Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #1

    Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    Търся си въпросната Free Prima Party карта с промоцията (говориш с всички мтел абонати безплатно м/у 9 и 5ч) от близо седмица из Варна, но навсякъде количествата са изчерпани....дори в офисите на мтел незнаят кога и дали ще заредят пак подобни... И един щастлив ден(днес) минавайки покрай Червения площад гледам gsm-магазинче тип "гараж", викам си, я да питам дали случайно не е останала някои Prima в тая дупка....пича насреща ми вика - "Имам, на 60лв...."

    викам му аз имам друга информация за цената, той - "не вече е толкова". Питам го аз най-културно мтел знаят ли той на колко ги продава, вика ми "те и мтел вече на по 30 ги дават".....аха.....Звъня си аз най-безцеремоно на *88 и питам операторката пред него колко струват картите, вика ми 14.88. Обяснявам и аз, че дръвника отсреща ми иска 60, и тя ми казва че това е явна злоупотреба, поиска ми адреса и каза че ще провери случая.....А в тоя гараж карти определено имаше, защото точно като влизах един пич си излезе с такава, незная може да не е била от промоционалните, но определено беше прима.

    Та ето така се прави бизнес.....45лв чиста печалба от продукт който струва 15...
    Ако някой го интересува името на гаража с примите ще му го кажа, а ако някой намери карти на нормална цена да вика, че ми трябват, а операторката на *88 ми каза, че не се знае кога пак ще заредят.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    Прима не знам, но днеска докато обикалях видях на една будка, забутана м/у списанията b-free (по-известна вече като b-300 ). Ако някой го интересува мога да му кажа къде е. Става въпрос за Варна. За цена не съм питал наистина, защото на нея си пише -14лв, а и не съм мислил да купувам.

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    Мда - колегата се оплака, че му се наложило да се обади в тоя часови диапазон...............да, ама- не!
    Между 9 и 10 вечерта само деца си говорят (безплатно). Не ми трябва този "безплатен" обед!
    Аз искам да се свързвам винаги, когато поискам - срещу заплащане! Говоря не повече от 30 минути на месец, но за мен е важно да ги изговоря "когато трябва", а не когато ми позволят!
    Добре, че са ограничени бройките - иначе не знам какво ще стане.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    Тази промоция на "M-Tel" е може би най-якото предложение, което се е случвало по нашите земи от GSM-оператор. В пълният си капацитет, за 14.88 лв. клиентът получава приблизително (8 х 30) х 9 = 2160 безплатни часа за разговори + 10 лв. кредит и още 12 лв., ако презареди до края на март другата година, естествено, ако си купи и активира такава "Прима" още в началото на промоцията. Така, че не се очудвайте, че на "черно" се предлага на такава цена. Друг плюс е, че се говори с цялата "M-Tel" мрежа, а не само с определен брой абонати. Бройките на промоцията са ограничени - мисля, че и така трябва да е - за да се "гарантира" ненатоварване на мрежата и недостигане до конфузната ситуация отпреди няколко недели...

    Въобще поздравления на "M-Tel" - този път наистина помислиха за крайният потребител.
    Да видим "Globul" как ще отвърнат на удара...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    42
    #5

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    Един приятел, ми спомена, че по време на пловдивския панаир Глобул и МТел са си стиснали ръцете и са се разбрали да спрат тези промоции.


    ....пича насреща ми вика - "Имам, на 60лв...."
    Също ми спомена че в момента тази цена е доста добра, защото по принцип вървели по 80 лв. и нагоре

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    Цитат Първоначално публикувано от PITBULL
    Един приятел, ми спомена, че по време на пловдивския панаир Глобул и МТел са си стиснали ръцете и са се разбрали да спрат тези промоции.
    Нищо не са се разбрали. И нищо не са си стиснали, защото в противен случай ще стиснат Вивател за "долуподписания".

    Ето нещо ново от Глобул да кажем. Като доказателство.

    ФАМИЛНИ АБОНАМЕНТНИ ПРОГРАМИ

    Да видим какво ще измислят М-Тел в отговор.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #7

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    Та ето така* се прави бизнес.....45лв чиста печалба от продукт който струва 15...
    Няма по големи ,,бизнесмени,, от българите .Немаме закони.Ако има закон и продавача рискува да му фръкне фирмата или една глоба солидна/дето ше го върне в 1 клас/ надали ше смее да го направи.
    На маймуни ни прават.Аз нема да го имам тоя пакет,ама нема да напълна гушата на някой.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #8

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    М-Тел направиха евтина реклама и пуснаха ограничен брой пакети на цена, многократно по-ниска от стойността на разговорите, които могат да се направят (т.е. плащаш малко, ползваш много). Някой се е досетил да направи далавера, и си я прави. Е, сега би трябвало да си понесе последствията... вероятно има договор с М-Тел с изрични клаузи там... въпроса е наистина да се приложат (ако и някой чиновник не е в схемата, и историята не се потули).

    С шест думи - не е луд, който яде зелника...

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #9

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    М-Тел направиха евтина реклама и пуснаха ограничен брой пакети на цена, многократно по-ниска от стойността на разговорите, които могат да се направят (т.е. плащаш малко, ползваш много). Някой се е досетил да направи далавера, и си я прави. Е, сега би трябвало да си понесе последствията... вероятно има договор с М-Тел с изрични клаузи там... въпроса е наистина да се приложат (ако и някой чиновник не е в схемата, и историята не се потули).

    С шест думи - не е луд, който яде зелника...
    Днес се видях с една приятелка, която по принцип живее в Щатите и тя ми каза, че за 40 долара такса получава 400 безплатни минути, като след 9 вечерта е безплатно, събота и неделя също, както и когато звъни на абонати на същия оператор по което и да е време на денонощието. Та въпроса ми е как точно определи стойността на разговорите вътре в един оператор? И защо си мислиш, че Мтел се набутват с тези карти...

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #10

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    Araiz е доста прав не само там и в други държави това е практика след 5 вечерта да е фрее.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #11

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    @Araiz: Не съм казал, че М-Тел се набутват. Сравнението, което правя, е между клиентите с въпросната промоционална карта и останалите абонати, на колкото и изгодна тарифа да са... май наистина не става много ясно от изказването ми. Не говоря за себестойност на разговорите (ти явно така си ме разбрал). В общи линии на М-Тел не им струва нищо да обявят подобна промоция, стига да имат капацитет да осигурят очаквано големия брой разговори. Те не губят от тези разговори- просто не печелят...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #12

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    @Slero: Абсолютно си прав. Почти всеки, който ползва български мобилен оператор, е пълен финансов авантюрист. За съжаление мисля, че и Вивател няма да успее да регулира пазара кой знае колко и ще си плащаме здраво още доста дълго време...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #13

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    Цитат Първоначално публикувано от Araiz
    ... български мобилен оператор ...
    Че то такива (български де) мобилни оператори има ли?!

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    Има Български Мобилни Одератори...

  18. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #15

    Re: Как Prima-карти на Mtel с цена 15лв се продават на 60....

    От всичко най-гадното и типично българско е, че във всички бели държави, тези дето плащат редовно и по много, им се правят промоции и отстъпки, а у нас обратно. Отстъпки само за нови карти/абонати, които след като изговорят минутите сменят картата, ако от такива клиенти се изхранваха сигурно щяха да са фалирали вече. Полудявам от тоталното неуважение към добрите клиенти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам TV Тунер PixelView - 15лв
    От grach във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-20, 08:52
  2. Продавам RAM памет 1GB/DDR2 - 15лв.
    От mikim във форум Продава
    Отговори: 12
    Последно: 30-08-11, 15:53
  3. Отговори: 0
    Последно: 23-05-08, 14:14
  4. Prima
    От CrossBlade във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 24
    Последно: 16-11-03, 14:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе