Резултати от 1 до 13 от общо 13

послевкус на вино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    44
    #1

    послевкус на вино

    някой може ли да ми каже какво се прибавя на виното ,за да може да има остатъчен вкус на някакви плодове например?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: послевкус на вино

    есенции всякакви...

    обаче трябва да се уточни нещо - търсиш плодовия аромат на някои бели вина или ароматът на оригиналното плодово вино (вишни, малини, череши, френско грозде...)?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #3

    Re: послевкус на вино


    Аз пък винаги съм се чудил какво означава "Мек кафяв послевкус"?!?!?
    Пишеше го, заедно с други подобни безумици, в описанията на вина в една рекламна брошурка на "Пикадили"

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #4

    Re: послевкус на вино

    //офф топик

    Ето и малко лирика, събрана от малките етикети на винени бутилки. Всяка апология е писана под прякото влияние на течността в конкретната бутилка:

    Виното има красив черешовочервен цвят с развитие.Ароматът е интензивен и много атрактивен.На нос доминират пикантни подправки, съчетани със смолисти нюанси, а във вкусовия аромат има доловими нюанси на сухи листа, комбинирани с нотки на дъб.Вкусът е мек, хармоничен с подчертана пикантна свежест.Финалът е мек и елегантен.Винотое с мек и запомнящ се послевкус.

    Богат комплексен аромат, доминиран от зрял червен плод и подправки.Вкусовият аромат е с подчертан плодов характер.Отлично балансиран вкус с меки танини, гладък и хармоничен.Топъл и дълъг послевкус със спомен за червен плод.

    Цветът е жив, светлозлатист със зеленикави оттенъци. Фин и мек аромат на грейпфрут. Вкусът е приятен, добре балансиран с вкусов аромат на грейпфрут и цитрусови плодове. Елегантен, свеж и продължителен финал.

    Цветът на виното е сламенозлатист, искрящ, с достатъчна плътност.Ароматът е типичен за сорта, мощен с атрактивна свежест.Хармоничен и добре балансиран вкус, с елегантна плътност и мекота.Виното има дълъг и приятен послевкус.Добър финал с усещане за мекота и топлина.

    Цветът е плътен, с меки кафеникави оттенъци. Ароматът е с топъл характер, с доминиращи нюанси на ванилия, карамфил и канела. Приятен мек вкус, отлично балансиран, с усещане за сладост и кадифен финал. Дълъг послевкус със спомен за приятния аромат, съчетан с дъб.
    „........”, притежава качества оставящи трайни впечатления и наслада.

    ...То е пивко, меко и нежно като коприна.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #5

    Re: послевкус на вино

    Най-добре е да поканим някой професионален дегустатор (сомелиер - май така се наричаха ) - да ни изясни терминологията.
    Щото е много... магически звучаща, като заклинание...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: послевкус на вино


    Често в някоя област се срещат определения, будещи недоумение. Разискваното в тази тема е същото, както и определянето на звука при възпроизвеждането му. Той може да бъде: кристален, чист, прозрачен, звънък, въздушен, мек, кадифен, заглушен, напомпан, приглушен, тъп, драскащ, звънък и т.н...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: послевкус на вино

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov

    Аз пък винаги съм се чудил какво означава "Мек кафяв послевкус"?!?!?
    Пишеше го, заедно с други подобни безумици, в описанията на вина в една рекламна брошурка на "Пикадили"

    Ако чуя някой да казва че усеща "Мек кафяв послевкус" след като е отпил от виното, ще се замисля, дали в кацата не е падал употребяван бебешки памперс

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #8

    Re: послевкус на вино

    Виното е едно от най старите алкохолни питиета на нашата земя. Не забравяте че то е част от кръвта на Христос. "Пийте това е моята кръв" е казъл спасителят ,а за хляба : Това е моята плът. Погледнато в същноста си това питие все още не е достатъчно изследвано от научна гледна точка ,но е доказало своето благотворно развитие върху организъма на човека. Тъй че ,не разбирайте буквално това което ви се казва за виното ,то може да съдържа в известна степен неща които не могат да се изкажат с думи .То трябва да се опита и преживее. Това питие се усеща с всички сетива на човека ,а именно зрение , слух, мирис, вкус ,та дори и допир,да не говоря и за други които са в други измерения.
    Ще завърша с прословутата римска фраза IN VINO VERITAS .

    По въпроса на pavelkv: Естественото вино има вкус на съответния сорт грозде ,но това не пречи да променяш вкуса му ,за да ти бъде приятен на теб. Аз поне зная няколко възможности за това ,но два са основни. Първият ,чрез наложен екстрат от съответният плод. Вторият ,наложен естествен плод прибавен при отлежаването на стари вина.
    При първия случай се процедира лесно и не изисква доста време и труд , или си правиш концентрата от плода сам ,или го вземаш готов . При втория случай където се получават така наречените "Наложени пелини" се изисква време и много специални условия ,както на съдовете, така и на плодовете ,те се получават от отлежали сотове вино наложени с множество плодове и билки . Има дето се вика 99 плода и билки, даже някои се крият и са запазена марка за съответния производител . Те туй е елексир за зимните месеци ,ни настинка, ни грип те хваща, както е прохлада за топлите и горещи месеци на лятото. Аз си поръчвам да ми доставят такова вино (пелин) от района на Йвайловград ,там традициите са вековни.Айде на здраве

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: послевкус на вино

    toto1, само с една твоя дума-цитат ще обобщя мнението си за написаното от теб:

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    ...организъма...

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #10

    Re: послевкус на вино

    FearMe .Мнението си е за тебе ,ти даже не знаеш че в нашата правопис има и букви като ( ы )и (ъ ) даже не знаеш за ( Ь )

    Пък да те попитам как е правилно да се пише думата ВЪЗПОМЕНАНИЕ или ВЪЗПОМИНАНИЕ и думите ВЪХ и ОХ каква форма в изречението са.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: послевкус на вино

    'де ши знам.... ей значи, в таа изикова гимназиа, дету съм я завършил с 5.83 ниту ънглийски нъучих, ниту бългърски. 'убу, че си ти дъ мъ светниш, че има "ы" в бългърския

    прочее, я ми дай един пример за българска дума с "ы"
    или то туй "ы" се използва в другите измерения, дето и виното има други измерения?!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #12

    Re: послевкус на вино

    "ы" се появява в следствие употребата на гореспоменатите билки, плодови екстракти, дъбови стърготини и прочее...

    Затова не употребявам такива напитки... от хубавата ракия по-хубаво си няма... или хубава водка!
    Останалите напитки са или сладки, или с много нисък октан, или и двете.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #13

    Re: послевкус на вино

    Хубавата ракия също изисква съответни преработки , дано си опитвал тъй наречената "Джинджифилова ракия" правят я по манастирите. Хубавата водка също изисква преработка с активен въглен например.

    Пък и да попитам . Според вас от коя година има сведения за правене на ракия ,водка ,коняк , уиски и тн?
    На кой учен дължим процеса дестилация? Думата алкохол от какъв произход е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Вино във вино
    От Pitagorvd във форум Логически задачи
    Отговори: 32
    Последно: 09-03-11, 21:19
  2. Отговори: 22
    Последно: 21-02-08, 15:00
  3. Задача №"междинна" (Отровно вино)
    От Edin_Lud във форум Логически задачи
    Отговори: 14
    Последно: 15-01-05, 21:33
  4. ще отучват българина да пие домашно вино
    От Inspire във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 08-01-05, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе