Вижте резултатите от анкетата: Изтеглихте ли парите си от банките заради финансовата криза?

Гласували
109. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, закрих всички сметки.

    2 1.83%
  • Изтеглих ги и купих злато на кюлчета.

    1 0.92%
  • Изтеглих ги и купих евро.

    2 1.83%
  • Изтеглих ги и купих долари.

    0 0%
  • Изтеглих ги и купих швейцарски франкове.

    0 0%
  • Изтеглих ги и ги вложих в трилитров буркан.

    2 1.83%
  • Изтеглих ги и ги изпих!

    5 4.59%
  • Да, частично закрих сметките си.

    0 0%
  • Не, нищо няма да се случи с влоговете.

    35 32.11%
  • Няма какво да изтеглям!

    51 46.79%
  • Все още размислям...

    11 10.09%
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 53

Финансова криза

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #1

    Финансова криза

    Очаквам вашите искрени отговори!
    Изповядайте се!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: Финансова криза

    Що ли ми се струва, че е по-правилно да се нарича "КОРЕКЦИЯ на сдуханата финансова система", а не "финансова КРИЗА".

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Финансова криза

    Е, то да няма криза, ако всички си изтеглят парите от банките ще се предизвика финансова криза. По скоро проблема е са хората които има кредити и въобще си купуват стоки на кредит. Аз не съм от тях и не се притеснявам от нищо. Като влезеш в Техномаркет те засипват от оферти за стокови кредити. Много хора се излъгаха и сега ще им е трудно. Кредитите стават все по неизгодни. То още преди финансовата криза си беше така. Просто лакомията за пари на банките ни докара до тази криза. Рабори се причина е и лакомията на клиентите да имат нещо, което немогат да си позволят. Просто системата е сбъркана. Всички се радваха на икономически разтеж, индексите на фондовите борси растяха, но тябва да си голям наивник да вярваш, че всичко това може да продължи вечно. Ето, че краят му дойде и ще трявба да се помисли серизоно над дали това е правилният модел на финансова система. То е ясно, че е грешен. Аз лично очаквам финансовата криза сериозно да засегне и България, а много изтъкнати финансисти ще трябва да си хвърлят дипломите в кошчето за боклук.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Финансова криза

    те икономистите идеално знаят какво ТРЯБВА да се направи, но то е съвсем различно от това, което е ПОЗВОЛЕНО да се направи

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Финансова криза

    Мен пък ми се чини, че таз прословута 'финансова криза' си е баш измислица и хитра далавера, още повече, че както чувам от хора гледащи ТВ, бая се раздухва баш от бТВ.
    Верно, че в Щатите бая народ глътна вода, но то си е заради собствената им простотия.
    и тук с радост ще цитирам гениалния превод на статия от “Фанешал таймс”:
    http://www.severozapad.org/content/view/134/
    Ловенье на маймуне с трици - кратък наръчник

    Тоа матриалец е препечатан направо от афтуритетниа весник “Фанешал таймс”. Сеги е мудерно да са дрълат ората по секви фенансови вапросе, те за тава ша го преведем, за вашо сведение:
    Веднаж у темната Индиа в ено село дошел един омраз и казал на селяньете, че ша купува маймуне по десет долара парчето.
    Селяньете куто виделе, че има бая маймуне у жунглъта, отишле а ги ловат. Омразът купил неколко иляди за по десет долара. Маймунете, каде рипале по дръвеата, останале малко и ората спреле да си дават зор а ги ловат. Тогива тоа им рекъл, че ша копува по дваесе долара бройката.
    Ониа като чуле, па отишле да ловат маймуне, кой на трици, кой на друга стръв. Обаче маймунете намалели още. Офертата била вече на дваесе и пет долара, а у гората немало вече ни маймуна, ни уй.
    Тогива омразът им рекъл, че ша копува по пейсе долара парчето! Обаче имАл бил работа у големиа град, и неговиа менажер щел да копува наместо ньега.
    Менажера им казал: “А глейте оня пустиняк що маймуне е насъбрал, да му го тура! Язе ша еба да ви ги продам по триесе и пет долара, а оня куту си доде, виа ша му ги дадете по пейсе долара!”
    Селяньете си извадиле сичката парасъ и купиле сичкото маймуне… Повече не виделе ни менажера, ни омраза, ка са обърнаале - маймуне отсекъде!
    Сега имате по-добра престава ка работи Уол Стрийт…
    АВТУР: Партиенъ секретаръ Muff Daddy

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6

    Re: Финансова криза

    Бум боливанските рупии на депозит не решава нешата. Не и ако рупиите не са поне 5-6 цифрени. Тези 8-9-10% лихва при годишен базис няма да компенсират дори повишаването на цените и услугите които несъмнено ще дойдат в най-близко бъдеще. Вносители, търговци и производители - болшинството работят с дългосрочни кредити от години и 20-25% лихва върху кредитите ще рефлектира върху крайната цена. Проблема относно частното кредитиране тепърва идва - ако за телевизорче, компютър и някоя и друга прищявка все се намира да се плати няколко десетки или стотина лева дори и със закъснение, то за уволнения или съкратения поради спиране или ограничаване на кредитирането на предприятието или фирмата в която работи вече се превръща в голям проблем. За импотечен кредит пък да не говорим....Тоест - новата политика при криза на банките само ще засили кризата логаритмично. Това е и което очаквам лично аз в бъдеще. А това дали някой си е обърнал левчетата в долари или "марки" или диаманти и депозирал тук там оставям на неговата собствена наивност....да си мисли, че така противодейства на неумолимото....а то е, че ако не намери начин да увеличава парите си поне чрез метода на клетъчно деление ще губи повече от колкото печели.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #7

    Re: Финансова криза

    Гледам колкото може по-малко да се занимавам с банки, карти, заеми и т.н. Имам един малък влог, няма да го тегля и слагам в дюшека.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re: Финансова криза

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    ... повишаването на цените и услугите които несъмнено ще дойдат в най-близко бъдеще. ...
    Аз мисля че нещата стоят по друг начин.
    Повишаването на цените ще дойде в по-далечно бъдеще, когато ще се появи икономическата криза, която пък ще се появи в резултат на сегашната финансова криза. А в близко бъдеще ще се наблюдава по-скоро понижаване на цените, тъй като фалшивия финансов ресурс създаден от финансовите институции изчезва в момента. Грубо казано, парите в обращение (в глобален мащаб) стават по-малко в момента. По-точно, фалшивите пари в обращение изчезват.
    Под фалшив финансов ресурс разбирам всякакви видове финансови ресурси, срещу които така да се каже няма реално производство, но най-вече онази част от кредитите раздавани от финансовите институции, които са над реалните активи на тези финансови институции.

    ПП. А относно анкетата - опарих се от банкови фалити при предишната банкова криза в България. И сега нямах никакви колебания за това какво точно трябва да направя за да се защитя. И хич не ми дреме, че някой защитавайки неговия си интерес, реши да ме обвинява че всявам паника. Както вече казах, това не е "финансова КРИЗА", а "КОРЕКЦИЯ на сдуханата финансова система" и тази корекция всъщност е оздравителен процес.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re: Финансова криза

    Изтеглих ги и ги изпих!
    Както казват циганите" Човек е богат с това, което е изял и изпил, а не с това, което е спестил ..."

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: Финансова криза

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Изтеглих ги и ги изпих!
    Както казват циганите" Човек е богат с това, което е изял и изпил, а не с това, което е спестил ..."
    Абе таман се чудех, кой е гласувал като мен

  13. Junior Member Аватара на Black Genesis
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    143
    #11

    Re: Финансова криза

    Няма какво да изтеглям!
    Всичко е под дюшека.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #12

    Re: Финансова криза

    Брей, много оптимисти в тоя форум... и аз мисля, че нищо няма да стане с влоговете, ама да видим...


    А относно кризата... нали сме си скапана държава, нищо не ни е наред - една криза нямаме като хората, я гледайте хората какви кризи имат...

    Зимбабве ще пусне в обръщение банкноти от 50 000 зимбабвийски долара в отговор на галопиращата инфлация, достигнала през юли рекорд от 231 милиона процента. Това предаде АФП, като цитира комюнике на централната банка на страната.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #13

    Re: Финансова криза

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Както вече казах, това не е "финансова КРИЗА", а "КОРЕКЦИЯ на сдуханата финансова система" и тази корекция всъщност е оздравителен процес.

    И аз съм за! Нормална корекция на финансовата система.
    Изчезват фалшивите пари срещу които няма материални ценности.
    При такива кризи започва запасяване със материални ценности - например злато понеже най-лесно се съхранява.
    Който контролира някакви материални ценности, той оцелява. Разни играчи на борсата, финансови посредници и др. които контролират фалшивите пари при такава ситуация нормално си фалират. А пък дори и да са мно-о-о-го големи банки.

  17. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #14

    Re: Финансова криза

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Изтеглих ги и ги изпих!
    То пиенето е едно на ръка , ма дано по-често да е от радост и по-малко от сутринта и от мъка .
    Иначе кризата е , както винаги , благодарение на хора на които така и не им стигнаха парите (срамно много богатите) и разбира се тези които задлъжняват (по-бедните) без да си дават сметка колко всъщност си го "вкарват" и колко време може да им седи вътре. Аз не съм виждал договор за кредит , влог или въобще някакъв договор с банка на който да не пише "банката си запазва правото да ... прави каквото си иска ". А кредитололучателя има право да търпи да го "уважават" както намерят за добре.

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #15

    Re: Финансова криза

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    То пиенето е едно на ръка , ма дано по-често да е от радост и по-малко от сутринта и от мъка .
    Иначе кризата е , както винаги , благодарение на хора на които така и не им стигнаха парите (срамно много богатите) и разбира се тези които задлъжняват (по-бедните) без да си дават сметка колко всъщност си го "вкарват" и колко време може да им седи вътре. Аз не съм виждал договор за кредит , влог или въобще някакъв договор с банка на който да не пише "банката си запазва правото да ... прави каквото си иска ". А кредитололучателя има право да търпи да го "уважават" както намерят за добре.
    Tова е така "уважават те", но по собствено желание, никой не е дошъл да те "уважи" насила. Човек обикновенно сам отива и иска "уважение" от банката.
    Това е свързано с премерен риск, или печелиш, или губиш, няма вариант да влезнеш във водата и да излезеш сух, ако си бил неразумен.
    В края на краищата банките искат и са длъжни да си защитят парите, всеки иска да харчи, особенно пари, които не е изкарал, по-сладко е.
    Единственият проблем от т.нар. "криза" е, че се ограничава даването на кредити, което не е добре. Всичко друго е вятър работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 32
    Последно: 29-06-11, 15:21
  2. Криза ли - може и да има, но не и за Intel...
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 13-10-10, 12:14
  3. Отговори: 12
    Последно: 26-02-10, 15:02
  4. Световна финансова криза
    От n8852 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 06-03-09, 09:09
  5. Как ни завари световната криза ?!!!
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 15-01-09, 06:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе