Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Съвет за избор на климатик?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    Съвет за избор на климатик?!?

    Koq marka 6te mi prepora4ate. Klimatika e za sravnitelno malka staq, okolo 25 kv.m. Iskam split-sistema, no ne znam s kakwa mo6tnost, kakwa marka i vaob6te kakvo trqbva da mu gledam.



    Thanks!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Съвет за избор на климатик?!?

    Само за охлаждане ли ти трябва? Трябва да гледаш кава е консумираната мощност и каква отдадената. Отдадената я дават незнайно защо в извънсистемната единица BTU. А за мощността дали ще ти свърши работа 9000 BTU или 12000BTU зависи от ставята, изложение, изолация, дограма... Инверторите има по-ниска консумация и не работятя в режим включено изключено. Може да вземеш за увтинджос една Midea които даже и рядко се повреждали. Това е ако е само за охлаждане. При отоплението става много по сложно.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #3

    Съвет за избор на климатик?!?

    nai-ve4e e za ohlajdane no i prez zimata naposledak stava dosta studeno taka 4e sigurno i za otoplenie 6te go izpolzvam.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Съвет за избор на климатик?!?

    Добре Дошъл във форума![]

    Като за начало можеш да разгледаш следната тема:

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=11951



    Ако след това имаш някакви въпроси можеш да ги споделиш тук[8D].

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Съвет за избор на климатик?!?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Добре Дошъл във форума![]

    Като за начало можеш да разгледаш следната тема:

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=11951



    Ако след това имаш някакви въпроси можеш да ги споделиш тук[8D].



    <div align="right">Originally posted by Pat*-*14/06/2004*:* 20:05:54</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Pat днес погледнах в Техномаркета във Варна. Има Osaka 19 ка неинверторен за 790 лв с безплатен монтаж.Уж е произведен в Сингапур но от колегите в Бургас разбрах,че се сглобяват там.

    Търся за офиса климатик за отопление,че зимата няма стопляне а е само 22 кв.м.с дебели бетонни стени,под и таван.Лятото и през август вътре е хладно.Преди 2 месеца иамше Elektrolux 12000 BTU за почти 700лв. но вече уви.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Съвет за избор на климатик?!?

    @kris11, цените вече със сигурност не са такива като в посочената от мен тема. Нямах предвид тях, а по принцип за видовете климатици и различните марки. За Осака - отдавна разбрах че ги внасят на части от Китай и ги зглобяват в Бургас.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #7

    Съвет за избор на климатик?!?

    Честно да си кажа след като я прочетох онази тема станах още по-объркан. Така излиза че всички марки климатици си имат недостатъци, което въобще не улеснява нещата



    В общи линии ми трябва нещо около 500-600 лв най-много 700 така че от инверторите се отказвам. Ще работи най-вече през лятото и то почти нон-стоп. Може и през зимата от време на време, понеже предполагам е по-евтино от ел. печка. Тук по принцип не пада под -15 градуса, което не знам как ще се отрази на един климатик.



    Освен това ми е интересно какво става ако замръзне? И от мен ще се иска ли нещо да правя?



    Очаквам с нетърпение вашите отговори!

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Съвет за избор на климатик?!?

    Забрави да се топлиш с климатик ако паднат много температурите. В противен случай трябва да се бръкнеш многонадълбоко за Даикин или Митсубиши. А за охлаждане стават всичките марки.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #9

    Съвет за избор на климатик?!?

    Добре какво ще кажете за този тогава:



    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=00000074





    Или препоръчайте който и да било друг от тук:

    http://www.kkelectronics.com/products.php

    (само Haier ги нямат но те до колкто разбрах не са много добри)

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Съвет за избор на климатик?!?

    Добре е самсунгчето. Иначе за отпопление при отрицателни температури може да не става но за охлаждане си е ОК. Не съм сигурен дали мощността му ще ти стигне. Дай малко повече информация за стаята. През лятото до колко градуса стига темературата без климатик и какво е изложението на стаята, имали балкон над стаяата. Това са доста важни неща и трябва да се уточнят, също колко високи ти са таваните.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Съвет за избор на климатик?!?

    За стаая 25кв.м., при височина на тавана 2,5м ти трябва минимум 12-ка. Това при условие, че имаш добра изолация ( PVC или AL дограма и изолация на стените). Освен ако стаята не е почти изцяло вътрешна. Казвам го от личен опит.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #12

    Съвет за избор на климатик?!?

    Необходимата мощност можеш да си изчислиш сам, като знаеш, че за един куб. метър са необходими между 45 и 50 вата, а съотношението BTU/hr за W e 3.41.

    Пример:

    25 кв. м. * 2.7 м = 67.5 куб. м.

    67.5 * 50 = 3375 вата

    3375 * 3.41 = 11508.75 BTU/hr. ~ 12000 BTU/hr.


  16. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #13

    Съвет за избор на климатик?!?

    Стаята е с височина около 2.6 метра, две външни стени (северо-изток), обикновенна дограма, най-много стига около 30 градуса през лятото. Балкон няма. Може да прозвучи смешно, но мисля че компютърът вдига температурата с около 1-2 градуса. А относно размера на стаята се оказа че е доста по-малка. За съжаление имах глупостта да я премеря "на око" и съм й сложил доста отгоре. Всъщност е само някъде 12-15 кв.м.



    Използвах предложената от Raid формула и се оказа че ми трябват само 6000BTU така че мисля да си взема Samsung-а.



    Та, чакам вашите мнения!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Съвет за избор на климатик?!?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@kris11, цените вече със сигурност не са такива като в посочената от мен тема. Нямах предвид тях, а по принцип за видовете климатици и различните марки. За Осака - отдавна разбрах че ги внасят на части от Китай и ги зглобяват в Бургас.



    <div align="right">Originally posted by Pat*-*14/06/2004*:* 21:51:39</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не се притеснявай за цените.Фирмен разход са.На мен ми трябва отопление.С 3 ел.печки по 2 квт кън 15 часа става за живееене./зимата/. А днес гледах в Метро Yokohama 19 ка за около 850лв с 5 год гаранция, но всяка година снасяш 25лв за профилактика. На мен ми трябва отопление през зимата,когато влезе клиент да му е топло а не да пита дали се отопляваме.

    Още 1 въпрос -монитор 17 инча.Засега клоня към Samsung от Метро за 309 или 295 лв.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    148
    #15

    Съвет за избор на климатик?!?

    Osaka не -това са боклучяви климатици дето лъжат че са японски. Ако ти требват китайски - Hisense или haier са с доста прилично качество.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  2. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 21:38
  3. Съвет за избор на климатик
    От kalitk0 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 21-01-14, 13:54
  4. Съвет за избор на климатик
    От ReDDoG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-10-11, 14:05
  5. Съвет за избор на климатик
    От partizan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 45
    Последно: 01-11-09, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе