Резултати от 1 до 9 от общо 9

Wire Transfer?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    10
    #1

    Wire Transfer?

    Здравейте!

    Значи малко съм нов в сферата на банковите операции за това искам да ви питам точно какво предствлява Wire Transfer. Според дефиницията е електронен начин за превод на пари от една банкова сметка към друга, поправете ако бъркам с нещо ).
    Трябва ми да разбера, защото трябва да ми преведат пари от чужбина към сметка в българска банка (дск) .

    Благодаря предварително.*

    p.s. ако може да ми кажете какви таски се вземат при тази трансакция от банката.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Wire Transfer?

    За таксите по превода питай в самата банка. Там ще ти отговорят най-точно. Преди това може да погледнеш на страницата на банката. Може да са публикували и такава информация.

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Wire Transfer?

    Точно така е. За трансфера ти е необходима следната информация за банката-получател: SWIFT, Bank code, Bank Account (номера на твоята сметка), банка-посредник - ако двете банки не комуникират директно ... всичката информация можеш да получиш по телефона от съответната банка. Таксите за преводите са различни, за някои банки варират в зависимост от сумата. Някои банки-получатели също налагат такса при получаване на парите. Превода обикновено се осъществява за <24 часа. Гледай сметката, по която ще се преведат парите да е в съответната валута, която ще се превежда, защото банковите курсове обикновено са неизгодни!

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #4

    Re: Wire Transfer?

    За таксата която ще вземат за изпращането на парите трябва да се види в банката от която ще ти ги изпратят... банковия превод за който говориш Wise transfer знам, че е най-евтиния вариант, но ще чакаш от 2-4 работни дни.
    Тук за получаването и да си изтеглиш сумата от банковата сметка или ще е безплатно в ДСК или ще ти вземат за 1000$ примерно 10$, но не съм сигурен. Знам само, че е евтино! А отварянето на сметка, което ще ти трябва мисля, че е навсякъде безплатно!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    10
    #5

    Re: Wire Transfer?

    Благодаря ви за отговорите!

    Само ако можете да ми кажете как се превежда това понятие (wire transfer) на бълграски за да мога да попитам банката за повече информация относно преводите.

    p.s. BIC кода на банката един и същ ли е със SWIFT кода й

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Re: Wire Transfer?

    Ако кажеш "трансфер по банков път" ще те разберат
    Според Wikipedia BIC и SWIFT e едно и също нещо.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #7

    Re: Wire Transfer?

    според пиреус ли евробанк ли беше днес като разглеждах първо беше на англ език wise transfer и след това като го превключих на бг го изписа "Банков превод"!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    10
    #8

    Re: Wire Transfer?

    Мерси за помоща!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    69
    #9

    Re: Wire Transfer?

    BlueBox, таксата на ДСК за получен превод е в размер на 0,1% върху получената сума, но не повече от 200 евро. Превода може да ти бъде изпратен изцяло за сметка на наредителя, така той ще поеме и таксите на банката изпращач и банката получател.
    Самия превод се осъществява чрез S.W.I.F.T съобщения и отнема до 7 работни дни(http://www.swift.com). В сайта можеш да провериш SWIT кода, който имаш дали е точен, адреса на банката и т.н.
    ДСК имат Call Centre - 070010375 можеш да звънкаш там и да питаш едни какички вдигат

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. File transfer по USB или bluetooth
    От mobil във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-06, 13:49
  2. QIP file transfer проблем
    От Delta1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 28-11-05, 01:42
  3. File transfer over ICQ - проблеми и решения?
    От gkirev във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 03-09-03, 01:49
  4. Transfer na file prez ICQ
    От ganchevbg във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 23-08-03, 23:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе