другите неща не ги разбрах които си написал , но "Купи, Хвърли, Купи" си го изгледах - много е добро 10х
забелязва се руската връзка - руски софтуер, руски хладилник е и източно германска ел крушка
другите неща не ги разбрах които си написал , но "Купи, Хвърли, Купи" си го изгледах - много е добро 10х
забелязва се руската връзка - руски софтуер, руски хладилник е и източно германска ел крушка
Да, "Купи, Хвърли, Купи" е страхотно - евала Tommorow, че ни отваряш очите с такива информационни материали. Най ме изкефи формулата от филма (по спомен):
растеж = реклама + планирано остаряване + кредити
Всъщност исках да пиша по другото (първото) филмче. Когато почнах да го гледам, си казах "ще бъда максимално обективен" ... ама май не се получи.
Успях да го изгледам само до края на третата част - мрънкане, обяснения, словесни локуми, пак мрънкане, мрънкане и т.н. И съвсем между другото се споменаха две неща:
- в Гърция няма и не е имало ефективна данъчна система
- германците им били криви (на гърците), защото били конкуретно способни, ама станали такива щото видиш ли десет години подред замразявали и намалявали заплатите. А в крайна сметка това е едно от основните мрънкания във филма - колко лошо им е на гърците, щото сега им се налага да замразяват и намаляват заплатите.
Ще доизгледам довечера и останалите части и ако се налага, ще си коригирам досегашното мнение (за мрънкането на гърците).
ооо последните 2 3 части са най-интересни от първото видео , надъхват се да не плащат както еквадорците които са споменати по-рано във филма
искат да се откажат от дългът си!
само последното гледай дори ще хванеш другите са пълнеж и разпъване.
еквадорците са направили някакъв фокус - спрели плащания по дълга си, падат цените по дългът им и тайно/явно са изкупили сами на 20% от стойността.
но при гърците втори път този номер няма да мине
Гърците по договор получаваха 13-та и 14-та заплата. Плащаха данъци върху заплатата/1000евро/ ,ноооо получаваха и един куп добавки /още 1500евро/ върху които не плащаха нищо.Първоначално публикувано от BLUE1
Имаше публикувана данъчна декларация ,на лекар от предградие на Атина в която бяха декларирани 12 000 евро годишен приход, но след данъчната ревизия изкочиха 75 000 евро....
През 2009 година ,когато беше първият спасителен транш ,новоприетите членове на еврозоната като Словения ,бяха принудени да платят по 300 милиона евро помощ за Гърция....ей тъй за Добре дошли хубаво че още не сме влезли там.
Европейската централна банка държи 85 милиарда от външният дълг на Гърция /в книжа/ ,така че в случай на фалит ,всеки европеец от страните на еврозоната ще загуби по 585 евро....Ей тъй за профилактика...
Гърция до сега два пъти е била във фалит...имат добра традиция.
Значи им е дошло времето за третия. А БНБ разполага с достатъчно инструменти, с които да не допусне изтичане и на едно евро от клон на гръцка банка от БГ към Гърция.Първоначално публикувано от hristoslav2
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...by_public_debt
Външните дългове в проценти от БВП през 2011 година
[img width=800 height=600]http://2.bp.blogspot.com/-WEiOIQ3cokw/TWKGSaCQ2YI/AAAAAAAAVGo/qrWU9IttgpU/s1600/national-debt.gif.pagespeed.ce.Yaw6dxGlWq.gif[/img]
Италианците и те са на ръба.....ама никой не говори за тях. След тях на опашката са Белгия и Унгария.
Най-добре са *****, Казахстан ,Чили и Либия
През 2008 година външният ни дълг е бил 100% от БВП...
http://ftalphaville.ft.com/blog/2008...e-not-hungary/
Външни дългове на държавите
http://www.voxeu.org/index.php?q=node/5008
http://wapedia.mobi/en/National_debt
http://politicsdownanddirty.blogspot...-our-debt.html
http://www.mapsofworld.com/world-top...-debt-map.html
http://www.project.org/info.php?recordID=342
http://www.onlinemarketing-trends.co...of-gdp-by.html
Външен дълг в % от БВП
http://www.lankarising.com/2010/05/m...of-public.html
http://www.economicsinpictures.com/2...countries.html
растеж на дълговете
http://funwithgovernment.blogspot.co...ty-6-poor.html
http://data.worldbank.org/topic/financial-sector
а бе то гърция майната им , но трябва и ние да погледнем какво става в нашият двор
и тук няма прозрачност кой на кого и за какво по дяволите плаща, докато не сме я докарали до същото дердже.
Въпросът е какво и как може да се спаси? Да теглим парите от клоновете на гръцките и френски банки или да не теглим....
Ясно е ,че европейските политици и финансисти ,които пропуснаха момента да изхвърлят Гърция от еврозоната през 2008 година/заради криво разбрана солидарност/ вече са си опекли нещата така че да не загубят нищо.
@MitkoS - прегледай този архив
https://www.youtube.com/user/dokumentalni2
няма да съжаляваш за изразходваното време!
Препоръчвам:
Да правим пари!
Говорейки свободно: Джон Пъркинс
Ваксинирана нация
Децата на Исус
и т.н.
Добре де, ама какво става ако не им се помогне?!?!
Изхвърлят ги от еврозоната, държавите, чиито банки държат голяма част от дълга, помагат на съответните банки в някаква степен. Гърция да се оправя, острови ли ще продава или друго не знам.
Не казвам, че това е решение, просто се чудя какъв ще е ефекта. То пък може ли само да им се помага и те пак в тая ситуация да попадат?!?
съжалявам, че явно не съм бил ясен
парадигмата "давам пари срещу лихва на човек, който се нуждае" е достатъчно изкривена, но в случая не говорим дори и за това
в случая говорим за "давам пари, които не съществуват, за да помогна на хора, които са причината да бъдат потурчени предишни пари, които не са съществували, и които са били използвани за неща, които са реален продукт /стоки и услуги/"
1. банките, по време на т.нар. bail-out (спасяване), си дават пари една на друга, защото скрити зад различни имена, реално са част от няколко конгломерата. така че реално нищо не бива спасено, а бива увеличено паричното предлагане. ползата за въпросните конгломерати, че това става след загубата на реалния продукт от страна на предишния му собственик и придобиването му от конгломерата под формата на негов клон, носещ друго име. след като собствеността е сменена се създават от нищото "спасителните" суми. обемът на парите в обръщение става по-голям, но обемът на разполагаемите суми в ръцете на обикновеното население не нараства пропорционално, т.е. шансът това население да придобие обратно загубените си активи намалява драстично
2. фалитът на една държава не се свежда до гасене на тока и емиграция, а до изкупуването на държавната собственост от страна на гореспоменатите конгломерати. замислете се какво е дългът. нищо, ама абсолютно нищо. едни абстрактни цифрички, чиято сума не влияе по никакъв начин на реалната икономика.
защо? защото ако имаха смисъл, то тогава взимането на заем щеше да влияе по някакъв начин на икономиката, а връщането щеше да влияе по друг. защото този, който е дал заема е трябвало да остане с по-малко пари, а взелият го е трябвало да има повече.
банките са раздали трилиони, и трилиони, и трилиони парични единици заеми. откъде са имали въпросните пари, за да ги дадат? отникъде. те са измислени пари, а не реални. по-горе бе споменат златният стандарт, но това е също огромна и много сложна тема, така че не ми се подхваща и нея.
обратно към парите на банките. раздавайки трилиони и трилиони пари, банките да са останали без пари? не са, т.е. важното, което човек трябва да осмисли е, не че тези пари са реална тежест за някаква икономика, а средство за внушение, че съществува някаква отговорност от населението на една страна към някаква институция.
въпрос: ако утре бъде опростен дългът на България, по-силна ли ще ни стане икономиката?
отговор: не
въпрос: ако утре България спре да обслужва външния си дълг, какви реални последици върху икономиката би имало това?
отговор: никакви (политическият натиск ще бъде не защото някакви цифри няма да бъдат записани от едно име на друго, а защото по този начин срещу населението на България няма да има начин да бъде оказван натиск)
и накрая, по-горе lupus ме попита след целия анализ какъв би бил моят съвет/препоръка/извод
1. дребният човек никога не може да вземе правилно решение, защото не той ръководи парада. дребният човек може да минимизира загубите си. дребните хора, които печелят, печелят в рамките на позволеното от страна на големия човек, който всъщност определя правилата на играта. ако утре големият реши, че никой няма да печели, просто НИКОЙ няма да печели, само че така ще се загуби илюзията за свобода, която се създава чрез образа на печелещия дребен човек
2. спасяването на пари, т.е. тегленето им, в общи линии е минимизиране на загуба, предетерминирана от самия факт, че са били вложени. и да, това е правилната линия на поведение, доколкото човек има алтернатива за използването им. човек не е богат от големината на абстрактното число, което някой му казва, че притежава, а с манталитета си и начина на живот, които определят дали е щастлив или не. колкото и смешно да звучи, спасяването на пари от фалираща банкова система чрез теглене и местенето им в друга, или слагане в буркани, или профукването им "докато още струват нещо", или оставянето им "да изгорят" са еднакво валидни и правилни решения. просто зависи от нагласата на човека
спомената бе по-горе и покупката на злато. съжалявам, истинският момент беше преди 3-4 години
тогава парите бяха много, но и хората мислеха, че струват много, затова и златото беше подценено
сега парите пак са много, но хората разбраха, че не струват толкова много и затова златото скочи зверски. и ще продължава да скача по ред причини (все по-задълбочаваща се нефтена криза, свързаната с нея хранителна криза, все по-тежка криза в мобилността на стоки и услуги). инвестицията в злато е изгодна в дългосрочен план и в големи количества, а не 1-2 инвестиционни монетки по 1/10 унция
и за да се придържа към темата се връщам с едно изречение отново към гърция - колкото повече се "помага" на един субект с причинителя на сегашното му състояние, толкова по-малка е възможността това състояние да бъде подобрено.
да дадеш заем на човек, който не може да си върне предишния. това помощ ли е?
FearMe
Тогава за Гърция остава само един вариант - изхвърлявне от еврозоната и фалит. Така ще се минимизират загубите на данъкоплатците от останалите страни членки на еврозоната. Това разбира се ще доведе до реформа и социални бунтове в южната ни съседка ,както и масова разпродажба на държавни предприятия -за да получат свежи пари.
За световната икономика....май трябва да се забрани пазаруването и даването на кредити по какъвто и да било начин. Работиш ,печелиш имаш пари и пазаруваш само за толкова ,колкото имаш в налични. Така банките май ще станат излишни
Второ - в конституциите на държавите трябва да се забрани допускането на бюджетен дефицит и вземането на кредити.
Трето - ликвидиране на Световната банка и МВФ.....
За Гърция и други държави пред фалит, има друг вариант - някой друг да им плаща дълговете - такива като България. Това става с подписването на договор за присъединяването ни към пакта "Евро+". Ето коментар от вестник Сега.
Явно премиера ни е много ларж......докато английският премиер ясно заяви че Великобритания няма да финансира помоща за Гърция.
300 милиона евро помощ от бедна България за мързелива и крадлива Гърция....
Между другото Муудис сваля кредитният рейтинг на 7 италиански банки.........по подобен начин започна и кризата в Гърция....
_________________________________________________
През 2009 година БВД на България е бил 103% от БВП. Сега /31 април / 2011 година ,БВД е 94% от БВП.