Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46

Посягаме и на слепите...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #1

    Посягаме и на слепите...

    Здравейте!

    Не ми се пишат дълги съобщения.

    Просто погледнете това* http://protest.bloghub.org/

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Посягаме и на слепите...

    За такива - ако зависи от мен - вързвам ги на площада и Народа да ги замеря с камъни!
    Лаком гъз, глава затрива!

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re: Посягаме и на слепите...

    Тия май и сами не си вярват.... :knuppel2:

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #4

    Re: Посягаме и на слепите...

    Ама аз направо не мога да си представя, що за болен мозък го е измислил това.
    Буквално видяха едно око у слепия и решиха и него да му вземат.

    @Pat: Аз определено съм за идеята.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #5

    Re: Посягаме и на слепите...

    След като са ни купили класиците, интересно с какво ли биха продължили приватизаторите на авторски права от флагмана на българската преса.* Няколко предложения за начало:
    1. Правата върху празнуването на 24-ти май (манифестациите с отстъпка за количество)
    2. Правата върху използването на думата "труд" в печатни произведения (и Интернет естествено)
    3. Правата върху четенето на надписи по улиците, в това число и пътните знаци (таксите да се събират съвместно с КАТ и ГДБОП)
    4. Правата върху използването на Брайловата азбука
    ...

    Вярно, че всеки трябва да си изкарва хляба някак, ама тези прекалиха. Поговорката "Срамен труд няма" вече никога няма да е същата.

    Добавено:
    Ето в такива случаи ме е яд, че не чета вестници. Сега няма как да спра да ги купувам.

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #6

    Re: Посягаме и на слепите...

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    ......Ето в такива случаи ме е яд, че не чета вестници. Сега няма как да спра да ги купувам.
    хахаха*

    добре дошъл в отбора на "неплащащи за глупости"* !

    щото бъгърина все писка, че нямал пари... - ама си купува всеки ден пасквили за по левче и повече....


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re: Посягаме и на слепите...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    За такива - ако зависи от мен - вързвам ги на площада и Народа да ги замеря с камъни!
    Лаком гъз, глава затрива!
    @Pat
    Не мога да се съглася с теб.Бих предложил алтернативна мярка
    Давене във фекални води ми се струва по-правилно

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: Посягаме и на слепите...

    Ама как моля ви се, те са си платили 'правата', много ми е интересно кой ли държи правата на Елин Пелин или на Йовков или на Карл Майн. По-скоро ми се струва, че са подли и нагли самозванци.
    Като са толкова отворени и в-к Труд и 24 часа и другите журналя, що не отворят да прочетат малко закони, или ги четат само когато им изнася или само когато искат да заобиколят някой.
    Щото аз ако реша да си направя книжарница, трябва и помещение да имам, и касов апарат и прочеее, а те, 'прилагайки' книжка към вестника (или СД) използват количките за вестници да им продават книгите, в НАРУШАВАЙКИ закона. :knuppel2: :knuppel2:
    И с цялата си наглост, точно те тръгнали да преследват 'пирати'
    Айде че се много увлякох и ще кажа някоя простотия.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Посягаме и на слепите...



    карл МАЙ
    МАЙН рид


  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    6
    #10

    Re: Посягаме и на слепите...

    Хора дайте да качим тия книги по торент сайтове и по разни безплатни хостинги в чужбина. После ще ги популяризираме по форуми и icq. В крайна сметка ще се получи, така че тия боклуци от труд ще спечелят много по-малко от колкото са мислели. И още нещо-не купувайте нищо издадено от тях.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #11

    Re: Посягаме и на слепите...

    ......Ето в такива случаи ме е яд, че не чета вестници. Сега няма как да спра да ги купувам.
    :Super:
    Днес на Панаира на Книгата обаче техният щанд заедно със щанда на БАРД бяха най-посещавани:/ Хората се тълпяха, за да си откупят класиците, нали. Забавно е как не се намери медия, дето да коментира тая грозна полюция, но така е, гарван гарвану, както всички знаем, око не вади. Е, поне декларирам, че едностранния бойкот срещу ARBEIT, дето го провеждам вече пета година, няма да бъде скоро прекратен. Фашисти!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #12

    Re: Посягаме и на слепите...

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    @Pat
    Не мога да се съглася с теб.Бих предложил алтернативна мярка
    Давене във фекални води ми се струва по-правилно
    Не се карайте - първо едното,после другото! . На мене ми е интересно обаче да чуя мнението на наследниците на класиците,които се споменават в писмото на "труд" - дали до тях достига нещо от тези пари и какво точно. Или само се споменават за авторитет? Засега профилактично спирам да си купувам "трът"

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #13

    Re: Посягаме и на слепите...

    Айде, мани ги нашите класици, все ще са намери някой наследник, макар че според мен или министерството на културата се е нагушило, или ТРУД лъжат, ами от де са намерили правата на ШВЕЙК, при положение че не знам Ярослав Хашек да е имал наследници. Интересно ми е също така как държат правата на ВИНЕТУ и прочее?
    Да допуснем, че грешно съм интепретирал, и че имат правата не за самите произведения, а върху превода им.
    Пак спорен въпрос, тъй като не е ясно преводача ли държи правата, или този който му е платил, и в такъв случай как се явява срока на правата?
    Но да оставим всичко друго на страна, и без това хората за които Виктор е правил страницата не биха могли да прочетат книгите на ТРУД и при най-добро желание, зора е бил той да пренасочи хората към ПЛАТЕНАТА им страница, та да пращат СМС_ки и прочее.
    Е па свещи да си купят с тия пари, дето ще ги изкарат по тоя начин :knuppel2:

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #14

    Re: Посягаме и на слепите...

    Аслъ!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #15

    Re: Посягаме и на слепите...

    Това не може да е истина! Това е нечувано!
    "Труд" доказаха, че простотията ходи по хората.
    Че само на този сайт ли ги има тези материали?
    Той е специализиран и се посещава предимно от незрящи. Какъв им е проблема на "Труд"?
    А за откъсите в учебниците каква е таксата? И там ли им важат правата?
    Не, не, ... не знам ... това не е нормално.
    И камъните и фекалиите и камбаната и прилива и бамбука ще са им малко. Позор!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе