Резултати от 1 до 9 от общо 9

Честит Рожден Ден на Компакт дискът

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #1

    Честит Рожден Ден на Компакт дискът

    Компакт дискът навърши 25 години

    Точно преди 25 години се е появил първият компакт диск във фабриката на Philips в Германия. Продали са се повече от 200 билиона CD-та по света оттогава, но той остава най-популярният формат, въпреки развитието на технологиите. CD бил разработен от Philips и Sony и се е превърнал в ключово понятие за компютърните потребители.

    Piet Kramer, член на групата, разработваща CD към Philips, казва: "Когато Philips и Sony се обединиха, за да разработват CD, нашата цел бе да привлечем света да използват CD-та." Никога не са си представяли, че компютърните и развлекателни индустрии ще използват също CD-та. Работата по разработката започва през 1979 година и през ноември 1982 година се появява първият компакт диск. През последните години се намаля потреблението на CD-та.

    Източник: kaldata.com

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #2

    Re: Честит Рожден Ден на Компакт дискът

    Ех, как лети времето Като стана дума, кой е най-възрастният компакт-диск, който притежавате в момента? Аз имам audio-CDs и CD-R от 98г, още се четат.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #3

    Re: Честит Рожден Ден на Компакт дискът

    и да иляди, как се вика

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Честит Рожден Ден на Компакт дискът

    моят най-стар като че ли е от 10 септ 1996

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Честит Рожден Ден на Компакт дискът

    Аз имам от 95-та.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Честит Рожден Ден на Компакт дискът

    Първият ми диск е от декември '93, когато си купих и първия CD плеар AKAI CD-79.

  8.  
     
  9. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #7

    Re: Честит Рожден Ден на Компакт дискът

    Цитат Първоначално публикувано от DoRa
    Компакт дискът навърши 25 години

    Точно преди 25 години се е появил първият компакт диск във фабриката на Philips в Германия. Продали са се повече от 200 билиона CD-та по света оттогава, но той остава най-популярният формат, въпреки развитието на технологиите. CD бил разработен от Philips и Sony и се е превърнал в ключово понятие за компютърните потребители.

    Piet Kramer, член на групата, разработваща CD към Philips, казва: "Когато Philips и Sony се обединиха, за да разработват CD, нашата цел бе да привлечем света да използват CD-та." Никога не са си представяли, че компютърните и развлекателни индустрии ще използват също CD-та. Работата по разработката започва през 1979 година и през ноември 1982 година се появява първият компакт диск. През последните години се намаля потреблението на CD-та.ИМАМ ОРИГИНАЛЕН КАТАЛОГ НА ФИЛИПС ОТ 82 г. филирама се казва - холандски с хаи фи и др.

    Източник: kaldata.com
    ИМАМ ОРИГИНАЛЕН КАТАЛОГ НА ФИЛИПС ОТ 82 г. филирама се казва -Германски с хаи фи и др.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Честит Рожден Ден на Компакт дискът

    забравих да уточня, че моят е със софтуер... музикални не знам, защото гръм ги удари при едно разчистване, но надали са били по-стари

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #9

    Re: Честит Рожден Ден на Компакт дискът

    Аз имам няколко диска на Deutsche Grammophon ot 1982 г., едни от първите изобщо пуснати на пазара. Имам и около 20 други, които са от 1983 - 1985. Ако трябва да казвам впечатления от тях - това са най-качествените и надеждни дискове, които изобщо съм виждал. Несравними с нищо, което в момента се продава на пазара - имам предвид чисто физически като качество на изработка и дълговечност. За тях съм убеден, че ще издържат и 100 години експлоатация, както навремето ги рекламираха.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. честит рожден ден на КОД
    От fXOrange във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 18-07-14, 11:25
  2. Честит рожден ден Ско !!!
    От ru-boy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 18-06-07, 08:26
  3. Честит Рожден Ден на Ско !!!
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 18-06-06, 14:25
  4. Честит рожден ден ИВО!!!
    От G_R_U във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 12-09-05, 20:40
  5. Честит рожден ден, etg!
    От Bibi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 19-07-05, 09:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе