Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35
Like Tree2Одобрявам

Белки, порове, скунксове и други напасти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1

    Белки, порове, скунксове и други напасти

    Братчета, някакво много досадно животинче ми се е заселило на таваня. Дайте някаква идея, как да го изгоня оттам. Не искам да го моря хайванчето, та варианта "отрова" отпада.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    Колега , явно има някаква причина за да избере точно твоя таван ! И все пак какъв е точно този звяр ? Катерица ? Имаш си домашен любимец , така че се отнасяй подобаващо към него за да нямаш ядове ! Като му омръзне обстоновката , предполагам че ще си отиде , все пак вече е пролет , живота е сред природата !

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    С газова граната или нещо от сорта,примерно вестници,напоени и изсъхнали с амониева селитра,а после запалени,правят идеална гадна димка...Сещам се и за друго,когато хамстера ми се навреше зад секцията и нямаше сила да го изкара оттам,едно пръсване с дезодорант в единия край го изкарваше като коркова тапа от другия. Явно силната миризма го дранеше много.Може и така да е със скункса,и нищо не ти пречи да изпръскаш един дезодорант на тавана От по-скъпите де...

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    @civica Прекалено шумно е за катерица зверчето му със зверче. Предполагам, че е белка. Преди време имах, но им писна да ме тормозят и се изнесоха самички. Казвaйте, как да се спасявам от тази напаст, няма ли нещо с което да я изгоня - нафталин, бензин, напалм... Все има нещо, дето да не обича.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    Напалм ! Перфектно , ако не ти трябва покрив !

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    С напалма е гарантирано...Мога да дойда да помагам после с изнасянето на останалата здрава покъщнина...

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    Защо не се обърнеш за инфо към някой ветеринар? Предполагам, че ще ти помогнат със знания.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Защо не се обърнеш за инфо към някой ветеринар? Предполагам, че ще ти помогнат със знания.
    Добра идея Нямаме ли ветринари във форума? Хайде помагайте, не се ослушвайте! Имам чувството, че скункса ми пренарежда керемидите в момента.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    Така и така си го хванал в крачка с керемидите,да беше го хванал да помогне и с градината нещо...

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Братчета, някакво много досадно животинче ми се е заселило на таваня. Дайте някаква идея, как да го изгоня оттам. Не искам да го моря хайванчето, та варианта "отрова" отпада.
    Две неща помагат - дим или силен звук, с преобладаващи ниски честоти (близки до вибрациите). Опитай с хеви метъл!
    Тия животинки имат силно обоняние и много чувствителен слух.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    Метъл + специални ефекти... ще бъде изпробвано. А vanko68, ако има някоя къртица, съм съгласен на бартер.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #12

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    Има едни машинки, които се слагат в контакта и произвеждат ултразвук точно против такива домашни нелюбимци. Мисля, че гледах и в Метро нещо подобно, но сигурно има и на по-специализирани места. Една клиентка си беше сложила 2 такива и вършеха работа.

  16. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #13

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    Kasap,чудя ти се...Ти си Терминатор,нали?Защо,тогава питаш обикновените хорица,а не действаш?Досега да си решил проблема и забравил,вместо това-тема.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    Честно ако не го отровиш - няма спасение.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #15

    Re:Белки, порове, скунксове и други напасти

    Димка или газова граната. Ако нямаш - купуваш си газов пищов и набор газови патрони .
    За по евтино има пиратки гърмяши по 3-4 пъти , но си качи 1 железен варел на тавана и ги пускай в него . Като пуснеш 5-10 животинката няма да издържи на пукотевицата
    Ей не е лесна и твоята Аз вчера сърдечен удар щях да получа като видях как златсития кокер стана сивкаво черен след като се завря в пепелта от стар огън и реши , че там е най-подходящото място за ровене . Стана сивкаво черен -ужасии

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Офроуд любители помагат на село Бисер
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-12, 21:05
  2. Отговори: 0
    Последно: 02-11-09, 13:37
  3. Отговори: 0
    Последно: 09-12-08, 20:54
  4. проблем със смесител за кухненска мивка!
    От qfata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-08, 21:07
  5. Мобилтел пуска нова търговска марка
    От Araiz във форум Коментирай новина
    Отговори: 15
    Последно: 14-07-06, 21:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе