Резултати от 1 до 10 от общо 10

Пречат ли компютрите на подрастващите ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #1

    Пречат ли компютрите на подрастващите ?

    реших да пиша това, защото мисля че комютрите започват да стават една незабележима болест за малките (10-15год.)... Колкото и да са полезни, колкото и възможности да им отварят аз мисля че не трябва да ползват компютър на тази възраст. И ще ви кажа защо.. защото на тази възраст се оформя характера, оформя се тялото, оформя се духа.. Аз незнам за повечето лапета, ама като гледам брат ми.. Той е на 15 и по цял ден стои на ПС-то, оправа разни ИРС сървъри и такива глупости.. И сега няма свестни истински приатели, всичките му приатели са от чатовете.. и си дреми вечер на ПС-то, вместо да ходи по кафета, да общува с хора.. Когато го взема някои път с мен (защото той иначе няма да излезе) незнае как да се даржи когато някои момиче отиде да говори с него...

    А да не говорим за физическото развитие... по цял ден като стоиш с вдигнати крака на стола незнам какво тяло ще имаш като станеш на 30...

    И това са моите мисли.. дай боже някои ден да имам деца.. ако имам момче преди да му купя компютър ще му подаря въдица, колело, тенис ракета.. гирички ).

    Трябва да знаеш какво е живота без ПЦ за да можеш да работиш ефетивно на него

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Пречат ли компютрите на подрастващите ?

    всичко без мярка е вредно - и компютрите, и гиричките, и колелото... аз съм пред компа от '88 (тогавашна възраст 14), сега съм на 30 и не се оплаквам нито от тялото си ( http://ftlbg.com/FearMe/Kamen.jpg ), нито от способността си да контактувам с нежния пол.



    най-важното е младият човек да има нещо в главата, а това е функция на околната среда! да си умен и интелигентен е 50% ген и 50% среда. сложи средноинтелигентния човек на улицата и получаваш потенциален пандизчия, сложи го в добро семейство и получаваш съвестен и добър човек.



    компютрите са вече толкова навътре в ежедневието ни, че да се "борим" срещу тях е да изпаднем в положението на родителите, които едно време са се борили срещу влиянието на телевизията. освен това със забрани не се постига нищо. недей отнема на брат си компа, той получава много оттам. просто му покажи например колко на теб ти е приятно с real-life girl, и той сам ще си хване своя. и голяма част от вниманието, което отделя пред монитора ще бъде пренасочено. а ако сега чати само в mirс-а направи си следния опит - изрежи му главата от някоя снимка, лепни я на тялото на ... кевин сорбо да речем и му я покажи. може да се заинтересува как ства и да се хване да човърка photoshop-a. все от някъде се почва. "лошото" е там, че едно време беше доста по-лесно да научиш някой език и да напишеш нещо. сега вече всичко стана прекалено сложно, за да се хванеш ей тъй на шега да напишеш да речем игра. а едно време ставаше...



    ще попроменя един въпрос, който много обичам да задавам: "какво предпочиташ - дъщеря ти да е курва, или синът ти да е пeдepаcт?" и ще попитам: "какво предпочиташ - синът ти да е computer freak или street gangsta?"

  4. Gadget
    Guest
    #3

    Пречат ли компютрите на подрастващите ?

    //off

    Като поствате линкове ги слагайте така, че да се виждат от всички. FTL и Арена е за предпочитане да се избягват. Включая и аватарите...



    по темата... ако успееш да балансираш всичко ще е най-добре. Това е нещо като кръговратът в природата. Спре ли един процес, постепенно и другите замират или мутират в други. Мутацитята в днешно време се вижда ясно, но как ще се развие зависи от нас, родители, възпитание, образование... всичко е свързано и преходно

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Пречат ли компютрите на подрастващите ?

    Еми като стои по цял ден пред компютъра поне му покажи някой друг интересен форум (сещаш се за кой говоря нали (само SETCOM)) та да не си губи времето.



    Компютрите не пречат, но трябва да има някаква разумна граница. Преди 4-5 години, когато аз тръгнах по компютърните клубове покрай брат ми който беше 13-14 годишен, а аз бях 10 годишен, 20 годишните пичове ме гледаха като извънземно "Какво правя там?" а днес можеш спокойно да видиш 4-7 годишни деца (да отговорно го казвам виждал съм такива), които не знам защо пуснати от родителите си сами отиват в клуба и с проблеми с говоренето си поръчват пакета за съответните стотинки, които мама и тати им е дала.



    Та ... да чати с момичето в IRC не е толкова лошо. А и не виждам какво му е по-лошото да кисне в chat room-а вместо в кафенето, а па в първото ще му е по-евтино



    Но все пак интернета води до пристрастяване, така че трябва да се внимава, но не и да се ограничава.



    П.П. аз съм на 15

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #5

    Пречат ли компютрите на подрастващите ?

    Синът на една моя приятелка играе от 4 годишен. Имат компютър в къщи, но най-много обича в клубовете, защото играе в мрежа. Сега е на 7 и мога да кажа, че нито се е пристрастил, нито прекарва часове в клуба. Детето си играе тенис, футбол, рисува невероятно, няма никакъв проблем с комуникациите. Много готино хлапе и много умно. Моето дете дори не е сядало зад компютъра (а е на същата възраст), защото не проявява абсолютно никакъв интерес.

    Не мисля, че дори и тинейджърите имат проблем с чата. Това е просто начин да опознаеш някой по-добре, преди да се срещнеш с него. Все пак кога наживо ще кажеш толкова неща, колкото в Q-то например. Мисля, че са единици хората които се вманиачават и не мърдат от компютъра. Може би на всеки се е случвало за някакъв период - примерно 2-3 месеца да има проблем с висенето, но всичко е временно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #6

    Пречат ли компютрите на подрастващите ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">всичко без мярка е вредно - и компютрите, и гиричките, и колелото...

    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*11/08/2004*:* 23:54:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    това според мен е най-точно. С навлизането на компютрите навсякъде не виждам смисъл да се забранява на детето да седи пред него, стига и да ходи да играе (или поне да се обяснява със съседските деца как се минава 13 ниво на доом3 или кой левъл е направил на диабло

  8.  
     
  9. Member Аватара на Milanoff
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    209
    #7

    Пречат ли компютрите на подрастващите ?

    Според мен компютрите повече пречат отколкото помагат на подрастващите. Те за това много се кефят на т.нар. "култов" сериал "Приятели" и като се запита човек защо, отговора идва сам - ами много просто, защото те седят пред компютъра и се занимават с по-често с глупости отколкото да поканят виртуалната "кака" на кафе, сок, трева или каквото там употребяват, и/или да отидат някъде да се видят с другите, вместо по цял ден да дънят вкъщи рап или чалга. Примерно моя племенник точно това правеше по цял ден, добре че поне слуша рок и хеви, ама то това познайте кой му го е пускал.[:D]

    От друга страна пък акселерацията и хормона в един момент ще си каже думата и би трябвало ако човека е свестен нещата да се наредят сами. Освен това не е зле човек да може да бачка на компютър, но не като повечето геймърчета дето ако нямат шорткът на екрана и играта не могат да си пуснат. Това нещо пак си зависи от човека - ако го занимава ще се научи, ако не ще си остане смотан.

    Та както е писал FearMe всичко без мярка е вредно - това си е така, но определено им се чудя на повечето млади как не им писва по цял ден нищо да не правят пред компютъра вместо да излязат някъде, дори на разходка да е, да не говорим че повечето като чуят волейбол, баскетбол, мач, басейн и т.н. ти викат : "Абе я ...."

    Тези работи зависят и от конкретния човек, но след като средата е такава повечето са такива.



    Малии, какви работи изписах, не че и мисълта ми върви гладко, но съм на работа и нямам време да редактирам.[}]

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #8

    Пречат ли компютрите на подрастващите ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...но определено им се чудя на повечето млади как не им писва по цял ден нищо да не правят пред компютъра вместо да излязат някъде...

    <div align="right">Originally posted by Milanoff*-*12/08/2004*:* 16:05:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ами това май доста съвпада с мойто работно време.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #9

    Пречат ли компютрите на подрастващите ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това е просто начин да опознаеш някой по-добре, преди да се срещнеш с него. Все пак кога наживо ще кажеш толкова неща, колкото в Q-то например.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ами там е проблема... когато стоиш много на ПЦ-то някак си сам се ограничаваш че в интернет може по-добре да се изказваш... мен ми е 100 пъти по приатн да си говоря с някои на живо.. верно че в интернет може да дрънкаш много душевни работи.. ама мен това сами ме забива пред ПЦ-то.. друго си е да излезеш с някои на живо, да видиш как се усмихва докато си говорите..



    Аз въобще не харесвам чатовете.. и ще кажа защо.. защото прди 2 години трагнах с едно момиче с което се запознахме в интернет.. тя живееше в англия.. ние с нея сме още заедно и още се обичаме.. Само че когато моите познати си излизаха с гаджетата аз бях с моито гадже пред ПС-то.. Не мисля че това е пропиляно време, защото ми е било хубаво през цялото това време .. говорил сам си с нея неща, които няма да мога да ги кажа на някои момиче на живо..

    И така.. мисля че това не е правилниа начин на живот ....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    9
    #10

    Пречат ли компютрите на подрастващите ?

    g_ishkitiev

    sly4aino brat ti da ne se kazva Miro

    според мен е готино да си пред ПС-то но също за мен е удоволствие да излизам с истински приятели и да купонясва ме и да издивява ме[:P] в някоя зискотека

    или пак да караме екстремно по центара със колелета (max 60km/h ) или пак нещо което дати остави добар спомен [:D]

    Според мен ПС-та са вредни когато не осъзнаваш кога е реално и кога не е тоест когато нямаш истински приятели[^]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пречат ли Hi-Fi тонколони на LCD телевизор?
    От daudebardia във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 31-05-11, 10:35
  2. Performace bottleneck в десктоп компютрите
    От Smurfa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 09-09-10, 11:12
  3. НСБОБ срещу филмите по компютрите?
    От Ozy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-05-06, 16:12
  4. Някой има ли идея обмитява ли се компютрите?
    От orpamarosa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 05-11-03, 23:33
  5. компютрите в мрежата
    От cvetan_pl във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 27-02-03, 01:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе