Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Булсат или ITV?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    88
    #1

    Булсат или ITV?

    коя от двете фирми бихте ми препоръчали? другата ми алетернатива е DCC - цифрова кабеларка?

    ПС. доколкото знам е възможно при неподходящо ориентиран апартамент и да е невъзможно инсталирането на сателитен приемник (който трябва да е точно ориентиран в пространството).

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #2

    Re:Булсат или ITV?

    Цифрова кабелна.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Булсат или ITV?

    Не знам дали си въобразявам ама до сега като съм сравнявал цифровата кабелна със някоя от сателитните и ми се струва ,че качеството на кабелната е по-слабо. Ползват по-голяма компресия може би. Лично аз давам глас за Булсат-а.

  5. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #4

    Re:Булсат или ITV?

    Глас за Булсат и от мен.
    Цитат Първоначално публикувано от tottenham
    ПС. доколкото знам е възможно при неподходящо ориентиран апартамент и да е невъзможно инсталирането на сателитен приемник (който трябва да е точно ориентиран в пространството).
    Я дай пак.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re:Булсат или ITV?

    Проблемът не е с инсталирането на приемника, а на антената естествено
    И си напълно прав - при неподходяща ориентация няма да можеш да ползваш сателиттна телевизия.
    Трябва да имаш видимост на 39 градуса югоизток за Булсат и 20-ина по-малко беше някъде за ITV.
    В момента обсъждането помоему е напълно излишно - Булсат е по много параграфи по-добрият избор...
    Цифрова кабеларка - не. Да си оправят цените най-напред идиотите, тогава може и да им се обърне някакво внимание...

  7. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #6

    Re:Булсат или ITV?

    16 градуса за ITV.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Re:Булсат или ITV?

    Булсат ли ?
    Днес ми казаха да "изчакам малко ... около 45 дни" за да ми закачат 3 приемник за антената.

    ITV ли ?
    Бившата ми жена чака по 4-5 дни да дойдат техниците им след всяка буря за да позиционират отново "чинийките" (те нали са се изхитрили да слагат по 2 броя).

    За всички услуги си плащаме чинно

    Дано дойдат нормални оператори!

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Re:Булсат или ITV?

    Пристрастно мнение.
    При Булсат наистина се чака... На мен също ми казаха 45, благодарение на връзки във форума дойдоха на 2-ия ден, а след седмица ми се обадиха по каналния ред, че могат да дойдат.
    Тоест, 45-те дни са презастраховане.
    Принципно, не ми е понятна идеята да съдиш за нормални/ненормални оператори на база на срока, който трябва да изчакаш за включване. Логиката ти е?? Вместо да чакам 45 дни ще почакам 4-5 години за да дойде нормален оператор? Куца.
    По отношение на позиционирането.... или некадърен монтаж или живееш на прекалено ветровито място - и двете не са причина да обявиш оператора за... недобър.
    Мен лично ме дразнят други неща в ITV, но не е тук мястото да се обсъждат като че ли, ще се разводни темата. Искаше се мнение кой от двата оператора е по-добрия избор... дадох го.

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #9

    Re:Булсат или ITV?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Пристрастно мнение.
    При Булсат наистина се чака... На мен също ми казаха 45, благодарение на връзки във форума дойдоха на 2-ия ден, а след седмица ми се обадиха по каналния ред, че могат да дойдат.
    Тоест, 45-те дни са презастраховане.
    Принципно, не ми е понятна идеята да съдиш за нормални/ненормални оператори на база на срока, който трябва да изчакаш за включване. Логиката ти е?? Вместо да чакам 45 дни ще почакам 4-5 години за да дойде нормален оператор? Куца.
    По отношение на позиционирането.... или некадърен монтаж или живееш на прекалено ветровито място - и двете не са причина да обявиш оператора за... недобър.
    Мен лично ме дразнят други неща в ITV, но не е тук мястото да се обсъждат като че ли, ще се разводни темата. Искаше се мнение кой от двата оператора е по-добрия избор... дадох го.
    Не, не можеш да ми даваш определения дали съм пристрастен ! При щялото ми уважение към екипа, има си морални норми !
    Какво ме интересуват твоите връзки от форума ? Аз казвам лично мнение и то засяга всички нормални потребители в България. Какво пре-застраховане споменаваш - това си е неуважение към клиента !
    Когато си поръчвах дограмата за къщата не ми казаха че може да дойде до 2-3 години, не стана така и с мебелите. Да не би производителя на колота ми да се презастрахва с доставка към 2010 година ?
    Поведението им не се е променило през последните 3 години и това ме кара да се съмнявам в професионализма на фирмата.
    За ИТВ определено съм спестил доста неща, но то и защото не са моя оператор сега и Булсат определено са ми по-черни. Качеството на двата оператора е трагично. Дори човек с бедни познания по преносна техника от Технукума Попов ще каже колко основни правила са потъпкали. Предполагам, че това не ти е силната наука за това си доволен от начина на пренасяне на сигнала и "пълната липса" на качество.
    Не си длъжен да подкрепях някоя позиция, но ако даваш оценки за мнение то се аргументирай !

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Re:Булсат или ITV?

    Ти ще кажеш, че не мога Давам си ги като стой та гледай
    В първия ти пост излиза, че са ненормален оператор, защото трябвало да чакаш. Във втория вече ги ругаеш за нещо съвсем различно... Бъди по-последователен де. Какво искаш - по-добро качество, техници, завършили Попов, по-бързо включване? Отначало останах с мнение, че ти пречи периода на изчакване, което по никакъв начин не е аргумент за качеството на услугите на фирмата...
    А мнението ти е ясно, че е пристрастно... каквото и да е качеството при Булсат, максимум такова е и при алтернативата. В темата се иска мнение кое от двете, а не разсъждения за добри и лоши страни без съпоставка с другия вариант...
    По-точно - не пристрастно, а необосновано - извинявам се.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    88
    #11

    Re:Булсат или ITV?

    видях на един мой приятел Булсат-а и да ви кажа и на двата му ТВ има един много досаден постоянен шум, който се подтиска като намали звука на тв-то почти до нула и си го увеличава от дистанционното на сеттопбокса. това на какво се дължи и има ли го и при ИТВ-партнерс?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #12

    Re:Булсат или ITV?

    Значи тоя шум се получава от евтиния SCART кабел който дават от булсата . Сменяш го с нещо качествено и шумът изчезва 100% . А има и мноо малко подобрение на картината (шегичка)

    П.С.
    Аз така напраих

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    88
    #13

    Re:Булсат или ITV?

    добре а можеш ли да ми препоръчаш от кой магазин или каква марка кабел да си закупя?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #14

    Re:Булсат или ITV?

    Ми , аз си взех от техномармалада . HAMA мисля че е за 40тина кинта (нямам спомен за точната цена). Ако ти се дават повечко парици , може да се поразтърсиш и за нещо по-добро . Аз скокнах до техномаркета и взех този дето ми изглеждаше най-читав .
    Успех

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    88
    #15

    Re:Булсат или ITV?

    да виждал съм ги кабелите на ХАМА и аз. Предполагах, че цената ще е около 15-20 лв. ... но и 40 ще дам за да се отърва от досадното бучене.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем в Булсат и LCD
    От niksan88 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 14
    Последно: 04-07-12, 22:43
  2. Помощ за приемник ZHD100 на Булсат
    От Johny22 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 0
    Последно: 07-01-12, 14:09
  3. Свързване ТВ, Булсат, DVD
    От ToBi във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-11, 07:42
  4. Безжичен сигнал Булсат
    От ivan.metodiev във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 7
    Последно: 23-06-11, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе