Резултати от 1 до 11 от общо 11

Въпрос за Gmail

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    52
    #1

    Въпрос за Gmail

    Искам да попитам, колко голям (Mb) файл е възможно да се изпрати с Gmail. Вярно ли е че само 10мб. може да се изпрати на един път. Питам защото се опитвам да изпратя един файл от моята поща до друга Gmail поща, който е 23мб. и нищо не става. Излиза ми някакво съобщение, от рода на (no data).

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Въпрос за Gmail

    10МВ е, няма грешка (пише го в хелпа им между другото!)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    38
    #3

    Въпрос за Gmail

    Да, 10 Мб е лимита за прикачен файл. Освен това ако изпрщаш .ZIP или .RAR архиви, които съдържат .ЕХЕ файл gmail ще ти върне писмото с грешка - "Remote host said: 552 5.7.0 Illegal Attachment". Реално дори е по-малко от 10 Мб, защото файла се encode-ва.



    Решението е да го разбиеш в няколко мейла файла (в твоя случай може би 3) и да ги изпратиш. Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    52
    #4

    Въпрос за Gmail

    Ми тогава не виждам смисъла от тази поща. За какво са ми тези 2гб. като мога да изпратя само 10мб. на един път. [!]

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #5

    Въпрос за Gmail

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ми тогава не виждам смисъла от тази поща. За какво са ми тези 2гб. като мога да изпратя само 10мб. на един път. [!]



    <div align="right">Originally posted by Novia - 14/05/2005 : 23:18:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    За да получиш 2 ГБ от множество писма [?]

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Въпрос за Gmail

    Ами като не виждаш смисъла - не ползваш ... не е много сложно. Никой не те кара на сила, нали ?



    Поздрави.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Въпрос за Gmail

    Novia, какъв ти е проблема да разцепиш файла на 3-4 парчета - за 1 минута работа е. Дали ще пратиш по отделно няколко парчета или [ако е възможно] един цял 23-мегабайтов файл - времето за това е едно и също!!!



    Я се не дръж като лапе - досега сто пъти да го беше пратил.

    Их, че сте готованци днешната младеж...

    Утре ще питаш и с гласова команда дали ще може да пращаш...




  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    52
    #8

    Въпрос за Gmail

    IvO™, прав си че е така, но ако файлът е 200мб. на колко пърчета трябва да го разделя. А и просто не виждам смисъла от тази поща, след като не могат да се пращат големи файлове.



    CrossBlade, в пощата на yahoo и mail.bg пространството което предлагат е 1гб. тъй че това имам впредвид "няма смисъл". Спокойно човек може да си използва тези пощи без да му е необходимо 2гб. при положение че не може да се изпрати толкова голям файл на един път, че да му е неоходимо 2гб.

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Въпрос за Gmail

    Аз пък винаги съм се чудел какъв изобщо е смисъла на това ограничение на размера. Преди си мислех, че просто искат да им платиш, за да ти го махнат, но итова не е - сега си плащам на абв, но ограничението си е пак същото както и при безплатната поща - 8МВ

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #10

    Въпрос за Gmail

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">IvO™, прав си че е така, но ако файлът е 200мб. на колко пърчета трябва да го разделя. А и просто не виждам смисъла от тази поща, след като не могат да се пращат големи файлове.



    CrossBlade, в пощата на yahoo и mail.bg пространството което предлагат е 1гб. тъй че това имам впредвид "няма смисъл". Спокойно човек може да си използва тези пощи без да му е необходимо 2гб. при положение че не може да се изпрати толкова голям файл на един път, че да му е неоходимо 2гб.



    <div align="right">Originally posted by Novia*-*15/05/2005*:* 04:07:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Novia, всички безплатни [и не само] пощи имат ограничения за размера на attach-ваният файл. Поне аз досега не съм чул за поща, в която да няма такова ограничение. Защо този размер трябва да е колкото се може по-малък, е не само политика на пощата, но и една своебразна борба с Пиратството и СПАМ-аджийството. Представи си, че можеш да прикачиш файл от порядъка на 500 МВ и искаш да го изпратиш на 1000 души? Надявам се, че сам можеш да сметнеш трафика, който ще направиш за тяхна сметка от иначе безплатната си поща... А и кажи ми, ако ти се беше наложило да пращаш този файл преди 1-2 години? Ограничението тогава беше 3 МВ, барабар с кодирането, което не ти позволяваше да пращаш дори една цяла mp3-ка...



    С горното отговарям и на Ско.



    А ако изпращаш файл, както казваш, който е 200 МВ - ако е на територията на България - запиши го на едно miniCD и го прати по пощата - днешните частни куриерски услуги гарантират доставка за 1 ден [най-много 2 дена] до която и да е точка на България - аз лично ползвам услугите на "БулПост" и съм адски доволен от тях досега. Ако пращаш файла в чужбина - уговори се с човека и го прати чрез ICQ, mIRC, YM, MSN или който и да е чат-клиент - изходящият ти трафик в този случай дори ще е с почти 1/4 по-малък, защото ще спестиш кодирането.



    Надявам се, че си ме разбрал правилно.




  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #11

    Въпрос за Gmail

    май почнахте да бъркате SMTP с FTP... []

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. gmail покана
    От user25 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 87
    Последно: 10-04-11, 17:39
  2. Покана за gmail
    От iren petrova във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-06, 09:34
  3. Gmail account
    От mitkko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 40
    Последно: 13-03-06, 13:08
  4. Алтернатива на Gmail.com
    От Black Admiral във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-04-05, 10:10
  5. За почитателите на "GMAIL" :-)
    От IvO™ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 15-02-05, 09:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе