Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Екранизацията на "Пътеводителя" ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #1

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=511060:





    "В крайна сметка изборът за ролята на Форд Префект пада върху рапъра Мос Деф (MosDefinitely.com), който има опит на Бродуей с постановката "Top Dog/Underdog"."



    ...



    "В костюма на депресирания андроид Марвин, разработен в ателието на Джим Хенсън, пък ще се напъха джуджето Уоруик Дейвис. Той станал звезда със "Завръщането на джедаите" и "Уилоу", а напоследък се снима във филмите за Хари Потър, и то не само в една роля."





    WTF? [V][}][]

    Хлъц.

  2.  
     
  3. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #2

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    Току-що го прочетох във форума на Дир.бг за фантастика.

    Като цяло мисля - от добра книга трудно се прави добър филм, а от велика книга - почти невъзможно (Даже и "Властелинът на пръстените" филма е доказателство - има какво още да се желае, а и доста неща бяха орязани).



    Дано направят добър филм, но не вярвам. Съжалявам за негативното мнение.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    И аз не вярвах, че "Параграф 22", може да се изиграе на театрална сцена, докато не го видях реализирано преди доста години в "Младежкия театър" със Стефан Маврудиев в ролята на Йосарян.

  5. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #4

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    Но какво мислиш за филма по "Параграф 22"? Не беше точно на нивото на книгата (според мен). Въпреки, че сцената с медала на Йосарян беше отлично пресъздадена [], за разлика от случките в болницата (нещо не помня и историята със сапуна).

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    относно екранизация на Пътеводителя имам огромни резерви. хуморът на адамс не е от типа "practical jokes", а се базира на игра на думи, интерпретация на ситуации и алтернативен поглед върху ежедневни неща. с огромно нетърпение ще чакам филма, защото адамс беше невероятен. дано успеят да направят свястна адаптация, но се опасявам, че е свръх силите не на един, а и на цял екип сценаристи. няколко примера:



    "събуди се със замаяна глава, стана, тръгна замаяно из стаята, отвори прозореца, видя единбулдозер, намери чехлите си и се отправи към банята, за да се измие.... за миг в през прозореца на банята в него (огледалото) се отрази втори булдозер... думата БУЛДОЗЕР се залута в ума му, като търсеше неско, с което да се върже." - как ще бъде екранизирано, последното, ключово изречение, което отваря нататък действието? трудна работа



    или:



    "той внимателно съедини края на бухалката с тила му" - ето изречение, което те превива от смях прочетено, а de factо е просто евфемизъм на "удари"



    ...но както е казал поета: поживем, увидем []



    p.s. извадих си книгата от библиотеката заради цитатите и вместо да я прибера мисля да я прочета за n+1 път. приятно четене и на вас

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Но какво мислиш за филма по "Параграф 22"? Не беше точно на нивото на книгата (според мен). Въпреки, че сцената с медала на Йосарян беше отлично пресъздадена [], за разлика от случките в болницата (нещо не помня и историята със сапуна).



    <div align="right">Originally posted by HGD*-*24/04/2004*:* 10:27:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    В болницата ли, където Дънбар беше хванал медицинската сестра за "божествената точка"[:D]

    Вярно, трудно се пресъздава на екрана такъв израз:

    "Ще скоча през тая дебела дъбова маса и ще разпоря мръсното ти вонящо тяло".[:D][:D][:D]

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    127
    #7

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    Таман приключих с поредното прочитане на "Абсолютно пъмния пътеводител". Мисля си че холивуд неможе да направи тази книга, както неможа да направи "Сирено дьо Бержерак" и "Тримата мускетари". Има ено интелектуално ниво което за тях е мноооого трудно да надскочат. Да си правят баталиите, а свясното кино да оставят на европейците. Не отричам че имат и стойностни филми, но са рядкост и третират америмански проблеми.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #8

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    Няма да стане свестен филм. Това е твърде ясно. Тея книги на филм не стават, още по - малко във Холивуд. Но ще стане чудесна индустрия - продажба на всякакви чудории и ще литнат луди пари.

    Както стана и с Властелна, между впрочем....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    Определено няма да е като книгата, но ще е интересно да се види...

    Момчета и момичета, недейте да сравнявате киното и литертурата, все пак става дума за съвсем различни неща...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #10

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    Гледах преди време някакъв жалък опит на BBC за екранизация на пътеводителя (При положение, че филмите им като цяло са невероятни), но се оказа повече от боза!

    Според мен и това сега ще е същото. Не може да се пресъздаде човешкото въображение пък колкото и да е професионално направено!

    Добре филмирани книги стават от тези на Стивън Кинг. Като пример ще посоча: "Зеленият път"

  13. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #11

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    Ммм, аз също съм скептичен относно холивудските екранизации, да не говорим точно за тази книга. Но не се ли сещате за един филм, който донякъде успя да наподоби настроението в ПГС? Men In Black? Дори самият Адамс се е почувствал донякъде ограбен и разочарован, че този филм успя да излезе, а екранизация на книгата му - не "ставало"? (пише го самият той)

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #12

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    Впрочем, за мен единствената заслужаваща си екранизация на Кинг е "Изкуплението Шоушенк". []



    Колкото до "Пътеводителя" ...Наистина ми е интересно какво ще излезе от това. Звучи ми все едно да екранизираш Пратчет или Шекли - какво би останало от книгата, ако й отнемат играта с думите? Но пък и аз какво мрънкам... То си е ясно какво би останало - филм. Киното си има други похвати, разбира се - да речем специални ефекти (макар и да мисля, че няма да са силната страна на този филм).

    Интересно дали ще оплескат всичко. И все пак, Форд - рапър, негър? Ох. О-Х. Изобщо не си мислете, че имам нещо против рапърите (предимно) или негрите (хъм), но - Форд?!

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #13

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Впрочем, за мен единствената заслужаваща си екранизация на Кинг е "Изкуплението Шоушенк". []...



    <div align="right">Originally posted by Kirande*-*26/04/2004*:* 10:12:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    <font color="blue">===off topic===

    Kirande не забравай и "Сърца в Атлантида", "Зелената Миля/Път". Единствение на Кинг с добра екранизация.

    ===off topic===</font id="blue">



    Трудно ще се екранизира книга от този вид. FearMe е прав с шегите, а и с мислите на героя (е не е Дюн, но все пак). С екранизация на жестока/хубава книга се рискува да се оплескат нещата като с "Бойно поле Земя". Моето мнение е че ще се изложат. А представяте ли си да екранизират "Хиперион", "Падането на Хиперион", "Ендимион", "Триумфът на Ендимион"... ако стане сполучливо Лукас ще глътне лентата с поредицата "Starwars" [}]

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #14

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    Бооже, "Хиперионите" и "Ендимионите" да се екранизират? Все едно да екранизират "Ендър". Отде толкова акъл в Холивуд? []



    "Сърца в Атлантида", "Зелената Миля/Път" пък си ги обичам - но книгите... Някак атмосферата се губи във филмите []. Поне според мен.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    kirande, екранизация по играта на ендър може да се направи и то великолепна. истинското предизвикателство би бил говорителят, защото там нещата стават дълбоко философски...



    бойно поле земя беше една неистова издънка, която доказа за пореден път, че когато не влезеш в духа на книгата просто не можеш и да я преразкажеш



    хиперион/ендимион е абсолютно неподходяща за екранизация, защото ще се получи нещо от рода на вдовицата в бяло в стотици серии. а и за да стане лесносмилаема ще трябва доста да се осакати.



    една моя невъзможна мечта - фондацията на голям екран!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе