Резултати от 1 до 3 от общо 3

Трафик от/към форум. Как да го намаля?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #1

    Трафик от/към форум. Как да го намаля?

    Поддържам един форум с около 2500 потребители, които постват нон-стоп (~1200-1300 мнения/ден) - предимно снимки (с img bbcode). Генерират трафик около 1,5 ГБ на ден, а аз имам лимит. Дайте съвети как бих могъл да намаля трафика без да изгоня потребителите (т.е. без да почвам да им трия постовете или да им забранявам BBcode). Единият вариант, за който се сещам, е да сменям таговете на старите постове от img на url, но се чудя дали ще помогне...

    Някой може ли да ме светне как се отчита трафика и от какво зависи. Напр., ако има /img/картинка/img/, такъв пост генерира ли двоен трафик на сървъра - 1. да се зареди снимката и 2. потребителят да я види? Ако снимката е качена на същия сървър, по-малко трафик ли генерира?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Re: Трафик от/към форум. Как да го намаля?

    Дай ми линк и юзер към форума да видя какво ти генерира трафика. Ако картинките не са хост-нати при тебе не би трябвало да генерират трафик.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #3

    Re: Трафик от/към форум. Как да го намаля?

    Няколко идеи, за да си намалиш трафика:

    1. Виж дали самия форум поддържа gzip компресия и я пусни, или настрой Apache да използва mod_gzip, или пък на ниво PHP-то да е настроено zlib.output_compression. Това ще ти намали трафика, генериран от HTML-а който се праща към браузъра на клиента поне наполовина, с цената на по-голямо натоварване на процесора.

    2. Ако потребителите могат да си качват аватари, ограничи големината им до нещо малко, или ги забрани. Често съм срещал аватари, които са по над мегабайт. Достатъчен ти е един такъв да имаш и половината ти трафик е от него.

    3. Ако хостваш картинките при теб, може да потърсиш за различни начини да спреш т.нар. hotlinking - връзки от други сървъри към картинки, които са хостнати при теб. Май най-елеменратното е да използваш mod_rewrite на Apache.

    Разгледай си логовете най-вече и виж кое ти генерира толкова много трафик - ако е някакъв платен хостинг, със сигурност имаш awstats или webalizer.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да намаля оборотите на турбината на конвенционална Мидеа?
    От stonik във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 20-11-14, 19:44
  2. Как да намаля размера на AGP прозореца
    От nikolin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 05-10-06, 11:23
  3. Panasonic - след преместване намаля мощността му
    От radev13 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-05, 23:37
  4. Отговори: 9
    Последно: 20-10-04, 20:15
  5. Как да намаля оборотите на case fans?
    От xtra във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 12-12-03, 23:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе