Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Екранизацията на "Пътеводителя" ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #16

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    Винаги книгите ще са по-добри. Винаги. Дори няма значение колко е добра самата книга или филма. Спомням си (много отдавна) четох книга, писана по Терминатор 1. Дори и тази боза ми хареса повече от филма, а тогава бях впечатлен от него...



    А що се отнася до пътеводителя, самият Адамс е искал да го направи... Става въпрос за различно нещо, с различен сценарий (няма да отговаря съвсем на книгата както е и с радио епизодите, писан си е то Адамс), различен начин на изразяване.



    Добавка към книгата, а не опит да бъде просто предъвкана за по-мързеливите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #17

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    barnie, вярно е - нещата стоят по малко по-различен начин от, например, "Властелина", за който, честно да си кажа, и аз не знам какво да мисля.



    fearme, за "Играта" си прав до голяма степен, пък и "Говорителят на мъртвите" би станал нещо велико, мисля - но кой би се захванал?



    А "Хиперион" би станал като Боливудска продукция [:D].



    Аз пък винаги съм си мечтала за "Понеделник започва в събота" и някоя от повестите на Пелевин... Или пък няколко подред. Брр. []

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #18

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    Aве то е така, прави сте, хора, ама има една голяма пропаст.

    Докато вие си мислите за изкуство, хората там си мислят за пари.

    И ще имат пари, ще видите - вижте какво стана с "Властелина на пръстените" - третата серия за мен е почти подигравка с книгата, ама се разходете по сергиите и вижте рекламни материали, вижте финдации и организации, вижте нови съкратени издания и какво ли още не. Даже само заради рекламата, която вие правите на тази книга сума народ ще се навие да гледа филма, понеже не я е чел...

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Аз пък винаги съм си мечтала за "Понеделник започва в събота" и някоя от повестите на Пелевин... Или пък няколко подред. Брр. []



    <div align="right">Originally posted by Kirande*-*26/04/2004*:* 12:35:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    "Понеделник започва в събота" някога ми беше настолната книга за разтуха. Трудно някой ще пресъздаде това тънко чувство за хумор[^], а и тази книга си беше чиста подигравка със системата. Тази ирония сега може да бъде разбрана само от хора, които са я преживели. Как да обясниш ролята на "самоскубещите се и самотоварещи се в камиона моркови" на някой, който не е бил на есенна бригада в селското стопанство. А и опита със "Сталкер" показа колко е трудно да се направи филм по братя Стругацки даже и от такъв режисьор като Тарковски.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #20

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    сталкер също е голям провал - да ме извиняват привържениците на не-комерсиалното кино



    сега ми хрумна друг невъзможен за екранизация писател - джером к.джером



    p.s. черен форд?! категорично съм против. това ми напомня за черния орфей в "язон и златното руно". то бива бива реверанси и политика във изкуството, но понякога е кощунство

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #21

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    Паметта, нещо май, ми изневерва - отде се взе тоа негар, бе!?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #22

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">p.s. черен форд?! категорично съм против. това ми напомня за черния орфей в "язон и златното руно". то бива бива реверанси и политика във изкуството, но понякога е кощунство



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*26/04/2004*:* 15:07:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Xaxaxaa това вярно, че беше голям бъзик със зрлителя. Не се бях замислил над това!

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    49
    #23

    Екранизацията на "Пътеводителя" ...

    А бе мисля че Д3ВЕРР е най-прав ще падат пари и ще образоват (водят за носа, правят пари на чужд гръб и т.н.) тия дето го гледат

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе