Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

"Професионален домоуправител"?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Re:"Професионален домоуправител"?

    lupus, съвсем наскоро във входа си приехме дори и живущите на 1 и 2 етаж да плащат дял в абонамента за поддръжка на асансьора, като са освободени само от режийните по ползването му

    общите части са си общи части - важи и за покрива, и за асансьора, и за мазите...

    отново повтарям това, което казах в самото начало на темата - ВСИЧКО зависи от хората (възпитание, колективизъм, отговорност)

    P.S. N.B. извинявам се, че ползвам тази лоша комунистическа дума "колективизъм"

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #17

    Re:"Професионален домоуправител"?

    Имам теч когато вали силно и духа в едната стая. Ъгъла се пада странично на блока и е външен и изглежда с годините се е образувала дупка някъде между панелите, където водата си намира път и влиза в стаята. Ремонта трябва да стане отвън, като се смени външната мазилка с някаква подходяща предполагам. Дали мога да настоявам да бъде направен с общи средства? Както е при теч на покрива да кажем. То е ясно, че всички ще викнат,че в тях не тече, но това е друг въпрос. Искам да знам дали имам законно право да го искам.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #18

    Re:"Професионален домоуправител"?

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    Имам теч когато вали силно и духа в едната стая. Ъгъла се пада странично на блока и е външен и изглежда с годините се е образувала дупка някъде между панелите, където водата си намира път и влиза в стаята. Ремонта трябва да стане отвън, като се смени външната мазилка с някаква подходяща предполагам. Дали мога да настоявам да бъде направен с общи средства? Както е при теч на покрива да кажем. То е ясно, че всички ще викнат,че в тях не тече, но това е друг въпрос. Искам да знам дали имам законно право да го искам.
    Пробвай да ги залъжеш, като поискаш да направите цялостна външна изолация .

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re:"Професионален домоуправител"?

    тц, надали ще ти мине номера

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    70
    #20

    Re:"Професионален домоуправител"?

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    Имам теч когато вали силно и духа в едната стая. Ъгъла се пада странично на блока и е външен и изглежда с годините се е образувала дупка някъде между панелите, където водата си намира път и влиза в стаята. Ремонта трябва да стане отвън, като се смени външната мазилка с някаква подходяща предполагам. Дали мога да настоявам да бъде направен с общи средства? Както е при теч на покрива да кажем. То е ясно, че всички ще викнат,че в тях не тече, но това е друг въпрос. Искам да знам дали имам законно право да го искам.
    Имаш пълното законово право, външните стени са общи части ("При сгради, в които етажи или части от етажи принадлежат на различни собственици, общи на всички собственици са земята, върху която е построена сградата, дворът, основите, външните стени, ....") и като такива "Разходите за ремонт, обновяване, реконструкция и преустройство на общите части, за които има прието решение на общото събрание на собствениците, се разпределят между собствениците на самостоятелни обекти съразмерно с притежаваните от тях идеални части от общите части на сградата." - виж закона за собствеността за общи части и закона за етажната собственост - глава 4

  7. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #21

    Отговор: "Професионален домоуправител"?

    Търсих доста из нета,но излизат само нещата,които ги знам.
    Бих искал да попитам нещо,свързано с профес.домоуправител-кой плаща заплатата му-собственика или наемателя?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Отговор: "Професионален домоуправител"?

    както се разберат
    в моя вход си делят цялата такса, въпреки че хазяинът не живее в апартамента

  10. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #23

    Отговор: "Професионален домоуправител"?

    При мен е малко по-сложно,защото апартамента е общински и досега за всеки разход/извън консумативните/ им тиквах ЗУЕС под носа и мирясваха,но ситуацията с профес.домоуправител изобщо не ми е ясна,а не ми се набиват пари за адвокат.
    Освен това в ЗУЕС дейността на профес.изобщо не се засяга.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #24

    Отговор: "Професионален домоуправител"?

    Цитат Първоначално публикувано от avenger Виж публикацията
    Търсих доста из нета,но излизат само нещата,които ги знам.
    Бих искал да попитам нещо,свързано с профес.домоуправител-кой плаща заплатата му-собственика или наемателя?
    По договорка. Заплатата на домоуправителя е част от сметките за етажната собственост.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    107
    #25

    Отговор: Re:"Професионален домоуправител"?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    P.S. N.B. извинявам се, че ползвам тази лоша комунистическа дума "колективизъм"
    Няма нужда въобще да се извиняваш, нали точно заради светлия комунизъм сега сме точно в това колективно тресавище от което няма да се измъкнем и след 1000 години. Не защото е невъзможно, а защото хората не желаят да мислят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Kупувам 24" СРТ професионален монитор
    От Crank във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-07, 13:42
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе