Резултати от 1 до 8 от общо 8

Софтуер за таксиметрова дейност.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Софтуер за таксиметрова дейност.

    Мои приятели имат нужда от закупуването на софтуер обслужващ диспечерски пункт за таксиметрови превози.

    Предполагам, че хардуера за този софтуер има нужда освен от PC и от някъкъв GSM или въобще телефонен модул, притежаващ функцията CLIP [идентификация на повикващия, Caller ID]. Този модул трябва да комуникира със софтуера и при повикване да изписва адреса или собственика на телефона на монитора [предварително въведени от диспечера].
    Това във връзка с определен тип услуги, както и VIP клиенти, редовни клиенти или пък некоректни такива.
    Засега имат нужда от обслужване на едно работно място.

    Моля, ако някой има информация за подобен софтуер на български език, да ми изпрати оферта, линк към производителя или директно телефонни номера за връзка.

    malone"кльомба"abv.bg
    лично съобщение или направо да ми звънне, ако има телефонния ми номер.

    Благодаря предварително!

    Извинения за мястото на темата, което съм избрал, но предположих, че тук ще се прочете от повече хора и има по-голяма вероятност, в по-кратък срок да получа отговор.

    «EDIT»

    Разгледах предложението "Такси навигатор", но цената от 1 790 лева, просто е непоносима за една провинциална таксиметрова фирма.
    Така че, ако някой има предвид този софтуер, на тази цена е безмислено да го обсъждаме.
    Това при условие, че има най-малко два подобни софтуерни предложения [руски], тествани и доказани и то на цена под $200 всеки.
    Предполагам, че за всеки ще е ясно, че руснаците с радост ще дадат определени source файлове, за да се побългари [безплатно] интерфейса програмата [което ще отнеме около 48 часа], респективно незабавно ще се появи на българския пазар, но пък ще задраска труда на няколко български програмисти, които за съжаление се изживяват, като скъпо платени гурута. Това не е лошо, забележката ми е, че не са пазарно ориентирани.

    А единия руски софтуер дори има безплатна версия, с малко по-ограничени възможности.
    Вижте основанието:
    "Идя насвстречу требованиям Рынка представлена БЕСПЛАТНАЯ упрощенная версия для диспетчерских фирм."

    Чак се ядосвам и ми е криво на БГ психологията.

    Може би е нужно да уточня, че търсения софтуер, заедно с нужния хардуер [без PC] е приемливо да е на цена, не повече от 600 лева, като тази цена включва доставката и въвеждането на продукта в експлоатация на 300 км. от София.

    Годишната поддръжка е ясно, че ще се плаща отделно.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #2

    Re: Софтуер за таксиметрова дейност.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Мои приятели имат нужда от закупуването на софтуер обслужващ диспечерски пункт за таксиметрови превози.

    Предполагам, че хардуера за този софтуер има нужда освен от PC и от някъкъв GSM или въобще телефонен модул, притежаващ функцията CLIP [идентификация на повикващия, Caller ID]. Този модул трябва да комуникира със софтуера и при повикване да изписва адреса или собственика на телефона на монитора [предварително въведени от диспечера].
    Това във връзка с определен тип услуги, както и VIP клиенти, редовни клиенти или пък некоректни такива.
    Засега имат нужда от обслужване на едно работно място.

    Моля, ако някой има информация за подобен софтуер на български език, да ми изпрати оферта, линк към производителя или директно телефонни номера за връзка.

    malone"кльомба"abv.bg
    лично съобщение или направо да ми звънне, ако има телефонния ми номер.

    Благодаря предварително!

    Извинения за мястото на темата, което съм избрал, но предположих, че тук ще се прочете от повече хора и има по-голяма вероятност, в по-кратък срок да получа отговор.

    «EDIT»

    Разгледах предложението "Такси навигатор", но цената от 1 790 лева, просто е непоносима за една провинциална таксиметрова фирма.
    Така че, ако някой има предвид този софтуер, на тази цена е безмислено да го обсъждаме.
    Това при условие, че има най-малко два подобни софтуерни предложения [руски], тествани и доказани и то на цена под $200 всеки.
    Предполагам, че за всеки ще е ясно, че руснаците с радост ще дадат определени source файлове, за да се побългари [безплатно] интерфейса програмата [което ще отнеме около 48 часа], респективно незабавно ще се появи на българския пазар, но пък ще задраска труда на няколко български програмисти, които за съжаление се изживяват, като скъпо платени гурута. Това не е лошо, забележката ми е, че не са пазарно ориентирани.

    А единия руски софтуер дори има безплатна версия, с малко по-ограничени възможности.
    Вижте основанието:
    "Идя насвстречу требованиям Рынка представлена БЕСПЛАТНАЯ упрощенная версия для диспетчерских фирм."

    Чак се ядосвам и ми е криво на БГ психологията.

    Може би е нужно да уточня, че търсения софтуер, заедно с нужния хардуер [без PC] е приемливо да е на цена, не повече от 600 лева, като тази цена включва доставката и въвеждането на продукта в експлоатация на 300 км. от София.

    Годишната поддръжка е ясно, че ще се плаща отделно.
    Аз бих ти насочил мислите в малко по-друга посока

    1) Почти всички софтуери имат демо и ъпдеит от интернет. Харесваш си някое софтче и ако не можеш сам да му направиш генератор или каквото друго трябва, обръщаш се към някои членове на този форум(няма да цитирам никове) които могат да ти забъркат такова лекарство, че всички ъпдеити да си вървят без проблем и производителите им да не могат да сменят защитата защото ще се налага прелицензиране на всички стари клиенти

    2) КЛИП и КЛИР са функции на оператора, а не на софтуера. От 2г. и БТК предлага такива функции. Аутлука и Лоту Органаизер имат възможност при наличие на факс модем да избират номера и да се провежда разговор директно през модема със слушалки и микрофон. Много ме съмнява, че след като услугата е активна ще изписва и въведените контакти при входящите повиквания, за което ще трябва да се поразръчкаш. И двете програми не са безплатни, но лотуса има една v5 която малко орязана и се разпространява безплатно с дата СД-то на Ериксон R380 и аз съм я качил в дата.бг в директория с името на ника ми.*
    Ако успееш да искараш през факс модема КЛИП то със сигурност Лотуса ще надмине всичките ти очаквания за тази работа.

    Успех, ако съветите ми са полезни

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Софтуер за таксиметрова дейност.

    Най-общи съображения:
    1. Проблемите са както от софтуерно, така и от хардуерно естество.
    2. При наличие на някакъв софтуер дай линк да видим с какъв хардуер са го пуснали. В най-общия случай има три вида линии:
    - през мобилен оператор -> има начин да се индентифицира CLIPа (ако е разрешен);
    - през цифрова телефонна линия ->има начин да се индентифицира CLIPа (ако е разрешен);
    - през аналогова линия -> няма начин да се индентифицира CLIPа ->ръчно въвеждане на номера
    3. Винаги в основата стои някаква база данни - име, адрес, специфични изисквания на клиента, като търсенето е по телефонния номер (било то изведен автоматично или въведен ръчно)
    4. Във всички случаи се налага намесата на оператор (Call Center)
    5. Най-развитите системи работят с GPS координатите на викащия и тези на наличните свободни автомобили в даден район (системата на Дейзи за О'кей Супертранс).
    За хардуера мога да помогна - имам на разположение GSM модеми с RS232 интерфейс и управление с АТ команди, мога да направя и съответния комуникационен пулт за избор на линия според повикването. За софтуера да помагат програмистите!

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Софтуер за таксиметрова дейност.

    @backinblack
    Искрено благодаря за насоките, но държа да подчертая две неща:

    Неслучайно написах "закупуване". Пределно съм наясно с възможностите на някои от участниците в този форум и с това, че биха ме улеснили в рамките на 24 часа в привеждането на демо версията в напълно функционален вид.
    Не е в това въпроса обаче. Споменатите мои приятели имат желанието всичко да е наред в самия офис и диспечерски пункт по ред причини, които не бих искал да коментирам.

    Поне доколкото ме познават останалите участници във форума, предполагам, че е ясно, че нямам неясноти, относно CLIP и CLIR функциите.
    Предположих, че е станало ясно, че телефонния модул [хардуера] също трябва да притежава определени възможности за да ползва услугите на оператора. Ако не съм прав поправи ме.

    Освен това, не знам дали да не го подчертая, същия този телефонен модул би трябвало по някъкъв начин [хардуер и софтуер] да комуникира с PC, където се съхраняват базите данни [адреси, имена, телефони, описания]. Там е въпроса, да се използва CLIP функцията, но посредством хардуер и софтуер, който ще я "докара" на екрана на PC и ще комуникира с определена база данни.

    Не знам ... вероятно не си запознат с подобен вид обслужващ софтуер и ако е нужно ще обясня подробно какво прави той. Поне това, което аз съм виждал.
    Съвсем накратко, да кажем четири канален терминал [4 телефонни линии]. При позвъняване изписва на монитора телефонния номер на търсещия. Ако този номер го има в базата, на екрана се изписва адреса и евентуално характеристика на клиента, ако има някаква особеност [VIP, некоректен и т. н.] Това, ако е стационарен телефон. Таксито се изпраща незабавно, без да се провежда разговор [при редовни и VIP клиенти].
    Повикването от мобилен телефон е за услугата "Позвъни и затвори". Диспечера се обажда на идентифицирания вече на екрана телефон, като използва монитора и мишката си, а не го набира ръчно. Там също се изписва името и характеристика на клиента.
    Това за CLIP.
    Освен тези неща, софтуера има нужда да изпълнява още ред задачи със самата база, имащи статистически и контролен характер.

    @Lupus
    Виж по-горе Вълчо и ще коментираме пак. Локализирането на колите не е проблем. В момента въпроса е в обслужването на клиентите. Точно "Call center"-а.

    @Бургас и неговите трудови хора.
    Носят се слухове, че при вас е направен подобен софтуер, тестван и работещ в момента. Ще се радвам, ако някой от там ме зарадва с новина и контакти респективно.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Софтуер за таксиметрова дейност.

    Съвсем накратко, да кажем четири канален терминал [4 телефонни линии]. При позвъняване изписва на монитора телефонния номер на търсещия. Ако този номер го има в базата, на екрана се изписва адреса и евентуално характеристика на клиента, ако има някаква особеност [VIP, некоректен и т. н.] Това, ако е стационарен телефон. Таксито се изпраща незабавно, без да се провежда разговор [при редовни и VIP клиенти].
    Повикването от мобилен телефон е за услугата "Позвъни и затвори". Диспечера се обажда на идентифицирания вече на екрана телефон, като използва монитора и мишката си, а не го набира ръчно. Там също се изписва името и характеристика на клиента.
    Това за CLIP.
    Освен тези неща, софтуера има нужда да изпълнява още ред задачи със самата база, имащи статистически и контролен характер.
    ...........
    @Malone,
    Май вървим към ТИЗ и от там вземане на решение:
    1. Намиране и доработка на готово решение;
    2. Нова разработка.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: Софтуер за таксиметрова дейност.

    Нямам представа какво представлява ТИЗ, честно казано?!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Софтуер за таксиметрова дейност.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Нямам представа какво представлява ТИЗ, честно казано?!
    ТИЗ - Технико-икономическо задание
    Описва всички технически параметри и икономически рамки на едно изделие или продукт. Ползва се за вземане на решение за внедряване на вече готов такъв, доработка на съществуващ или разработка на нов.
    Това, което съм дал като цитат от твоя пост е зачатък на ТИЗ. Ако се доразвие от бъдещия потребител, като съвсем точно се формулират изискванията и се даде финансовата рамка ще стане по-ясно какво се търси.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #8

    Re: Софтуер за таксиметрова дейност.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    @backinblack
    Неслучайно написах "закупуване". Пределно съм наясно с възможностите на някои от участниците в този форум и с това, че биха ме улеснили в рамките на 24 часа в привеждането на демо версията в напълно функционален вид.
    Не е в това въпроса обаче. Споменатите мои приятели имат желанието всичко да е наред в самия офис и диспечерски пункт по ред причини, които не бих искал да коментирам.
    Щото съм ти чел мненията, не случайно ти дадох тази идея и не цитирам никове. В БГ реална защита имат само членовете на BSA. Явно сме на едно мнение, че трябва да има и база данни, та затова предлагам да се опита връзка между Лотус Органаизер и някакъв хардуер. Друг начин да се вместиш в сумата която си определил не виждам.

    Всички гениални неща са измислени от хора които не са знаели, че е невъзможно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нормативни актове и изисквания за осъществяване на търговска и монтажна дейност
    От justify във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 27-01-11, 20:12
  2. GPS за изчисляване на площи за аграрна дейност
    От dmitry във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 19
    Последно: 02-07-10, 13:14
  3. Софтуер
    От go6o78 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-09, 16:17
  4. Софтуер ..... !
    От mxkolev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-11-05, 16:13
  5. Софтуер за GPS в Бг?
    От bucho във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 12-04-04, 19:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе