Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    34
    #1

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Хех, незнам дали тая тема е за Софтуерния форум, но искам да ви питам нещо свързано както с хардуера, така и със софтуера

    Значи проблема е такъв - опитвам се да излиична интернета и най - вече БГ фрии сървърите, като използвам нощта за това.

    Да, ама РС-то е в стаята където спя и мисля че ви е ясно какво става смен - ши****** вентилатори ни "Размелват" главата. Искам да имам спокоен съм.

    След това лирическо отклонение ето го и въпроса: Кажете някоя програма за намаляване на оборотите на въртене на вентилаторите в РС-то. При мен те са два - на процесора (Интер Селерон) и на охлаждането - него не го знам какво е). Та кажете някоя програма с която да им намаля оборотите, както и програмка за следене на темп. на процевсора - знам за МВМ, но немога да намеря някоя по - нова версия "кракната"

    Поздрави

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #2

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    SpeedFan е програмата, която може и да ти свърши работа. На мен не ми свърши . А нещо не разбрах какво имаш предвид под вентилатор и на охлаждането...?!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    34
    #3

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Ами в бързането съм искал да кажа вентилатора на Захранването - сори за грешката, ама много бързах тогава

    А иначе аз пробвах преди време със стара версия на спидфен и на мен също не ми помогна

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Това изобщо няма да помогне колкото си мислиш, по-добре се замисли за шумоизолиране на кутията, във форума пише как стават тези работи []

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #5

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Предлагам ти една проста схема за регулиране на оборотите на вентилаторите според температурата


  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    102
    #6

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Има захранвания и без вентилатори, но струват астрономически суми. Идеи за "обезщумяване" и безшумни PC компоненти дал Господ.

    www.google.com -> silent pc, etc

    Търговците отдавна усетиха тази златна мина и вече има доста фирми които са се специализирали именно в тази област.

    Все пак не е ли по добре да прескочиш до близкия комп- клуб и да си изтеглиш това което ти трябва от там? Хем по-бързо, хем по-евтино.

    Поне за това има решение. Виж ако рипваш филми например, тогава е друго.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #7

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Ами какво да ти кажа и аз имам същия проблем ама според мен решението е да се закупи някаква маркова кутия(може би ще има добри на старо).На работа имам николко Р4 1700MHz Hewlett Packard легнали кутии направо нищо не се чува(специално за спалня[]). Май нещо подобно ще си търся

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #8

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Взимаш едно килимче(изтривалка) и го слагаш под кутията. Убива всички вибрации.

  11. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #9

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    PONiC - аз при тебе виждам няколко варината

    1. Купуваш си ballbearing вентитор за кутията и възможно, най-безшумния такъв за процесора Струва пари, ма разликата се усеща. Също така, трябва да си сложиш ballbearing и на захранването, щото и то бая шум вдига.

    2. Другия вариант е просто да изключваш вечер от дъното, тоя дето е на кутията, за процесора да ползваш някой програмка от горепосочените. А ако дъното ти е АСУС още по добре, щото те си имат тази функция директно в БИОС

    3. Ако вентилатора на кутията ти не е вързан към дъното, а е с букси за захранване, тогава можеш да размениш местата на червения и жълтия кабел, по тоя начин вместо 12 ша му пуснеш 5 волта и значително ще се намали шума, но и оборотите А с тоя на процесора повтаряш точка 2

    И има и още ма ся не ми се пише, мисля че това е достатъчно като за начало,

    айде и успех )

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    34
    #10

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    10x all

    Това ще го пробвам тия дни и ще кажа резултати. А има и друг вариант - приспивателни, но после сигурно ще се чуствам като надрусан

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #11

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Ponic рано или късно ще стигнеш до моето "друго" решение на проблема.

    Да си вземиеш отделен компютър "само за теглене" който да седи 24ч. включен и да седи в килера []

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #12

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Това обикновено е решението за хора в В група[:D][:D]

    Водата му е майката,аз ,иначе на ВСто и на захранването бая зор тряя да си дам да ги чуя:парното примерно ми шуми 2 пъти повече



    Още повече че си правя водно блокче и за картата[:D]

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #13

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Аз да съм назат с материала?!?!Еми до колкото знам дръг в София не прави блокове..плюс тва последните на Тодор съм ги правил аз,така че недей да разсъждаваш като си чул недочул[:D]

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    346
    #14

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Eto edni intersni Cooleri ot coolermaster



    http://www.coolermaster.com.hk/newsletter/11032003.html

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    146
    #15

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Vsicko tova ehubavo ama vnimavaite da ne vi gramne neshto ot tiq magaii che ogava tolkova tiho shte bade- vse edno ne bachka )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 11:41
  2. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - проблем с шума от компресора
    От testboy във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 11
    Последно: 24-03-09, 19:10
  3. За шума в твърдите дискове
    От panevdd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 10-04-04, 10:29
  4. Намаляване шума от компютъра
    От ISB във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-03, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе