5. Не съм ползвал субтитри. Гледал съм само руски и английски филми и с половинката говорим свободно и двата езика. Мога да тествам след 10-ина дни.
    Този пост е редактиран от Vizi; 23-01-23 в 16:09.
    Gena_bs одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #26

    Отговор: Daewoo телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Не, че на сайта на производителя или на съответната марка, собственост на Vestel има някаква софтуерна поддръжка. За моделите Hitachi в Зора и Toshiba в ТП съм търсил преди година - 2.

    After sales support за България, Гърция и Кипър е Vestel Poland??? DAEWOO_contactPhones2-1.pdf (daewooelectronics.com)

    В коментарите на упътването пише MB185 и RC45160
    Обаче ме съмнява, че последният е на MStar m7632, което не ми допада особено.

    Ако някой знае турски, моля да помага с кратък превод:
    Vestel Yeni Android Kurulumu (mb185/186tc) - YouTube
    В документа горе даден от vdsvicky пише за минимум 8 години софтуерна подръжка...Гугъл изискват поне два ъпдейта н ОС.

    Така е от години, Вестел Полша май се занимават с дистрибуцията. https://vestel-poland.com/pl/ , може би тях трябва да търсиш за фирмуер

    Вестел от години работят с китайската MStar, освен ако не са преминали на Realtek.
    https://elektrotanya.com/vestel_17mb.../download.html
    17MB18-5
    https://spares2repair.co.uk/mikomi-1...b18-5-20242711
    https://spares2repair.co.uk/hitachi-...7mb18-5-210605
    Вижда се SoC на Pixelworks вероятно за видеотракта
    малко знам за компанията и то покрай шума за TrueCut Motion и сътрудничеството им с TCL по внедряването му
    https://en.wikipedia.org/wiki/Pixelworks

    Видето е инструкциа за инсталиране - включи си субтитрите и автоматичният превод на български.
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #27

    Отговор: Daewoo телевизори

    Благодаря на vizi и hristoslav2!

    3. Това с липсата на поддръжка на NTFS силно ме изненадва.
    Същото шаси турците го слагат и във Vestel Android / Toshiba, високия клас LCD TV.
    Дано да е само презастраховка, защото директно отписвам Vestel-ските марки като вариант.
    Странно ми е това ограничение, след като поне от 10 години не съм срещал уред, който да не поддържа NTFS и exFAT.
    Включително DVB-Т декодерите на Strong и Thomson (2+1 съм ползвал) работеха без проблем.

    MStar се оказа, че вече са собственост на MediaTek. Не, че това е някакво предимство, поне за мен.
    За съжаление не намирам много инфо точно за Platform MStar m7632:
    Core Architecture: 4x ARM Cortex-A55 @ 1500MHz
    CPU Cores:4
    CPU Clock Range: 216 - 1500MHz

    Service manual в танята го намерих, но е за друго шаси от 2006. Написано е на схемите.
    За Daewoo е 17MB185 и е от края на 2019.
    17MB185 (17MB185) MAIN PCB FOR TOSHIBA 65QA5D63DB 2206 (tvparts.co.uk)
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 23-01-23 в 19:28.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #28

    Отговор: Daewoo телевизори

    Силно се съмнявам да ползват същото шаси във Вестел 99xx - та тя струва близо 12500 лири или 1200 в лв.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #29

    Отговор: Daewoo телевизори

    Вероятно си прав, защото vestel 99xx не е Android.
    Имат шасита, които са с Linux.
    Коригирал съм си поста.
    Прилагам извадка от каталога 2022, а е наличен и 2022-2023. Целият може да се свали от Catalogues | VESTEL (vestelinternational.com).
    В новия, освен прикачения от мен файл, има нова таблица, на която пише, че MB180 е с MTK G31 processor.
    Съвсем се обърках вече...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 23-01-23 в 19:38.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #30

    Отговор: Daewoo телевизори

    Все пак за 500-600 лв са си ОК. Кило суджук вече гони 70-80 лв. [emoji2]
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daewoo DSB-F1281ELH-V
    От Dimitar4321 във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 11-09-16, 19:44
  2. DAEWOO DLT - L2
    От cecko24 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-10-08, 08:42
  3. Сервизно за tv Daewoo
    От airclima във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-07, 13:30
  4. DVD DAEWOO DV2000S
    От kire* във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-07, 13:06
  5. DVD DAEWOO dv 700s
    От durex във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 14-08-06, 22:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе