Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Polaroid test - откъде

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #1

    Polaroid test - откъде

    Днес си взех очила за лятото и ми казаха че са с полароид стъкла.Вярно че посочената картинка имаше ефект с полароида , но с "Rayban"нямаше.
    И искам все пак да се убедя че е така.
    Очилата са с Полароид стъкла ,но не и рамката за сметка на цената.
    Някой може ли да ми помогне?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #2

    Re: Polaroid test - откъде

    Ако искаш да провериш дали са поляризирани стъклата - ЛЦД монитора пред теб. С клипсите ми под определен ъгъл е черен.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Polaroid test - откъде

    завърти ги на 90 градуса - това е тестът

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Polaroid test - откъде

    Много благодаря и на двамата - на 90 градуса се промени яркостта , но на 140 екрана стана абсолютно 4ерен !
    Явно не са ме метнали - все пак 35лв броих за новия модел стъкла за лятото

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #5

    Re: Polaroid test - откъде

    Здрасти Мистър,

    Без да се тълкува, като заяждане, силно се съмнявам, че си взел стъкла, или пък най-малкото очила Полароид за 35 лева.
    На много места се спекулира с думата "полароид", някой пишат и "поляризация", което е по-малко заблуждение, но в крайна сметка потребителят си е прекаран.
    В София има само 4 магазина от които могат да се купят такива очила, в сайта дори на производителя е посочена единствената фирма за БГ, която ги внася. Не я пиша, за да не правя реклама.
    Преди година направих много голям ресърч, като специално търсих хубави очила, но не и скъпи.
    Оказа се, споделям с вас моето know how, че това е моделът xoor на Polaroid, всичко останоло е бошлаф работа.
    Цайсите струват 141 лева и ви гарантирам, че това са най-евтините истински цайси.
    Когато отидох в магазина, си носих старите очила, с които бях ходил 4 години и бях убеден, че са полароид - е да , ама не!
    Жената зад щанда беше изключително любезна, изкара ми каталози, свери номера по партиди и истината лъсна - менте.
    После се зачетох в сайта на производителя и разрах поне какво да търся.
    Оказа се, че Полароид предлагат 40 нововъведения (не съм и подозирал, че в едни пикливи стъкла, може да съществуват 40 отделни технологии) в модела xoor. За това се спрях на тях.
    Моля, не искам да натрапвам мнението си на никой, но аз смятам, че очила се купуват и сменят, а очи НЕ, за това не се скрънзам, поне що се отнася до очите ми.
    Предлагам един прост тест, натисни "стъклата" на очилата с пръст - ако хлътне ясно е, че си е чиста пластмаса, дума не може да става за оптика. После отвори сайта и гледай демота, показват и процеса на правене на очила и технологийте включени в стъклата, има и списък с технологични процеси включени в очилата - то не е uv 100, uv 200, uv 400, поляризация, антирефлекс - общо 40 такива ..., самите стъкла издържат на удар от сачма със 100 мили в час без да се счупят - използван е специален полимер.
    Относно модели на DF, Police, DG, Ferari и какво ли още не, мога да Ви кажа, че са много далече от истината - плащаш за марката, а не за оптиката. Е, признавам, че не са като китайските цайси, но са много далече от фирма с традиции в оптиката, като Поларойд, освен това са точно 2 пъти по-скъпи.
    Поздрави,
    Митко


  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #6

    Re: Polaroid test - откъде

    Цитат Първоначално публикувано от mitkosan
    Здрасти Мистър,

    Без да се тълкува, като заяждане, силно се съмнявам, че си взел стъкла, или пък най-малкото очила Полароид за 35 лева.
    На много места се спекулира с думата "полароид", някой пишат и "поляризация", което е по-малко заблуждение, но в крайна сметка потребителят си е прекаран.
    Polaroid определено не можеш да си купиш, но поляризирани очила - без проблем. Защитите срещу ултравиолет и подобни гадости са измислица на търговците. Най-добрата защита срещу ултравиолетовата светлина си е обикновенното стъкло. Колкото до поляризацията - основното предимство на тези стъкла е че филтрират отблясъците в една или друга степен. Не знам до колко полезно е това качество в повседневният живот, но на мен като риболовец много ми помага - отблясъците от водната повърхност се режат на 50-60%, което съответно помага да виждаш много по-добре под водата, както и ти спестява емоциите, когато слънцето се отрази във водата и ти блесне в очите.
    П.С. Митко тоя аватар тука се асоциира с една съвсем друга личност, междудругото.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #7

    Re: Polaroid test - откъде

    mitkosan да знаеш в гр.Варна кои са официалните магазини продаващи Полароид ?

    10х

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re: Polaroid test - откъде

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    Най-добрата защита срещу ултравиолетовата светлина си е обикновенното стъкло.
    Това не е съвсем така...обикновеното прозрачно стъкло, наречено още fused silica или fused quartz особенно в качеството му използвано от оптиците е напълно прозрачно за UV-C (10-280nm), UV-B(280-315nm),UV-A(315-380nm).

    От друга страна 99% от UV-C и UV-B се отразяват от атмосферата и озоновия слой, така че не би трябвало да ни дреме за тези дължини на вълните, но с този калпав озонов слой не се знае в близко бъдеще как ще е.... Всъщност твърди се че UV-C е най-опасния и е основен виновник за рака на кожата, както и други DNA мутации. Както и да е, но при избора на очила трябва да се има и друго нещо предвид - в определени ситуации са нож с две остриета. За да си вършат добре работата трябва да обхващат очите максимално добре с минимални незащитени странични процепи. При постоянно носене благодарения на затъмненото стъкло зеницата за да компенсира се разширява много и стои в това положение дълго време. Всяко попадане на директна силна светлина отстрани минава през разширената зеница като през централния вход на НДК. Затова гъзарските модели тип Джон Ленън и подобни с голяма междина трябва да се подминават за сметка на уплътняващите модели като тези на Нео от Матрицата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #9

    Re: Polaroid test - откъде

    Очилата "xoor" за които говоря са от затворен тип (Нео и матрицата) желязна рамка, амортесьорчета (което е ценно). Личи си, че не е жален материала. Като се погледнат на слънце отзад - стъклото се прелива в дъга, нещо подобно, когато гледаме масло в локва - има едни виолетово, сини, зелени отенъци. Освен това всеки един модел предлага 3 нюанса на затъмнение и 6 нюанса на цвят - от кафяв, през син, до сив. Искам да ми кажете колко фирми го правят това ? Вкусът на всеки е строго специфичен, дори да си намериш очила, които ти отиват, едва ли пък ще си харесаш и цветови нюанс на видимост.
    Очилата от високия клас на Полароид xoor не ги свалям и докато шофирам, много са удобни, не уморяват около дори и след цял ден каране с тях.
    Не искам и не целя да правя реклами на Полароид, най - малкото нямам никаква сметка от това - просто искам да помогна на хората, които търсят истински очила на пазара.
    Аз самият съм малко лаик, но като грамотен човек отворих сайта на производителя и там се направо шашнах от демонстрацийте които хората показват. Ще спомена, че Полароид са известни не само с очила, но и с бинокли, оптика за оръжие, оптика за фотоапарати, лещи, телескопи и оборудване за лаборатории.
    Полароид предлагат и очила за 80 лева, но в тях не са включени всички "новости" в бранша.
    Съвет от мен (лятото наближава) ако сте хора, като мен, които си пазите нещата, по-добре си купете нещо истинско и си го пазете, от колкото всяка година да купите нещо за 30 леа от сергийте по морето и да го изхвърлите след сезона.

    За магазини във Варна не мога да кажа къде има, защото аз съм от София, но представител (единствен за тях в БГ) е една фирма за оръжие http://www.vip-trading.com/.

    Ето линк на страницата на производителя:
    http://www.polaroideyewear.com/eyewear.jsp

    Ето малко демонстрации:
    http://www.polaroideyewear.com/eyewe...10381869&id=m5

    http://www.polaroideyewear.com/eyewe...2034389&id=m14

    http://www.polaroideyewear.com/eyewe...0719768&id=m16


  12. ajt
    ajt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    41
    #10

    Re: Polaroid test - откъде

    @Zygot във Варна имат само един магазин - на хали Шипка, на един ъгъл. Няма да го подминеш , вижда се отдалеч. Polaroid очила за 35лв съществат. Преди месец ми казаха че в магазина във Варна има намалени миналогодишни модели на ниски цени - 30-40 лв макс. Ходих но бяха останали само от тия оглемите мухарки цецета. Останалите бяха над 70 лв. Ако искаш качествени очила си купуваи само от оптики.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Polaroid test - откъде

    От къде почна до къде стигна !
    Полароид стъкла или полимер с полароид покритие има на добри цени.
    аз питах как да различа полароидните стъкла ,полимрти от обикновенните.
    Наистина метода от @fearme & Fori e най-стария и най-прецизния!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: Polaroid test - откъде

    Няма метод по който да определеш дали стъклата са полароид или имитация. Ти проверяваш дали са с поляризация или не. При оригиналните стъкла има по малки изкривявания от стъклото. Това се вижда като се гледат стъклата отдалече и се мърдат нагоре надолу или наляво надясно. Така при едноте образа се мърда повече, при други по-малко, ни и това не е гаранция, защото има доста добри немаркови стъкла. Другото нещо е да се гледа повърхността дали е абсолютно гладка. Това вече е най-трудния тест в домашни условия. При немарковите повърхностите не са идеални, а при оригиналния полароид стъклата са с перфектни повърхности. Има разлика във сдравината на стъклата, но това е най-маловажното нещо. УВ филтъра се тества безплатно в повечето оптики на специални машинки и затова няма да казвам как да се прави такъв тест в домашни условия. Гаджето на брат ми си купи преди няколко дена очила AVON и след теста с мърдането на стъклата се вижда, че имат ясно изразен астигматизъм и при продължително носене може да те забили главата. Иначе зимата имаше в магазинчето на полароид намалени бпрйки на 35лв. От намлените имаха само по една бройка. Аз си взех едни и едни на брат ми без даже да ги види, че иначе са около 100лв. Оригиналните са и по-удобни от ментетата. Аз преди това имах менте полароид.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    67
    #13

    Re: Polaroid test - откъде

    @mitkosan В София може ли да споделиш къде има смислен магазин, че мисля да си взимам Полароид ?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #14

    Re: Polaroid test - откъде

    mitkosan Какъв е точния модел на твоите, дай и някоя снимка да ги видим.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #15

    Re: Polaroid test - откъде

    В София знам 3 магазина, но не като адреси, а като разположение (горе - долу)
    1. След Попа се тръгва нагоре по Патриарха, посока Витошка - след около 30-40 метра, десния тротоар
    2. Докторската градинка, улицата, която свързва бул. Мадрид с Цар Освободител, на гърба на градинката точно. Малко магазинче, първия етаж на една сграда.
    3. (от тук си ги взех аз) Солунска, тръгвате от Славейков, вървите по посока Витошка, подминавате градинката с фонтанчето, левия тротоар, мисля, че беше или пряка на Хр. Белчев, или съседна на нея, на ъгъла.

    Относно модела - какво да казвам - имате серията, имате голям избор - отивате, гледате, купувате. Миналата година цайсите бяха по около 140 лева, тая година и с тази инфлация .... знам ли. Пак повтарям, има/ше очила и за по 80 лева, но не бяха топ класа.
    Митко

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за цифров фотоапарат - Polaroid или Kodak
    От Dorothea във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 31
    Последно: 25-01-07, 21:29
  2. PC Security Test v4.5.0
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 22-07-06, 22:42
  3. Sound test
    От JOJO във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-04, 12:33
  4. test na GB R9000Pro?!?
    От urko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 31-08-03, 05:17
  5. Memory test
    От brrr19 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-11-02, 03:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе