Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

за качествените и евтини инструменти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #1

    за качествените и евтини инструменти

    общо взето ми трябва хубаво зеге (което да не се счупва след 3тия сантиметър) и свестен винтоверт/акумолаторна бормашина, със същите изисквания. общо взето съм се насочил към black & decker, но като гледах цените, почти няма как да мина под 200 лв за двете. няма да ги ползвам ползвам повече от 2 пъти в годината, но искам инструменти, на които да мога да разчитам. какво ви е мнението за евтините продукти на Skil - имат зеге за 60 лв, не знам дали не е някакъв боклук. а по-евтините модели на Sparky?
    споделете и други предложения, дават ми се 150-170 лв най-много за двете заедно.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2

    Re:за качествените и евтини инструменти

    Като човек който продава машини ти казвам че качествено и евтино няма. Няма да получиш повече от колкото си платил. За тоя black & decker забрави, качеството на тази фирма от едно време го няма и бълват боклуци. От другите две бих избрал Sparky. Например зеге на Sparky TH 60 за около 80 лв и някаква евтина отверка Skil, например нещо от тази ценова листа:
    http://aero-yambol.com/catalogs/skil2008.pdf

    И Skil и Sparky имат добре развита сервизна мрежа. Ако ти се дават повече пари мога да ти кажа ама за толкова пари толкова.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:за качествените и евтини инструменти

    аз имам винтоверт Skil 9.6V и зеге FeroTools

    според очакванията за първото и въпреки очакванията за второто, и двете работят безупречно, като на няколко пъти е имало офанзиви по няколко дена работа нонстоп с двете. батерията на Skil-a издържа цял ден работа нонстоп завинтване на винтове в дюбели, плюс може би 5-10% и директно в бетон

    със зегето съм рязал от обикновен талашит, извинете - ПДЧ ( ), до кухненски барплот. забележката ми е една - изкривена глава, която бие надясно, но така си беше купено. не загрява, има смяна на скоростите, а изхабяването на ножчетата все пак е функиця на качеството на ножчетата, а не на зегето

    това мога да кажа аз за непрофесионалните винтоверти и зегета

    имам и индиректен поглед върху продукти на Бош, но в случая говорим за професионални модели, така че няма какво да се коментират

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re:за качествените и евтини инструменти

    аз имам едно зеге марка Agoyama или нещо подобно, мога да кажа, че върши работа все пак е 15лв. Като си рязах плота за котлоните позагря малко но се справи. За 2-3 пъти в годината става. Винтоверта който използвам е служебен БОШ - 9.6В синята серия (професионална) си е перфектен за работа, с двете батерии направо е приказка.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #5

    Re:за качествените и евтини инструменти

    бих се насочил към sparky от регионален патриотизъм (все пак ги правят в русе). а откъм бош - зелената серия някакси не ми вдъхва доверие. може да е "марка", но самата изработка и тройно по-ниската цена от професионалните им машини ме разколебава.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:за качествените и евтини инструменти

    Аз имам два винтоверта. Единият е black&decker, а другия GLOBUS(китайски на промоция при отварянето на първия Практикер в БГ). Ами горе-долу са наравно, само дето на глобуса вече батерията не държи, но пък е 900 оборота 18 волта. За домашна работа няма смисъл да се купува професионален винтоверт/бормашина. Скъпите професионални винтоверти,освен друго,имат много голям момент, но зависи за какво ще се ползват.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:за качествените и евтини инструменти

    Вчера гледах всякакви модели от интерес към тази тема
    Естетвено продавача ми препоръча изцяло цинята серия на Бош- за някви си 255лв

    имаше един Skill Комплект за 150 лв ( винтоверт +2 батерии, фенерче - с корпуса на винтоверта , помпа за лодка - пак със същия корпус - за да ползваш батериите )

    Обиквоненния Skill с 1 батерия е на цена от 69 лв.
    проблема е че втората батерия струва поне още толкова.
    Гадното на тези винтоверти е освен Никел кадмиевите батерии и калпавите зарядни с биметална пластина , която като загрее се изключва, но като се охлади се включва и батерията си заминава.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:за качествените и евтини инструменти

    Не се скапват толкова лесно. Ниеклкадмиевите батерии са много издръжливи, а и са евтини. След няколко години си купуваш нова. Разбира се не ги оставят да се зареждат по 24 часа.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #9

    Re:за качествените и евтини инструменти

    взех си зегенце онзи ден - black&decker - 60 лв в МЕТРО, съвсем случайно минах оттам и ги загледах, с подарък електрическа отвертка. не изглежда зле, но е най-евтиния възможен модел - с един нож в комплекта и се върти само на 45 градуса... не съм го ползвал още, но ми изглежда добре сглобено. препоръчаха ми инструментите на kress, тия дни ще видя какво представляват и какви пари им искат на винтовертите

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #10

    Re:за качествените и евтини инструменти

    в службата от година а може и повече, ползваме двускоростен винтоверт kress.страхотна машина, комплекта съдържа две литиевойонни батерии 14,4 волта, автоматична зарядна станция ,ъглова глава за патронник,патронника се откопчава много лесно и под него може да се постави отверка.така дупчиш и завиваш без да губиш време.единствената спирачка да си купя такава за вкъщи е високата цена 600+ лева.

  13. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #11

    Re:за качествените и евтини инструменти

    М,да kress въобще не са евтини,но пък са наистина качествени.За евтини инструменти има една холандска марка FERM.Ползвам тяхна бормашина,винтоверт и флекс.Доволен съм,гаранцията им е 3 год. http://www.sasuntsydavid.com/index.p...oducts&pr=ferm
    Хубавото май е че повечето инструменти деиствително са сглобявани в Холандия,поне тези с 3год.гаранция.
    Не виждам смисъл да дадеш пари за скъпи профи инструменти ако не си изкарваш хляба с тях.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #12

    Re:за качествените и евтини инструменти

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Не виждам смисъл да дадеш пари за скъпи профи инструменти ако не си изкарваш хляба с тях.
    Има, има. Голяма част от китайските боклуци се изхвърлят след 2-та употреба.
    От ефтините марки са читави спарки и скил, зеленият бош също не са лоши ама... Всичките са горедолу на една цена. Агояма (казвам го на фона на опита си с 2 бормашини и едно зеге) се изхвърлят след около 2 часа работа. Да не говоря че един такъв ъглошлайф се опита да се саморазглоби в ръцете ми, докато режех един винкел.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re:за качествените и евтини инструменти

    Ти ако работиш 2 часа без прекъсване е нормално да се скапе. Затова са измислени професионалните инструменти. С тях можеш да си работи без почивка целия работен ден. Непрофесионалните инструменти са за моментна работа. Ако ги натовариш се пореждат. Разбира се някои издържат повече от други.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,451
    #14

    Re:за качествените и евтини инструменти

    aз имам Bosch Uneo oт близо година
    http://bg.bosch-do-it.com/boptocs2-b...bject_id=14254
    http://bg.bosch-do-it.com/boptocs2-b...ccat_id=117922
    натоварвал съм го доста около 15 пъти и се държи -загрява но слабо
    доволен съм от него -идеален е за домашна работа

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Re:за качествените и евтини инструменти

    Моите инструменти са из цялата възможна гама - от класни-професионални, до пълни ментета от 15-20 лв. Смятам, че скъп инструмент ти е необходим, само ако си вадиш хляба с него. За 10 дупки в годината, няма смисъл да си купуваш Хилти. Разбира се, при работа с евтини играчки, трябва да си имате едно наум и да не ги пресилвате, и те ще ви служат вярно и предано.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти
    От hristoslav2 във форум Домашен майстор
    Отговори: 12
    Последно: 08-09-22, 19:32
  2. Кои са най-качествените конвекторни панели?
    От spainica във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 20-10-16, 22:11
  3. Инструменти за монтаж на климатици
    От d_imige във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 101
    Последно: 12-10-15, 14:04
  4. Откраднати Инструменти!
    От TIMBERLAKE във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 42
    Последно: 26-02-15, 08:49
  5. Взаимопомощ за инструменти
    От Kasap във форум Домашен майстор
    Отговори: 5
    Последно: 23-09-12, 18:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе