Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #1

    Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?

    Здравейте колеги,
    Нов със във форума. Наскоро ми монтираха Fuji Electric (FE) RSB-12LDC. В началото (м. Октомври) вънпното тяло работеше много тихо- чуваше се едно леко жужене, но без никакви вибрации. После като позастудя (м. Декември към края) забелязах, че климатика работи без да спира (преди след като достигне зададената темп се изключваше за малко и после пак тръгваше) и след разскрежане компресора става много шумен (бръмчи) и някаква нискочестотна вибрация се носи из целия апартамент (панелка).
    Въпросът ми е нормално ли е това да се получава при по- ниски температури навън, и постоянно ли трябва да работи инвертора в случая.
    Помещението в което е монтиран е с изложение Юг и Запад, PVC дограма, вътрешна изолация XPS и под- дюшаме. Зададените температури се достигат бързо и ги поддържа (22-25*С при зададени толкова).

    Днес монтирах антивибрационни тампони Aeroflex A-40 и проблема с разпространяването на вибрациите се намали значително- поне не дразни вече.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:Защо след разскрежаване климатика става шумен и остава така

    karata_ccc -машината ти се държи отлично по твойте описания,и да,държи се като истински инвертор.Компресорът се форсира за да загрее и размрази скрежът по питата на пълни обороти и без вентилатор.Дълга и безаварийна работа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #3

    Re:Защо след разскрежаване климатика става шумен и остава така

    Надявам се да е така! Благодаря ти за бързия отговор. А това повишаване на вибрациите на какво се дължи, понеже ако го изключа след defrost и пак го включа си започва да бачка тихо и без вибрации само, че мн бързо натрупва скреж, докато при този (по- шумния вариант на работа) не натрупва и то доста време- даже понякога се включва defrost без да има видимо скреж.
    Абе май и аз много му се чудя- ма кво да правя такава си ми е природата

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:Защо след разскрежаване климатика става шумен и остава така

    Само това недей да правиш-да спираш климатика след като е във върхови обороти,ако изкаш да го ползваш повече време,и питата не е подсушена както трябва и нормално почти веднага да се заскрежи пак!За вибрацийте мисля,че ти стана ясно- при по силни обороти се увеличават и трептенията и вибрацийте е нормално да се усилят.Остави го на мира,и не го карай да прави неща,за които не е проектиран,а го остави да те грее.

    п.с.Разбрал съм по време на дефрост,но пак не го спирай.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #5

    Re:Защо след разскрежаване климатика става шумен и остава така

    А аз да попитам,от къде и за колко ги взе тези тампони Aeroflex A-40??
    При мен няма много силен шум или вибрации,просто съвсем леко си чувам компресора като се форсира.....и си мисля че едни тампони няма да са ми излишни.....само се чудя какви и от къде да взема.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Защо след разскрежаване климатика става шумен и остава така

    Цитат Първоначално публикувано от nautica_
    А аз да попитам,от къде и за колко ги взе тези тампони Aeroflex A-40??
    При мен няма много силен шум или вибрации,просто съвсем леко си чувам компресора като се форсира.....и си мисля че едни тампони няма да са ми излишни.....само се чудя какви и от къде да взема.
    Ето ги тук тия тампони http://www.aeroflexbg.com/?menu=67

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #7

    Re:Защо след разскрежаване климатика става шумен и остава така

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ето ги тук тия тампони http://www.aeroflexbg.com/?menu=67
    Велев имаш ли преки наблюдения върху тези тампони? Кой модел са най-удачни за целта?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #8

    Re:Защо след разскрежаване климатика става шумен и остава така

    Цитат Първоначално публикувано от karata_ccc
    след разскрежане компресора става много шумен (бръмчи) и някаква нискочестотна вибрация се носи из целия апартамент (панелка).
    Пробвай, ако имаш достъп, да сипеш малко гореща вода на дъното на външното тяло, когато бучи. Ако е това, за което си мисля, след секунди ще настане тишина и спокойствие

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #9

    Re:Защо след разскрежаване климатика става шумен и остава така

    Първо да кажа за тампоните: за леки вибрации мисля че никакъв ефект няма да има (ако погледнете характеристиките дават макс. натоварване на тампон 120кг. което си е доста. С други думи тези тампони освен, че не са мн подходящи за климатици с тегло от порядъка на 30кг. второ са твърди и като се втвърдят допълнително при понижаване на темп. ефекта от тях отшумява.) При мес специално( живеяя в панелка) има подобряване- сега се търпи.

    Второ за вибрацията: Не е от заледяване в легена- погледнах го и си е екстра.

    Искам да уточня, че ми се струва, че някой колеги не са ме разбрали правилно. Климатика не е шумен по време на defrost, а след това. След като приключи разскрежаването компресора се форсира, задържа малко и след това все едно се включва нещо допълнително и започва това бръмчене и вибрациите. И този начин на работа си продължава докато не се изключи климатика, а той сега не спира. Та ако му задам по ниска темп. 18* той спира, след това отново си задавам 23* и тръгва леко и спокойно и се чува едно леко жужене и се усеща че компресора работи на ниски обороти, докато при този режим в който влиза след defrost сякаш оборорите са по високи, но не макс.
    Чудя се възможно ли е Midea да работи по тихо от FE. И защо след като го изключа и включа веднага след това нещата се оправят.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #10

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така

    След излизане от дефрост климатиците се форсират временно да наваксат "изгубената" температура в стаята. Не знам при теб колко време продължава тази по шумна работа но при мен този процес на "излизане" обикновенно е равен на периода на дефроста (или малко повече) - ако е дефроствал 10-15 минути то се форсира за около 15-20 минути след това. После намаля и си работи "нормално"

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    67
    #11

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така

    И аз има "ядове" с моето външно тяло.. След дефроста става доста шумен и тая вечер около 12ч., реших от поддържаните 23градуса да го сваля на 18градуса. Мъркаше като котенце. Сутринта пак му дигнах градусите. Довечера ще го държа на 24гр. до около 22.00ч. ,след това ще го смъкна на 20градуса да видя как ще се държи. Щом се пооправи малко времето задължително ще му сложа тампони.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така

    Ако машините не са оразмерени правилно, работят над номинала си доста време и затова компресора може да е по-шумен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #13

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC ст

    Дааа... и аз мисля, че е нормално след наваксването да си премине в нормална работа, но както се казва ДА АМА НЕ Иначе дали е оразмерен правилно, преценете сами: достига зададената темп. след дефрост за 20тина минути и след това си я поддържа. Просто след като я достигне започва да духа не толкова топъл въздух от жалузите и така си я поддържа температурата. Обаче пак казвам не му се променя звука след defrost до първо изключване. Сега като паднаха темп. (-2 до -4*С през ноща в Смолян) климатика си бачка постоянно и ако аз не го спра изкуствено като му задам по ниска темп. (18*С) то той сам не спира, а както казах при достигане на зададената темп. просто намалява темп. на изходящия въздух.
    При вас така ли е. (Мен ме озадъчава факта, че не трупа скреж по кондензатора като бачка в тоя шумен режим и така при следващ defrost разскрежава на "сухо" или поне не се вижда скреж, а ако го накарам да спре и после тръгне заскрежава за час два максимум и влиза в defrost) Незнам дали описаното е нормално за инвертор. Това питам

    Само да уточня: В началото при положителните темп. климатика влизаше в defrost и след като приключи си започваше нормална работа, както преди да влезне в този режим. С падането на темп. след defrost стана шумен и се появи вибрацията.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #14

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така

    Идва уикенда и ще мога да го наблюдавам моя как се държи. Не съм забелязал да остава шумно външното тяло след като е наваксал след дефроста (но и да си призная не съм и ходил да го гледам - обикновенно след дефрост проверявам дали е разскрежил добре - тогава външното го виждам как се форсира и започва да образува скреж най-долу ако е влажно навънка). При мен след като навакса намалява оборотите на вътрешното и започва да си духа леко топъл въздух (преди това е на високи обороти вътрешния и струята е по хладка). Имай в предвид че ако изключиш климатика от дистанционното и след това го включиш (било и за 10 секунди) той тръгва с +2 градуса от зададените за първия час - т.е. ако си го настоил на 22 след включване първия час ще работи все едно му е зададено 24 и след това намаля на 22

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #15

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така

    Колеги, здравейте отново. Наблюдавах климатика си и мисля че вибрациите идват от перката. Забелязах че след разкрежаване тя се върти на диста високи обороти, докато ако го спра и пусна след това перката се върти но доста бавно. Става въпрос за перката на външното тяло. Въпроса ми е възможно ли е повреме на defrost перката да се облива с вода от кондензатора и като тръгне да се появяват вибрациите, или да е дебалансирана по някакъв начин и въобще възможно ли е тя да е в основата на всичко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSA24LC - става ли за 40m² ?
    От eratron във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 14-10-10, 04:05
  2. Fuji Electric RSA-12LGC - така ли трябва да работи?
    От One665 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 75
    Последно: 09-01-10, 21:50
  3. Fuji Electric RS-12UC - така ли трябва да работи?
    От bauer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-09, 12:17
  4. защо става така със субтитрите?
    От obshtinska_mishka във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-05, 10:52
  5. защо става така ?
    От nikolin във форум За Форума
    Отговори: 4
    Последно: 27-08-04, 00:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе