Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 174

EURO 2004 мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #31

    EURO 2004 мнения

    <font size="3">Футбол и природозащита.</font id="size3">



    Най-неочаквано свързах двете неща. Впечатлил съм се, един природозащитник се изказа, че никой народ няма еквивалент на българския израз:



    БИЯ ГО КАТО МАЧЕ ОТ ДИРЕК!



    Е, добре, тези лишени от изразни средства нации как ще намерят думи да опишат това, което ни правиха шведите?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #32

    EURO 2004 мнения

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">кого ше размажем бе, я бъдете реалисти

    Колкото и да съм националист, просто нямаме отбор и това си е.

    Докато има в България "Еврофутбол" просто забравете за национален отбор.



    <div align="right">Originally posted by Кайсо*-*15/06/2004*:* 21:38:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Kайсо, това, че си патриот, е чудесно качество. И не мисля, че футболът е това, за което да съжаляваш, че не ти е дал почва за патриотизма. Какъв патриотизъм аджеба има във футбола? Кажи ми, ти ако на световното си гледал отбора на Мали, какво следва от това? Искаш да инвестираш в държавата им? Седнал си и си й научил историята и географията? Искаш да ходиш на екскурзия там? Сигурно не. Нито пък германците ще ни приемат по - бързо в Евросъюза, ако им дупчим два гола.

    Патриотизмът във футбола е чиста проба маркетинг + кръчмарски патриотизъм. И аз ще ти кажа докъде ще доведе това възвишено качество: бием някого и я някое дете е останало без ръце, я без пръсти, я някоя бомбичка е гръмнала в трамвая и нечии баща е ослепял или оглушал, я някоя красива ракета пълна с патриотичен заряд е летяла, летяла, па е подпалила апартамент, чиито собственици са във ваканция; или пък някой изпълнен с патриотично чувство изскочи на терасата с два пистолета в двете ръце и един в зъбите и гърмял, гърмял от радост, докато свалил някой минувач, я двама се скарали кой ритнал топката, па се сбили и заклали. Не че нещо, ама толкова си могат футболните патриоти. И според мен не само не трябва да съжаляваш, че не си имал повод, но дори и не трябва да се чустваш съпричастен даже и само на приказки към подобна простотия - от нея нещо полезно няма да излезе.

    А от патриоти в БГ определено има нужда, щото много малко останаха. Те трябва да се насочат към истинските, стойностните неща. Футболът е едно зрелище. Никой от тея футболни агитки не го видях да прирева обаче например когато гърците ни взимаха историята, че била тяхна. Не че се учудвам - сигурно много от тях не са я чели.

    Но и въпрос имам към теб. Просто питам: Защо смяташ, че Еврофутбол руши футбола? Хазартни залагания за мачове има почти във всяка държава. Аз си мислех, че Еврофутбол е едва ли не и основен спонсор на бг футбола?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #33

    EURO 2004 мнения

    @ДЗВЕР

    Позволи ми да отговоря на въпросът ти към Кайсо с въпрос:

    Знаеш ли кой е собственика на Еврофутбол?

    @Кайсо

    Мисля, че проблемът не е само Еврофутбол и вътрешното ни първенство - повечето играят навън, а и връзкарството което цари.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #34

    EURO 2004 мнения

    @Дзвер,

    Кайсо е казал една проста и очевидна за всички истина - "просто нямаме отбор и това си е". Не виждам с какво е предизвикал цялата тази словесна еквилибристика, от която излиза, че патриотизъм=простащина. [!] Ще взема да пусна тема "Бисерите на Дзвера"....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #35

    EURO 2004 мнения

    За Еврофутбол:

    Не, нищо не знам по въпроса, за това и питам: къв е механизма - че ми стана интересно.

    ДОбавено:

    Лупус, много си бърз, но не и много смислен. Казвам не че патриотизмът е простащина. а че простащината се бърка с патриотизъм. Ама явно вече нищо не бива да пиша, че от мен ли е, все трябва да е лошо.

    Боли ме ... какви теми искаш да пускаш; пускай каквито ти е кеф; не се кандидатирма за кмет през тоя форум, за туй и не лицемернича, което много дразни някои хора.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #36

    EURO 2004 мнения

    Мислех си да го пусна като анкета, ама на руснаците им остава още само един мач и няма да има време за достатъчно мнения. И все пак:

    <u>Kой ще е най-често използваният съдийски прийом за тазгодишното клане? (приемат се отговори за *****, България и Гърция)</u>

    1. Елегантно подпиране на съперника чрез множество дребни на пръв поглед обратни отсъждания.

    2. Отстраняване на един (двама, трима, n) играчи за по два жълти картона на мач вследствие на смъкнати чорапи (крачки в наказателното поле, айсинг, неправилна смяна).

    3. Директни червени картони за прекалено малка дистанция от противников играч (превишена скорост в нападение, ръкомахане в средата на терена, страшно гледане изпод вежди).

    4. Поне по един гол на мач от засада (след игра с ръка на нападател, след удар в гредата).



    Любопитно ми е, защото през 1986 година Белгия им вкара 3 гола от засада (точка 4), през 1996 г. бе приложена точка 1, а сега съдиите май се колебаят между 2 и 3.



    А на тези, които евентуално биха възразили, че на съдиите не им трябва да вадят нож на умряло куче, бих обърнал внимание, че такова животно сме и ние, и нас също ни боли, когато така арогантно ни правят на маймуни вече на второ първенство...



    //edit

    Ха! Точка 4 срещу хърватите! Позволявам си да перифразирам Lazy Dog - "нямаш ли туристи - няма турнир за теб!"

    И пак фамозният Ким Милтон Нилсен! Предлагам ви да се наслаждавате също и на Андерс Фриск и Урс Майер. Ако знаех кои мачове ще свирят, отсега можех да ви кажа кой ще е шампионът на УЕФА - както си е казано: "по съдиите ще ги познаете"...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #37

    EURO 2004 мнения

    Дзвер, нямаш си идея колко хора чуха за България след световното в щатите, и то все положителни неща се говореха. А може би имаш ама т'ва не се брои? Преди 2 дена си говорех с познат англичанин от Лондон, обсъждахме футбола и куейка. Човека като научи че имам мача България-Германия от САЩ'94 и изора нивата докато не му го пуснах да си го тегли Така че не подценявай силата на спортните успехи.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #38

    EURO 2004 мнения

    Raid, прав си братко, но какво можем да направим. Много е "елегантно" това правило за картоните и дава свобода всеки да те е*ава както си иска. Пък сам знаеш директивата е да остават отбори, които "водят туристи" , така че от нас и руснаците полза голяма няма.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #39

    EURO 2004 мнения

    Няма какво да се обсъжда отбора

    Слаби сме и то доста.Ще ни напълнят кошницата другите отбори и ще се приберем набързо - това е реалноста.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #40

    EURO 2004 мнения

    Теория на конспирацията

    или

    Кои европейски съдии свирят мачове на домакините?
    []



    <u>WC 1998 - домакин: Франция</u>

    Франция - Дания 2:1 - Пиерлуиджи Колина (по една дузпа за двата отбора)

    Франция - Италия 0:0 (4:3 след дузпи) - Хю Далас

    Франция - Хърватска 2:1 - Хосе Мария Гарсия Аранда

    Всички останали съдии на Франция са неевропейци.



    <u>Евро 2000 - домакини: Холандия и Белгия</u>

    Холандия - Чехия 1:0 - Пиерлуиджи Колина (гол от дузпа в 89 мин и червен картон на Латал)

    Холандия - Дания 3:0 - Урс Майер

    Холандия - Франция 3:2 - Андерс Фриск

    Холандия - Югославия 6:1 - Хосе Мария Гарсия Аранда

    Холандия - Италия 0:0 (1:3 след дузпи) - Маркус Мерк (две дузпи за Холандия в редовното време)

    Белгия - Турция 0:2 - Ким Милтон Нилсен

    Белгия - Италия 0:2 - Хосе Мария Гарсия Аранда

    Белгия - Швеция 2:1 - Маркус Мерк

    Изключително рафинирано създадено алиби на поръчковите съдии чрез жертване на Белгия...



    <u>WC 2002 - домакини Ю. Корея и Япония</u>

    Ю. Корея - САЩ 1:1 - Урс Майер (другите два мача в групата им ги свирят аржентинец и колумбиец)

    Япония - ***** 1:0 - Маркус Мерк

    Япония - Тунис 2:0 - Жил Весие

    Япония - Турция 0:1 (да не повярва човек!) - Пиерлуиджи Колина

    Ю. Корея - Германия 0:1 (Италия и Испания вече ревяха и нямаше начин...) - Урс Майер



    <u>Евро 2004 - домакин: Португалия</u>

    Португалия - Гърция 1:2 - Пиерлуиджи Колина (втори невероятен резултат и пак с Колина. Участието му в домакинските мачове е най-доброто алиби за ФИФА и УЕФА)

    Португалия - ***** 2:0 - Хауге (той май ще е заместникът на Гарсия Аранда...)



    <u>Шведската серия в квалификациите за Евро 2000 (нали помните кой е Ленарт Йохансон?):</u>

    Швеция - Англия 1:0 - Пиерлуиджи Колина

    Полша - Швеция 0:1 - Маркус Мерк

    Англия - Швеция 0:0 - Хосе Мария Гарсия Аранда

    Швеция - Полша 2:0 - Урс Майер

    Четирима от нашите герои се включват в осемте мача на шведите. В крайна сметка - 7 победи и 1 равен мач...



    Та в цитираните мачове рекапитулацията "домакини" - "гости" е:

    победи - 14

    равни - 2

    загуби - 6 (Белгия - 2, Португалия -1, Ю. Корея - 1, Япония - 1, Холандия - 1)



    В статистиката не съм дал мачовете, в които поръчковите съдии съсичат отбори, които са потенциални заплахи за домакините.



    <u>Прогноза:</u>

    Поне половината от следните мачове ще бъдат свирени от Фриск, Мерк, Нилсен или Майер:

    Гърция - *****

    Португалия - Испания

    Хърватска - Англия

    Италия - България

    Германия - Чехия

    Холандия - Чехия

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #41

    EURO 2004 мнения

    Леле, видяхте ли ги нашите по време на химна колко отчаяно-свирепо гледаха! Ще се играе "както у наше село - на кило кръв и метър кожа", май...



    Ама нещо началото на мача не е много обнадеждаващо - 5-а минута и сериозна заплаха [V]



    EDIT: Това беше...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #42

    EURO 2004 мнения

    Скъ-са-ха ни!

    "Браво" българи "юнаци" - <font color="red">//</font id="red">майстори на жълтия картон<font color="red">//</font id="red">.

    <font color="red">//</font id="red"> <font size="1">ирония</font id="size1">

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #43

    EURO 2004 мнения

    Слаби нерви и посредствен манталитет.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #44

    EURO 2004 мнения

    Profita, това със "жълтия картон", честно казано, малко дразни! Не че съдията е виновен за изхода на срещата - толкова си можем, явно - ама да изнервя мача с тъпи и подчертано тенденциозни отсъждания, когато явно и играта, и резултата е в полза на толерирания отбор - това е излишно !



    Пак подчертавам, никой не ни е виновен - толкова можем !

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #45

    EURO 2004 мнения

    Като гледам мача България-Германия USA'94, Стоичков как пада симулативно за пряк свободни удари, че му ги и дават, сега, при това съдийство само жълти картони ще получава. Мда, неприятна изненада за мен е стила, методите и критериите на съдийството...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Euro truck simulator 2
    От Torres във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 19-11-12, 00:01
  2. kaжете кода за UEFA.EURO.2008-ViTALiTY
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 6
    Последно: 16-04-08, 20:49
  3. Среща на Априлци 30.7.2004 - 1.8.2004...
    От Slero във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 51
    Последно: 02-08-04, 23:04
  4. link за AutoRoute 2003 Euro?
    От bucho във форум Общ - софтуер
    Отговори: 23
    Последно: 12-02-04, 10:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе