Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By justify
  • 1 Post By kod

Как един модератор BLUE1 си позволява действия на лична основа.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #1

    Как един модератор BLUE1 си позволява действия на лична основа.

    Желая да знам защо ми е изтрита регистрацията velev.klima във форума като не съм нарушил правилата на форума. Аз не съм написал обида към никого докакто ти ме обиди като ме нарече ТРОЛ във раздела за втора употреба. И дори ме заплаши на лично че ще ме оставиш да си стоя при боклуците дето съм продавал.
    Вие се съгласявате, чрез използването на този форум, че няма да публикувате материали, които са неверни, клеветнически, обидни, вулгарни, заплашителни, неприлични, заплашителни, нарушаващи неприкосновеността на личния живот на човека, материали за възрастни или по друг начин в нарушение на всички международни или български закони. Вие също се съгласявате да не публикувате материали с авторски права, освен ако не притежавате авторските права или имате писмено съгласие от собственика на материали с авторски права. Спам, наводнение, реклами, верижни писма, пирамидални схеми, и увещаване също са забранени в този форум.
    Моля подкрепете ме да ми въстановят регистрацията. Мисля че на доста хора съм помагал с каквото мога.

    //mod edit Lupus
    1. Едно от основните правила във форума е, че с модераторите не се спори и техните решения не се оспорват. Ако някой има възражения относно техните действия трябва да се отнесе до админите или до собственика на форума.
    2. Друго правило, което си нарушил е този ти втори акаунт. Всеки има право на една регистрация и един акаунт. Такова шизофренно раздвоение на личността в този форум е недопустимо!
    До изясняване на случая и вземане на окончателно решение затварям темата!

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2

    Re:Как един модератор BLUE1 си позволява действl

    Подкрепям напълно. VeleV.Klima не е обидил никого. Свидетел съм. Те му се нахвърлиха като озверели кучета, защото не е фен на климите втора употреба. Кво да направи човека? Някои са съгласни на чукната жена, какво остава за изхвърлен климатик? Други искат новичко, макар и по-слаби параметри. За всеки влак си има пътници. Иначе и аз съм си поръчал клима втора употреба, искам да пробвам. Имам и нови, ще купя и изхвърлен японец за гаража си. Ако ми хареса, пак ще си купя! Това е!

    В спора се ражда истината!

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Как един модератор BLUE1 си позволява действия на лична основа.

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Желая да знам защо ми е изтрита регистрацията velev.klima във форума като не съм нарушил правилата на форума. Аз не съм написал обида към никого докакто ти ме обиди като ме нарече ТРОЛ във раздела за втора употреба. И дори ме заплаши на лично че ще ме оставиш да си стоя при боклуците дето съм продавал.
    Вие се съгласявате, чрез използването на този форум, че няма да публикувате материали, които са неверни, клеветнически, обидни, вулгарни, заплашителни, неприлични, заплашителни, нарушаващи неприкосновеността на личния живот на човека, материали за възрастни или по друг начин в нарушение на всички международни или български закони. Вие също се съгласявате да не публикувате материали с авторски права, освен ако не притежавате авторските права или имате писмено съгласие от собственика на материали с авторски права. Спам, наводнение, реклами, верижни писма, пирамидални схеми, и увещаване също са забранени в този форум.
    Моля подкрепете ме да ми въстановят регистрацията. Мисля че на доста хора съм помагал с каквото мога.


    Велев, не мисля, че "ТРОЛ" се е отнасяло за теб като квалификация, а поне аз останах с убеждението, че става въпрос за климатици МИДЕИ и други китайски марки с обозначение за мощност на 50-ки или 18-ки(както искайте определяйте капацитета им) или по-силни, които яко смучат ток(в сравнение с тези климатици предназначени за японския пазар с поодбна мощност).

    В крайна сметка ми става ТЪЖНО, не толкова за теб или за друг(нищо лично не те познавам), а за ФОРУМА.Когато станах негов член(на форума) имаше всякакви мнения и тези по различни въпроси които търпяха развитие, мисля че и сега е горе-долу така.


    Не съм наясно с отношенията ви с модератора или други съфорумници и НЕ ЖЕЛАЯ да бъда СЪДНИК на нечии отношения, но все пак заличаване на аккаунта/регистрацията е може би най-сериозната форумна санкция за член на форума.

    Е, може да се каже, че и аз съм фен на климатицте за японския пазар 100/200 волтови.Замислям се за такива климатици за къща на село в която никой не живее постоянно, а само по 20-до 40 дни в годината.

    Каквото и да е намерете начин да решите проблема, без банове и без да правите вашите отношения форумно достояние на всички съфорумници.Поне според мен това е най-разумното.

    Към настоящия момент съм с позитивни нагласа към форума и администраторите и фирмата собственик на сайта.Досега никой поне на мен не се е опитвал да ме насочи или да ми влияе при каквато и да покупка или намрение за покупка.Купих си лаптоп тази година и макар, че доколкото съм наясно фирмата е представител и вносител на ДЕЛЛ за България, никой ни ми е казал или предложил(на лични) купи непременно ДЕЛЛ, това е най-доброто.

    Форума е уютно местенце.
    competition одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Как един модератор BLUE1 си позволява действия на лична основа.

    От това, което видях в темите не мисля, че ВЕЛЕВ е обидил чак толкова сериозно някого, освен ако има скрита кореспонденция на лични,за която не можем да съдим, тъй като не сме я видяли.Мисля си, че ситуацията се дължи на някакво недоразумение, без да мога да бъда изчерпателен.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re:Как един модератор BLUE1 си позволява действия на лична основа.

    Надявам се, това да е последният път, в който се налага да давам обяснение и отговор на провинил се потребител.

    1. Цялата информация, поднесена от airclima / velev.klima е напълно невярна. Естествено, че регистрацията не му е трита. Просто потребителят беше баннат за 3 дни поради нарушаване на правилата.
    Тъй като това е третото наказание на velev.klima си позволих да предложа за обсъждане значително по-сериозно наказание и банът беше удължен на 30 дни. Наказанието е заслужено и сериозно, но е временно и няма нищо общо с изтриване на регистрация!
    Искам да ви напомня че в редица смислени форуми, регистрацията наистина щеше да бъде изтрита. Тук се опитваме да сме значително по-толерантни, за съжаление без това да носи каквито и да е положителни емоции.

    2.В тотален разрив с етиката и правилата във всеки форум е публичното обсъждане и заклеймяване на действията на хората, които се грижат за вашия комфорт - модератори и администратори. Пускането на подобна тема е вече наистина е сериозна предпоставка за обмисляне на изтриването на регистрацията на участника.

    3. Едно от най-старите правила на форума е член 16, който мисля, че написахме през 2003г и винаги сме се опитвали да спазваме. Той гласи:
    чл. 16. Всеки участник има право да регистрира само един псевдоним, с който да участва в дискусиите. Ако се установи, че даден участник ползва два или повече псевдонима, всички те ще бъдат закрити, а участникът баннат от форума.
    Тук... не знам какво да добавя. Поредното грубо топъпкване на правилата на форума от участник, който въпреки оплакванията си е бил толериран и затова все още има възможност да пише тук, въпреки, че отдавна би било редно да бъде помолен да напусне.

    4. Темата е насочена към нашия модератор Blue1 и според нея той е причината за наказанието.
    Ще ми се да спомена, че в SetCombG.com модераторите нямат права да банват участници, още по-малко пък да трият регистрации!

    Какво смятам за редно да се предприеме:
    1. Участникът airclima няма да бъде изтрит, но ще бъде баннат като акаунт завинаги от форума, което предполагам се подразбира от всички.
    2. Участникът velev.klima... би следвало също да бъде помолен да напусне. Едно, поради многобройните нарушения и наказания, второ, поради неуважение към модератори и администратори и трето - поради нарушаване на член 16 от правилата и регистриране на повече от един акаунт.
    Предвид това, че участникът velev.klima е отделил 21 дни от живота си и е публикувал 1168 мнения за 5 години, не смятам, че е редно да се взима това решение в момент на афект, като сегашния.
    Проблемът ще бъде обсъден задълбочено от модераторите и администраторите на форума и ще стигнем или до справедливо или до приятелско и съфорумско решение след месец.
    Към момента - участникът velev.klima е със забрана за логване и публикуване във форума за срок от 32 дни. Последващи напъни за неправомерно участие във форума по време на наказанието му ще ме улеснят във взимането на решение и ще доведат до окончателното му отрязване от форума не само за публикуване на мнения, но и за четене, доколкото техническите средства, с които разполагаме позволяват това.

    Общо към всички четящи темата - моля ви, преглеждайте правилата ни и се опитвайте да ги спазвате. Те не са много не са и трудно разбираеми. Ако не ви допадат - бъдете коректни и просто не участвайте в дискусиите тук, вместо да ги нарушавате. Благодаря ви предварително.



    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Към настоящия момент съм с позитивни нагласа към форума и администраторите и фирмата собственик на сайта.Досега никой поне на мен не се е опитвал да ме насочи или да ми влияе при каквато и да покупка или намрение за покупка.
    Искам да те уверя, че ако някой, някога ти влияе, то той няма да има нищо общо с администрацията на сайта и ще действа в разрез с правилата ни.
    Този сайт и форум е замислен и си остава средище за обяна на опит и знания, а не място за продажба на каквато и да е техника чрез убеждавания. За съжаление, наистина във форума участват немалко търговци, които убеден съм правят добър бизнес от това, но повярвай ми - това става без знанието и против волята на администрацията на форума.
    competition одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re:Как един модератор BLUE1 си позволява действия на лична основа.


  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Модератор Jackas
    От ilia1984 във форум За Форума
    Отговори: 7
    Последно: 30-04-11, 12:41
  2. Мазилка на хартиена основа?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-09, 17:10
  3. Запис на действия на екран
    От Bvlgari във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-06-08, 00:56
  4. Как се става модератор???
    От didoriginal във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 11-03-03, 15:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе