Резултати от 1 до 14 от общо 14

ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    214
    #1

    ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!

    Проучвам, вече имам един кредит, който малко остава да погася. Банката е Интернешънал Ассет, но не съм доволен само от едно, че сумата е много малка 3 заплати, а ми се ще нещо до 5к.
    Посъветвайте ме, кой къде е теглил, банка, какво мисли и варианти в смисъл, че да е възможно най-малко бюрократично, но с по-висока сума

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на Банка и Мнения?!

    Нещо не разбирам, овърдрафта е своеобразна сума отпускана в готовност, която обаче се третира на условията и лихвите на кредитна карта....в края на месеца минималната вноска е обикновенно между 5-10% от използваната сума. Ако смяташ да дръпнеш 5к и да ги похарчиш за нещо много по изгодно е да договориш потребителски с фиксирана вноска и срок който те устройва, а овърдрафта да ползваш за зор заман.

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на Банка и Мнения?!

    Цитат Първоначално публикувано от taipan
    Проучвам, вече имам един кредит, който малко остава да погася. Банката е Интернешънал Ассет, но не съм доволен само от едно, че сумата е много малка 3 заплати, а ми се ще нещо до 5к.
    http://www.google.bg/search?q=%D0%BA...ient=firefox-a



    Посъветвайте ме, кой къде е теглил, банка, какво мисли и варианти в смисъл, че да е възможно най-малко бюрократично, но с по-висока сума
    "най-малко бюрократично, но с по-висока сума" = на доста по-висока лихва

    Но при 5-10 хилки не е страшно и по-голяма лихва, все пак ако може (а то може) да се договори по-ниска е доста по-добре.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    96
    #4

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!

    здравейте и от мен ,
    вижте http://www.allfinancebg.com има интересни мнения за банките и една класация както и за всякакви нови продукти от банките .
    дано да съм бил полезен

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!


  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #6

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!

    Кредит овърдрафт се дава единствено и само при ипотека и не става дума за 5 хиляди лв, защото не ти е изгодно да ипотекираш нещо за толкова малко пари. Аз имам такъв кредит и той е оборотен, когато бизнеса ти има сезонност на зареждане. За тази сума си изтегли потребителски кредит.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #7

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!

    Овърдрафта е кредит който е с лихвени вноски спрямо количеството парички които си използвал (дължимата лихвата се изчислява ежедневно)...не е нужно да се ипотекира нищо, може да се отпуска спрямо заплата или някъв друг доход. Овърдрафта излиза по-евтино в повечето случай, освен ако не си на мега минус нон-стоп.

    едит: обаче ако малко ти остава от кредит да покриеш добре си сметни разходите, по принцип в края на кредитния период плащаш само главница, лихвата се плаща в началото, така че виж дали не ти е по евтино да изчакаш с нов кредт/овърдрафт, особенно с тези нови цени

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #8

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!

    Да явно има разлика за фирми и за физически лица. За фирми (може би защото размера на овърдрафта по сметката е голям) се иска задължително обезпечение ипотека. Но явно за физически лица за малки суми с позволява и друг вид обезпечение.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!

    Овърдрафт е израз, който се използва в кредитната терминология и представлява сумата, с която банката те кредитира при нулева наличност в сметката ти. Няма нищо общо с ипотеки, лихвени вноски спрямо "количеството парички" и т . н. В общия случай.

    Това, което smurf е описал се нарича кредитна линия. Разполагаш със 100 000 лева, но плащаш лихва само на тези, които си теглил за определения период до уговорения падеж. Най често един счетоводен месец.
    И поне един път за един счетоводен ден трябва да изтеглиш цялата сума, респективно да и платиш лихвата.
    Като бонус, над кредитната линия може да се договори и овърдрафт. Разбира се с различни лихвени условия.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #10

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!

    Ето една дефениция от която горе долу се разбира за какво иде дума:
    http://www.dskbank.bg/Page/default.a...mer/overdraft/

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #11

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!

    Когато аз исках овърдрафт от 25 000лв на служебната ми сметка, обиколих всички банки и абсолютно всички без изключение ми искаха ипотека. Сега разполагам с този кредит и точно както го описвате плащам лихва на парите които съм използвала, но се плаща и минимален процент ангажимент на парите които не съм ползвала. Не знам, може вече нещата да са се променили, но пробвайте някъде да вземете по-голяма сума пари в какъвто и да е вид кредит без обезпечение - просто няма да ви дадат. Иска се задължително обезпечение.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!

    Не че съм особено запознат, но за пръв път чувам понятието "овърдрафт" в комбинация с фирмен кредит...
    Така че, предполагам си искала съвсем друг тип заем, не знам защо държиш на думичката овърдрафт..., но така внасяш объркване в темата .

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!


  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Re: ОВЪРДРАФТ КРЕДИТ - избор на банка и мнения?!

    Хмм, имало. Предвид определението на овърдрафт, давано от самите банки ми е странно защо и тези фирмени кредити са наречени така...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Сушилня - КОНДЕНЗАЦИОНЕН тип
    От 4i4i във форум Бяла техника
    Отговори: 25
    Последно: 14-04-15, 13:25
  2. ПРОДАВАМ чисто нова нокиа е75
    От chech0 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 07-04-10, 17:26
  3. Отговори: 0
    Последно: 18-11-09, 22:50
  4. Да подкрепим дружно Firefox - браузера на НАРОДА
    От Chaser във форум Общ - софтуер
    Отговори: 36
    Последно: 22-08-08, 06:49
  5. Изключване на бутон на мини-клавиатура
    От Silviya във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 18-05-07, 22:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе