Резултати от 1 до 9 от общо 9

Превод от латински

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #1

    Превод от латински

    Имам една молба: знаете ли някой (преводаческа агенция) която извършва преводи от латински на български защото ми трябва да заверя една диплома а тия от МОН искат да е на български разбира се....говоря за София

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Превод от латински

    латински?
    ти да не си завършил в древен Рим?

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #3

    Re: Превод от латински

    Обади се в Арте.Док и попитай.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Превод от латински

    хораааа, вземете се в ръце, бе

    латинският е мъртъв език! в малта се говори малтийски. това, че се използва оригиналната латинска азбука не означава, че това е латински!!!

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #5

    Re: Превод от латински

    Fearme,
    "Мъртъв" би бил всеки език, който не се използва.
    За мен това, че няма държава, където латинският да е официален език, или поне етнос, който да се идентифицира с него, не го прави мъртъв.
    Поне докато има зоология и медицина, например.
    Освен гореспоменатите, в които говорим по - скоро за терминологично използване на латинския:
    Латински се учи със сигурност във филологическите специалности на Софийския Университет.
    Особено в романските.
    Знам го с абсолютна сигурност по простата причина, че съм вземал от курсисти там лекции, лексика, граматика и упражнения за да се уча на латински. В годините, когато имах жив интерес към древна история и археология.

    Smurfa, това да не е "чийтинг" за някой изпит бре, човек?
    Рядко търсен продукт искаш Диплома на латински? Кое е това учебно заведение ?
    Ако не намериш агенция, опитай с някой преподавател от СУ. Освен ако всъщност те не опитват с теб
    А програма за превод по добре недей търси. Доста съм си играл, не вярвам в последно време да е изскочило нещо толкова сериозно от нищото.


    Силве,
    Може и да има такъв превод в тази агенция, но така като гледам....
    І- ва група езици: английски, френски, немски, руски, испански, италиански



    ІІ- ра група езици: гръцки, турски, румънски, сръбски, хърватски, чешки, словашки, полски, унгарски, словенски, украински, молдовски, португалски, македонски



    ІІІ- та група езици: холандски, шведски, норвежки, датски, албански, арабски



    ІV- та група езици: китайски, корейски, японски, арменски, персийски, иврит, монголски, виетнамски

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Превод от латински

    постоянно зло, това е поредният пример, че за теб е по-важно да говориш, отколкто да четеш

    1. на никой по света не му дреме какво ТИ мислиш за латинския език. той е официално мъртъв език, а пък ти ако щеш кръсти детето си гай юлий цезар и говори на рибите си на латински

    2. на смърфа му трябва за превод на диплома, получена в МАЛТА, а не за рецептата за ишиас на баба му, така че терминологията в зоологията, медицината и правото има отношение към въпроса му толкова, колкото размера на обувките

    3. а ти колко си си играл да търсиш програма за превод от латински си е чисто твой проблем. само ми кажи, че очакваш да намериш официална програма или дори речник за превод КЪМ латински и ще се смея до пенсионирането си. ЗА МЪРТВИТЕ ЕЗИЦИ ИМА РЕЧНИЦИ "ОТ", НО НЕ И "КЪМ"!!!!!

    помогнете на човека да намери преводач от МАЛТИЙСКИ!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #7

    Re: Превод от латински

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    хораааа, вземете се в ръце, бе

    латинският е мъртъв език! в малта се говори малтийски. това, че се използва оригиналната латинска азбука не означава, че това е латински!!!
    Арте.Док е преводаческа агенция, така че на какъвто и език да е дипломата (ако има такава) ще я преведат (надявам се). Дори и ще я заверят в МОН. Поне може да помогнат...

    nocToRHHo 3JIe, щом трябва да я завери в МОН, програма за превод няма да му свърши работа, защото на превода трябва да се подпише заклет преводач и да има печат на агенция за преводи. Така че не е сигурно и че преподавател от СУ би му свършил работа, освен ако не работи и като преводач.

    PS. Smurfa, най-добре отиди с дипломата в агенцията и попитай там за превод и легализация. Те са запознати със всички изисквания на МОН и другите институции относно преводите.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #8

    Re: Превод от латински

    Единственото смислено в целият ти пост, Fearme, беше че дипломата е издадена от университет в Малта и написана на малтийски.
    Това действително не съм го знаел, ама и не знам защо си мислиш, че трябва сам да съм се сетил.
    Останалото, включително и заключенията, е просто.... no comment.
    Лично аз бих имал по - високи изисквания, преди да доверя на някого модераторски права. Да не говорим за административни.

    Силвия, знам за това с дипломите. Постът ми произлиза по скоро от факта, че се усъмних да става въпрос за диплома. Както и ясно съм го написал.

    Което ме подсеща, че единственият човек тук, на който следва да давам обяснение или тълкувание на моята позиция, съм го игнорирал.
    Smurfa, извинявай ако намеците ми са ти се сторили обидни! Прибързано си изтълкувах несъответствието. Съжалявам наистина.
    Извинявай и за спама, който се получи в темата.
    За съжаление с малтийския не мога да ти помогна.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #9

    Re: Превод от латински

    Понеже малтийците са големи гъзари си пишат ш**** дипломи на ЛАТИНСКИ вервайте ми... както и да е успях да не се справя с простотията и се отказах да се занимавам повече...мерси за отговорите на всички и може вече да я заключите тая тема....(с доста повече пари и нерви ша съ сдобиъ с англииски вариант)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Превод на латински
    От Angerfist във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 24-11-11, 09:24
  2. Превод на японски .pdf
    От zla gad във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-06-08, 17:05
  3. превод от немски
    От GGG във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-06-07, 11:40
  4. Превод на MAMBO?
    От Nedko във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 09:10
  5. Програма за превод
    От iv_laz във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 03-07-03, 12:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе