Резултати от 1 до 8 от общо 8

Писна ми от Енергото...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #1

    Писна ми от Енергото...

    Направо до гуша ми дойде от тия нещастници.Съжалявам за грубия израз, но държа пак да го кажа:"НЕЩАСТНИЦИ".Живея в центъра и от един-два месеца почти всеки ден спират тока по два-три пъти...на кой му пука.Спират - пускат,спират - пускат...Телевизора вече ми изгоря.Не съм специалист,но онези от сервиза казаха,че най-вероятно е от това.Няма да коментирам колко пари дадох за ремонта...[!] Всеки момент очаквам и компютъра - я хард,я захранване.Направо не се събирам в кожата си.Човек плаща един куп пари за техника,а тия от Енергото дърпат шалтера както и когато им падне и никой не им търси никаква отговорност,но я се забавете с плащането на тока...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Писна ми от Енергото...

    Можеш да ги подведеш под отговорност ако това е без предупреждение - подсъдимо е , бая пари ще извадиш от тях.

    Достатъчно е да занесеш в съда фактура за ремонт на хладилник и да скалъпиш "изгубване на важна информация" в следствие на спиране на тока , което автоматично води до обезщетение за пропуснати ползи

    При нас във Варна ставаше така 5 поредни пъти в офиса - 2 от които на търг - и ги ошушкахме с 2500 лв ( но на всяко гасене виках адвоката и нотариус и засичаха колко време няма ток и дали има бележка за профилактика или авария)

    Само да нямаш 4астни обекти - 4е м... ти ще разплачат после

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #3

    Писна ми от Енергото...

    решението поне за PC: UPS

    аз си взех едно само поради тази причина (Енергото)

    Мустек 400А маи беше, държи 5 минути ама са достатъчно да си запишеш всичко и да спреш компа нормално.

    Това беше след смяна на захранване и дъно (поотделно) след няколко спирания на тока и токови удари



    UPS-а струваше 90лв което сравнено с хубаво захранване (да не говорим с дъно) си е по изгодно.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #4

    Писна ми от Енергото...

    Разбрах,че ако електроуред се повреди заради отклонение в параметрите на подаваната електроенергия,може да се подаде молба в рамките на 3 дни в Енергото.За целта обаче трябва електромера да е от новите(електронни).Само на тях се отбелязвали променените параметри.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #5

    Писна ми от Енергото...

    Напоследък и аз много им се нервирам. Много спира тоя ток бе! Вчера като спря към 12 часа вечерта.... и като почна да идва ама некво много странно...то лампите нямат време да светнат - телевизора само светне и угасне. Абе глупаци.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #6

    Писна ми от Енергото...

    Имаше преди няколко месеца един случай в Перник, в който бяха подали ток с по-високо напрежение по мрежата и целия град беше светнал за секунди - после...изгърмели телевизори, хладилници, печки.....доколкото знам осъдени няма

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #7

    Писна ми от Енергото...

    Това просто не може да бъде (в една нормална държава), аз енкодвам видео, на моята щайга отнема няколко дни, за три дни три пъти ми гасне тока. Побърквам се !!![!][!][!]

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Писна ми от Енергото...

    Не е възможно да се бориш с монополисти, просто губещият ще си ти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Надписана сметка от Енергото
    От vyrhara във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 23-01-11, 19:47
  2. Писна ми от китайска .....
    От dindo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-10, 21:51
  3. приключение с енергото
    От richterbg във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 09-01-10, 12:37
  4. Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(
    От PONiC във форум Общ - софтуер
    Отговори: 26
    Последно: 06-06-04, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе