Резултати от 1 до 14 от общо 14

Всеки българин трябва да знае това!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    Преди няколко дни имах невероятната възможност заедно с една група да посетя нашия АЕЦ и да говоря с доста от ръководителите му. Те се държаха много дружелюбно с нас и отговориха толкова искрено на

    всички наши въпроси, че едва повярвах че такова отношение в България е възможно.

    Значи ето как става управлението на една централа: поради това че в една държава 99% от специалистите, които разбират нещо от атомна енергия работят в АЕЦ-овете (а не са политици в тъпия парламент), във всяка държава има специален орган за управление на атомната енергия. Органът на всяка държава подписва "международна конвенция за неразпространение на радиоактивни вещества".Това е целият контрол, който Света може по законен път да укаже върху АЕЦ-овете на една държава (като промени конвенцията) - т.е. никой не може да ни каже да си затворим централата. Според г-н Х (ще скрия името му, защото той изрично говореше неофициално) 1 и 2 блок наистина са по-остарели, но в сегашното си състояние са над средното равнище за безопасност в света (според "Световната органзация на атомните енергетици WANO) и могат да работят безопасно още 15 г.

    Изводът: правителството лъже, без никакъв проблем можем да откажем затварянето на блоковете, но някой министър (май се сещам кой) получава стабилно неофициално финансиране за да спре нашата централа и региона да се захранва от румънската, която в момента прави по-скъп ток и никой не й го купува. Като някоя курва са нашите политици - който ни поиска нещо и веднага отварят краката

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    Наясно съм колко са ни некадърни политиците. Ближът гъзовете и срещу това получават кинти.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #3

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    Много показателно в това отношение е едно от изданията на "Наблюдател" преди година-две. В него темата беше АЕЦ "Козлодуй" и тогавашната врява на Кусто. Специално за предаването беше направен технически и инженерно-строителен анализ на нашия АЕЦ и най-здравия и нов френски (ако не знаете, против нашия АЕЦ най-много скачат именно французите). Оказа се, че нашия го бие по горните точки във всякакво отношение.



    Затова, правилно го казваш laMARTIN, правителството наистина ни лъже, и то безочливо. На Балканите е разположена една от най-здравите и безопасни атомни централи, и ние имаме честта тя да се намира у нас. За жалост правителството ни не знае значението на ринципа "Когато едно нещо работи - не го разваляй". Тъжно, но е факт.

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    Пропуснах да спомена един любопитен факт за повишаване на атомното ни самосъзнание:

    "АЕЦ Козлодуй" държи световния рекорд за време работа без аварийно изключване на реактор - 5 години и 5 месеца [^][^][^]

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    можем да откажем затварянето, разбира се. обаче тук не става въпрос за подкупване на 1-2 министъра. играта е на много по-високо ниво и включва политически натиск, който нека на всички е ясно, е чисто и просто задграничната поддръжка, от която всяко едно българско правителство се нуждае, за да си остане "горе". глупостта "влизане в нато" си е българска фикс-идея, която се обезсмисля с всяка следваща година. унищожаването на ракетите - дъра-бъра! аз казах още в оня топик: единственото в тази осиромашала държава, което има стойност е аец-а!!! затова го искат - защото като си нямаме вече оръжейна промишленост, нямаме си туризъм и единственото, с което бъркаме в големите пари си остана тока. а за безопасността на централите - нима някой е имал съмнение, че са ок?! "токамак" (руската система) е много по-надеждна от останалите и не знам колко от вас си спомнят или са чули за инцидента, който стана преди няколко години в калифорния. стана изтичане от една аец точно на пролома сан андреас. и какво - нещо не се чу после сащ да са си затворили централите от този тип... наведем ли се и по този въпрос - не виждам за какво да се гордеем повече че сме българи. симеон и борис и аспарух вече не са достатъчен стимул! &$#*%

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #6

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    A sto frantsusite deto izpepeliha neznam kolko ostrova v tihia okean skachat s/u nashta el.centrala ?

    Tia pedali sa navredili na zemiata deset pati kolkoto amerikancite i rusnacite vzeti zaedno...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #7

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    Abe izbiraite ili NATO i OON ili AEC, az li4no sum si AECa, stoto ne iskam da vlqza v kazarmata i posle da me prastata da se biq v IRAK zaradi ne4iq 4ujda kauza !!! I ne moga da razbera, kak moje po takuv na4in da se agitira v taq durjava i nikoi ama nikoi da ne fasta za ko stava vupros i da ne obrusta vnimanie. Ne mojah da razbera, horata na onq koncert deto beshe za nato, za kauzata li otidoha ili zaradi koncerta kato meropriqtie !!! Zastoto az za kauzata ne bih otishul.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    музика - младите

    кебапчета - бедните

    капачки за буркани - старите



    избираш си целева група, правиш събитието и викаш медиите - за какво е било повечето не знаят. важното е оркестъра да свири...

    ех, българиооооо

  11. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #9

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    Tajno no fakt.

    Samo edno nemoga da razbera za6to ni natiskat da zatworim i razru6im wsi4ko a sled towa da ni priemat w ES NATO i drugite organizacii.

    Makar 4e trqbwa da se zapitame ako ne bqhme se pod4inili sega moje6e da sme kato sarbite ako ne i po zle.

    Eh Balgari kolko o6te ima da izpatite ...................

  12. Member Аватара на Milanoff
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    209
    #10

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    [:-banghead] Ами и аз писах в "оная" тема, обаче много хора тогава скочиха да ме плюят колко било важно НАТО за БГ и как незнам какво и не знам си що. Аз там писах, че това е план за съсипване на страната и след ракетите е ред на АЕЦ, ама кой да чете.

    А на политиците какво им пука - нали са се налапали и ще има да лапат до края на мандата, така че защо да не подложат още ведъж г@за и да скапат и АЕЦ-а - хем пари ще паднат, хем и за децата и внуците им ще има.

    А после Велчев ще ми излиза по ТВ и ще ми казва че имам да плащам 500 лв по-малко и колко хубаво било станало в БГ! Иначе Велчев като че най много разбира от досегашните министри на този пост ама мен това не ме топли особено! Да не съм ги аз взел тия пари че да ги връщам! Там е лошото че тези пари ги зимат от данъците и осигуровките и никой не те пита, пък и нищо не можеш да кажеш.

    [:-bigmouth][:-bigmouth][:-bigmouth]

    <font color="red">А после като ни приемат в НАТО и ЕС ще си купуваме ток от Румъния ама така ни се пада, щото такива политици сме си избрали.</font id="red">[!][!][!]

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    168
    #11

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    ВЧЕРА МАЙ НЯКАКЪВ ТУРСКИ МИНИСТЪР СЕ ПРИТЕСНЯВАШЕ, ДАЛИ ЩЕ СИ ИЗПЪЛНИМ ДОГОВОРА ЗА ИЗНОС НА ТОК. АКО ЗАТВОРИМ АЕЦ ЩЕ ИЗПЪЛНИМ ДОГОВОРА САМО АКО В БЪЛГАРИЯ ПАК СТАНЕ ДИСКОТЕКА. А ИНАЧЕ РУМЪНЦИТЕ ЩЕ ИМ ПРОДАДАТ ТОК ВЕДНАГА ОТ ФРЕНСКАТА СИ ЦЕНТРАЛА...

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #12

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    Milanoff и всички останали - има какво да се направи. На мене ми омръзна да търпя простотия, 1997 г. бях още малък и не ходих да скачам пред парламента, но този път ще направя всичко възможно за да падне правителството преди да е унищожило България.













    Размислих: кво ли ми пука, по-лесно ми е да взема да отида в Германия или Румъния, майната им на всички тъпи български копелета и на смотания "твърд електорат". Като измрат ще се върна , хе хе хе

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #13

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    Za situacijata v Bulgaria ste kazha edin vic i nisto pove4e:



    "Popitali radio Erevan:

    -Koi e izhoda ot krizata v Bulgaria?

    -Aerogara Sofia!!! - otgovorilo radioto"



    Koito e umen ste posledva syveta na radioto. 2007-EC ala-bala, s tazi ciganija i prostotija Bylgaria nikyde njama da vleze.



    ISTINATA E EDNA:



    EC NI KAZVA OPRAVETE SE, ZA DA VI PRIEMEM,

    A NIE KAZVAME PRIEMETE NI, ZA DA SE OPRAVIM...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    87
    #14

    Всеки българин трябва да знае това!!!

    Наистина тези които управляват държавата

    за смотани.Не е нужно да се прави всичко

    това.НАТО ще не ще ще ни приеме не могат да

    минат без нас.Просто е глупаво да им се

    послушваме.[:-angel]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 28-09-07, 20:27
  2. Всеки пети българин с проблеми в секса
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 36
    Последно: 01-12-06, 16:09
  3. някой знае ли от къде това?
    От Az_sum_bre_ombre във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 27-10-05, 20:51
  4. .ACF Някой знае ли какво е това?
    От Longhorn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 29-03-04, 11:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе