Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Si Fi vs. Fantasy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    304
    #1

    Si Fi vs. Fantasy

    Има ли фенове?Кой е No1?Конкретни любими произведения/автори?Е трябва и да сте чели книжки де... [:D]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #2

    Si Fi vs. Fantasy



    Ехеееееее

    Върла фенка(ъъъм...) съм на всичко фентъзи-фантастика ориентирано...



    За фантастиката: Падам си по Ефремов, руснаците са ненадминати във сай-фай-а и кибарпънка...в последно време Лукяненко и Нийл Стивънсън



    А за фентъзито... Стотици са... като се започне от Зелазни, Фийст, Мартин и ко., та аха! до Пратчет



    Понякога "двата" стила се слагат в един срещу друг, но не ми сля че е редно - макар и въпрос на вкус, понякога границата "фентъзи-фантастика" откровено я няма



    Тези неща си вървят ръка за ръка(буква за буква) с подходящата музика, разбира се... Спомням си как попитах един мъж дали чете фентъзи и той отговори: "Не, но слушам фентъзи..."

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    304
    #3

    Si Fi vs. Fantasy

    Не ме разбирай погрешно фен съм и на двата жанра(просто така формулирах темата - пък и някои имат предпо4итания).Освен това мисля че между чистия si fi и чистото fantasy има голяма разлика(въпреки че често някои автори смесват елементи на двете в книгите си).Добре - руска фантастика -10х но мисля че трябва да се добявят Стругатски(Пикник край пътя е абсолютна класика)и Евгени Гуляковски.SiFi не може да мине без Франк Хърбърт,Дан Симънс,Върнър Виндж,Орсън Скот Кард; пък да не забравяме и класиците:Шекли,Уиндам,Азимов...А фентъзито - всичко което изброи и разбира се Р.Джордан...

    А за музиката - добре казано - някои дискове(а преди време и касети разбира се)ми навяват асоциации с книги които съм чел(и са ме впечатлили) преди 10 и пове4е години :-)

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Si Fi vs. Fantasy

    имам библиотека от около 800 заглавия предимно фантастика. фентъзито е малко, защото в общи линии се изчерпва за мен с зелазни, фармър, толкин и няколко други. може би причината е в писането "на килограм"... фантастиката има толкова много поджанрове, че за любим не мога и да помисля да имам: твърда, хумористична, научна, ... кажете конкретно и съм винаги на линия [].

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #5

    Si Fi vs. Fantasy





    Predpochitam fantasy pred fantastika i to "chistoto" fantasy (ako moje taka da se kaje) - s elfi, djudjeta... t.e. stil Tolkien. Inache za fantastika si padam po "po-realnata" ot sorta na Area 51 (tva e nai-novoto, koeto moga da se setia Dosta mrazia ruska fantastika...(sorry de ama prosto ne me kefi neshto ))

    Inache kato liubimi knigi... malko banalno ama - vlastelinut i knigite na david zindell kato sci-fi.



    btw. zashto pishete si-fi hehe

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #6

    Si Fi vs. Fantasy

    Медунски, ФиърМи, просто не си е работа човек да започне да изброява автори - все ще пропусне някой и после ще се бие по главата с някой от томовете на Джордан (а това боли ). За Толкин - без коментар


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    304
    #7

    Si Fi vs. Fantasy

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">btw. zashto pishete si-fi hehe<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    si fi = science fiction

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #8

    Si Fi vs. Fantasy

    Отдавна не чета фанатстика, (само, като си спомня, че ми оставаха три броя за да имам пълната колекция на "Библиотека - галактика", а сега имам не повече от 20-ина книжки - яд ме хваща) но понякога ми е приятно да препрочета за н-ти път "Пътеводителя" на Адамс. По-весело четиво не от сай-фай жанра не съм чел.

    На фентъзито съм фен. Много ми харесва, но честно да си кажа не съм чел това, което всички си мислите (съдейки по ника ми). В този жанр обаче съм изгледал всичко, което е излязло на кино и то по много пъти.

    Толкин е човека!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    51
    #9

    Si Fi vs. Fantasy

    Liubimi avtori - Cliff Simak, I. Asimov, Robert Silverburg. Proizvedeniq - Fondaciqta, Gradyt, Lord Valantajn i baq drugi

    Fantasy ne 4eta oba4e mi haresvat igri s fantasy tematika

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #10

    Si Fi vs. Fantasy

    Руската фантастика определено е нещо много много добро. От алък съм закърмрн с книгите на Стругацки. За мой късмет успях да събера практически цялото им творчество в оригинал. Също така си падам по Е. А. По, въпреки че пише малко еднообразно, както и по разни класици от сорта на Шекли, Хайнлайн, Азимов (малко комерсиално, но има много стойностни неща) Фентъзито също е много любим жанр, Билбо Бегинс или до там и обратно го прочетох на 12 годишна възраст и от тогава... хех сладки спомени. Бтв да споменаако някой се интересува от рускоезична фантастика www.lib.ru тук може да се намерят много стойностни неща. А да и да не забравя Тери Пратчет (без коментар)

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #11

    Si Fi vs. Fantasy

    Фантастиката / ама наистина хубавата - щото много талаш се навъди напоследък / плюс Майкъл Крайтън и Пол Лу Сюлицър - те това е четиво . Всичко друго не си струва хартията - според мен де .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #12

    Si Fi vs. Fantasy

    Къде забравихте Артър Кларк : "Лунен прах", "Една одисея...", "Градът и звездите", "Среща с рама" и доста други.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #13

    Si Fi vs. Fantasy

    Артър Кларк има много малко неща които ми харесват някак си не ми влиза с кеф както се вика, но Среща с Рама е наистина добро

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    304
    #14

    Si Fi vs. Fantasy

    За мен най-добрия съвременен si fi е Hyperion - Dan Simmons

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #15

    Si Fi vs. Fantasy

    Определено. Най-доброто което е излизало 90-те. Нещо толкова добро че просто... не влиза в рамките на нормалното - роман който е най-добрия по подразбиране.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Final Fantasy
    От Pesho13 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-05, 11:39
  2. Добри сайтове за Fantasy и SciFi Art картинки
    От trastikata във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 01-06-04, 22:42
  3. Adresi za free fantasy romani ???
    От LudZaVrazvane във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 02-06-03, 16:21
  4. final fantasy 7...
    От petkov във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-02, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе