Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Защо ли е така ? Цена на бутилка българско вино тук и в Европата.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Re: Защо ли е така ? Цена на бутилка българско вино тук и в Европата.

    Първите свестни продажни вина започват от 8-9 лева нагоре/ ОРАВИНИФЕРА и ХR/ и достигаме до КЛЪСТЪР - 22-24 лева.Тези вина са в ниския ценови клас от 5-8 лири в Лондон.Така че, това, което е на снимката трудно може да се нарече изобщо вино.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #17

    Re: Защо ли е така ? Цена на бутилка българско вино тук и в Европата.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Първите свестни продажни вина започват от 8-9 лева нагоре/ ОРАВИНИФЕРА и ХR/ и достигаме до КЛЪСТЪР - 22-24 лева.Тези вина са в ниския ценови клас от 5-8 лири в Лондон.Така че, това, което е на снимката трудно може да се нарече изобщо вино.
    въпреки че не пия вино, и не съм спец, това може и да е така,
    ние сме по количеството, а не по качеството на виното май
    ...и понякога ми е странно твърдението на някои хората, които твърдят, че домашното вино, което са си направили, е по-добро от купешкото...
    .....макар че от Метро съм купувал испанско вино, което беше по-евтино от българското...

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #18

    Re: Защо ли е така ? Цена на бутилка българско вино тук и в Европата.

    баща ми има 2 първи места и 1 златен медал на национален конкурс "домашно вино" с жури професионални сомелиери
    горното е в смисъл, че понякога въпросното твърдение и претенции имат основание

    а в метро въпросното евтино вино (било то испанско, френско и т.н.) не е вино, а "трапезно вино", което на нормален език ще рече - няма конкретен купаж, а каквото остане с един цвят се разрежда 1:1 с водица и се буха в бутилки за неразбиращите

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #19

    Re: Защо ли е така ? Цена на бутилка българско вино тук и в Европата.

    Попитах ги с мейл , хората дето произвеждат конкретното вино "Черга" (Домейн Менада) и познайте вече 3 -ти ден дали съм получил отговор. Не разбира се. Чудя се дали ако бях поръчал 500 000 бутилки , пак така щяха да се забавят с отговора.
    А може би са като държавната ни администрация. Трябва да им внеса такса , и да чакам 1 месец , за да ми отговорят.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    74
    #20

    Re: Защо ли е така ? Цена на бутилка българско вино тук и в Европата.

    Време е за инициатива "Не купувайте BG вино, олио и т.н."

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #21

    Re: Защо ли е така ? Цена на бутилка българско вино тук и в Европата.

    Предполагам сте чували за винена есенция..Добавката/в голям процент вода/е почти природна,себестойността е около левче,да речем,/не ми се звъни да питам човека точно колко,но сам съм карал с бус различни есенции,за какви ли не напитки.../И защо да не го пусне по 4-5 лв...Като само водата е истинска...само вече не е чиста.Я опитай да си направиш ,хайде,да не си играеш за един-50 литра си направи,суровини,съдове,време...и после ще го дадеш ли по левче/литъра?!? Вино...Коняк,водка,ракии разни....друг път..

  8.  
     
  9. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #22

    Re: Защо ли е така ? Цена на бутилка българско вино тук и в Европата.

    корупцията е виновна и владее пазарът ни другари - ес ни отреза...

  10. Бай Драган
    Guest
    #23

    Re: Защо ли е така ? Цена на бутилка българско вино тук и в Европата.

    Ако се интересуваш какво пиеш от магазин просто отвори страницата http://longanlon.bloghub.org/156

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Вино във вино
    От Pitagorvd във форум Логически задачи
    Отговори: 32
    Последно: 09-03-11, 21:19
  2. Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?
    От karata_ccc във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 17-01-11, 15:50
  3. защо става така със субтитрите?
    От obshtinska_mishka във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-05, 09:52
  4. Защо така грубо
    От izwerga във форум За Форума
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-05, 22:44
  5. защо става така ?
    От nikolin във форум За Форума
    Отговори: 4
    Последно: 26-08-04, 23:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе