Резултати от 1 до 8 от общо 8

Безжичен сигнал Булсат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #1

    Безжичен сигнал Булсат

    Здравейте. Бих желал да ви помоля за помощ и съвети относно т.нар. видео трансмитери. Имам познати, които в Англия били с антена на Булсат и са използвали "маймунки" /трансмитер и рисийвър/ за предаване на сигнала.
    В моя случай не гоня максимално качество на сигнала до телевизора с рисийвъра, но се надявам картината да е поносима. Целта ми е да си спестя най-вече окабеляването и поставянето на приемници до всеки телевизор, още повече, че не ми е необходима автономност за всяка стая /доколкото разбирам, когато ползвам рисийвъра, то и на телевизора с трансмитера ще се гледа същото/. Плюс това, ако експеримента с едната стая излезе сполучлив мога да закупя втори рисийвър и да подвържа 3-ти телевизор. Площта на апартамента не е голяма и сигнала ще преминава най-много през една стена. Това ме подсеща и за въпроса относно още едно допълнително облъчване освен Wi-Fi, GSM, магнитни бури и какво ли още не.
    Предлагат ли се подобни устройства в България или варианта е ebay или познати в UK, на какви цени, имате ли впечатления от тях. Моля за съветите ви като съм притиснат и от времето за да взема решение на какво ще се спра. Ето и линкове с някои от нещата, които разглеждам.
    Разгледах и няколко клипчета в YouTube с ревюта на различни модели DigiSender. Дано съм обяснил разбираемо какво имам предвид
    http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/st...rms=DIGISENDER
    http://cgi.ebay.co.uk/DigiSender-Plu...ht_1061wt_1139

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Безжичен сигнал Булсат

    Поръчах си такова нящо преди няколко години по нетя. Много охолно беше - най-скъпарското в каталога. И върши великолепна работа! /Няколко месеца/ Реших, че има проблем с охлаждането, та му лепнах един вентилатор от процесор, и това му удължи живота още няколко месеца. В резюме - вземи си от България. Машинките стават, но е важно да имаш и надежна гаранция. Има ги доста, на цени между 50 и 200+ лв. Смятам, че около 80 кинта може да се вземе нещо "прилично" - Hama, примерно. Важно е, да има "удължител на дистанционното управлвние" за да можеш да командваш приемника от съседната стая. Дребно неудобство е, че гледаш същия канал и на двата телевизора, както и че през "удължителя" се промъкват всякакви дистанционни.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Безжичен сигнал Булсат

    Само гледайте да не са на 2.4 гигахерца честота. Че с тея рутери около нас .... Един приятел си купи такива сендери и му побеля косата от мъка

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #4

    Re:Безжичен сигнал Булсат

    @stenly: Да и аз това прочетох

    The DigiSender 5.8Ghz Range
    5.8GHz DigiSenders operate in an almost completely empty frequency band and so you will not get interference caused by 2.4GHz wireless routers or Bluetooth equipment. You should consider a 5.8GHz DigiSender if you are in a Wi-Fi hotspot, or if you or a neighbour use a wireless router.

    Клоня към този модел като имам резерви относно дължината на кабелите между скарт-буксата и приемника, който се включва към захранването.
    http://www.argos.co.uk/static/Produc...DIGISENDER.htm

  6. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #5

    Re:Безжичен сигнал Булсат

    Още едно облъчване - не е ли по добъре доброто старо кабелче

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Безжичен сигнал Булсат

    Винаги кабелчето е по-добро!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #7

    Re:Безжичен сигнал Булсат

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    Още едно облъчване - не е ли по добъре доброто старо кабелче

    За какво облъчване говориш този сендер е не повече от 100мл.вата
    като се има предвит ,че ГСМ-ти е 1 ват и нагоре до 2.

    Има и мошни но не са точно тези говориа за професионални сендери примерно за движищи се видеокамери.

  10. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #8

    Re:Безжичен сигнал Булсат

    Но е денонощно нали ? и съм пояснил - къде отиде старото кабелче .
    Айде стига толкова глезотии - запълниха ефира

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 09-04-13, 16:23
  2. Проблем в Булсат и LCD
    От niksan88 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 14
    Последно: 04-07-12, 23:43
  3. Свързване ТВ, Булсат, DVD
    От ToBi във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-11, 08:42
  4. Булсат или ITV?
    От tottenham във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-09, 15:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе