Резултати от 1 до 13 от общо 13

От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

    От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ(ако може и от БГ)
    Въпроса ми е предимно към колегите с повече стаж в пазаруването ebay, amazon, и т.н.


    модел julbo solan
    цвят: fuschia (се води)

    Предварително благодаря на всички опитали са да помогнат

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

    1. http://www.amazon.com/Julbo-390-S-So.../dp/B004I2HC20 -американския Амазон

    2. http://www.minimoonsailors.co.uk/sho....php?xProd=615 от английски интернет магазин.

    3. от английския Амазонhttp://www.amazon.co.uk/Julbo-Kids-S...sr=1-1-catcorr цената към цената на Амазоните добави +20% процента ДДС и 4.99 паунда(което е около 12 лева) за пощенската доставка.Получават се между 7 и 10/11 работни дни.

    Аз преди месец поръчах обувки- сандали за и термопаста и всичко дойде без никакви проблеми..
    Ако ще поръчваш от Амазон-а те съветвам:
    1. когато изписваш адреса да не слагаш кавички или символа № тъй като излизат като други символи
    2. изписвай всичко само с латински букви, защото кирилицата излиза като йероглифи.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

    @justify много благодаря

    Мога ли да поръчам от американския амазон, ще ми начислят ли ДДС и колко е доставката?

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

    Никой ли не знае?

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #5

    Re:От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

    От щатите съм получавал доставка, поръчана от ebay и при получаването ми начислиха ддс.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

    От американският можеш а поръчаш, не знам колко е доставката и дали има ДДС защото не съм поръчвал от него.Само от английският.
    От американският има вероятност да няма ДДС, но вероятно доставката ще е равностойност на 25-30 лева.Пращал съм документи с БУЛПОСТ до един град до езерата между Сащ и Канада и пратката струваше 39 лева.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:От къде да взема тези очила на най-добра це

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    От щатите съм получавал доставка, поръчана от ebay и при получаването ми начислиха ддс.
    Странна работа. В щатите не работят с VAT(ДДС) по скоро може би начисляват някакво мито...
    Аз затова си мисля, че ако не е от EU трябва да е по-евтино...
    @justify на този амазон, в коя стъпка ти казва колко ти струва доставката, или ти казват, като си я получиш вече

    много ми е мътна тази система

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

    4.99 паунда е стандартната доставка за до 1 КГ стока за срок между 7 до 10 работни(те ги пишат "бизнес") дни.

    За доставки на техника или други стоки по-тежки от 1 килограм цената е 4.99 паунда + 0.49 паунда на всеки килограм, тоест ако пратката е повече от 1 КГ плащаш 4.99 паунда и например ако тежи 3кг плащаш още 1.47 паунда или общо 6.46 паунда за пратка тежаща 3 кг.
    Един пример с този продукт/стока
    Като кликнеш на продукта който желаеш има изписано някъде отдолу под снимките Find out more about our Delivery Rates and Returns Policy като синият надпис е линк към тарифите им за този продукт към различните дестинации разделени по страни.От таблицата от линка рабораш колко ще струва доставката, но отсега мога да кажа, че продукти до 1 Кг в над 98% от случаите със стандартна доставка 7-10 дни е 4.99 паунда.
    След това кликваш върху:
    Delivery Costs & Times и под него избираш International Deliveries
    Излиза една таблица със страни до които доставят продукта(най-вляво на екрана ти, а най- вдясно срещу страната до която си избрал да доставят стоката със сини букви пише : Click here to work out your delivery cost.Доколкото за някои стоки има възможност да се групират в един пакет има цена както за доставка, така и за "парче"(стока, продукт, единична бройка).Когато купуваш няколко стоки и има възможност за групирането им в една доставка се заплаща доставка като за една стока + определена цена за всяка една поръчана бройка влизаща в доставката.

    Ето виж: http://www.amazon.co.uk/gp/help/cust...odeId=11072981


    Обикновенно се заплаща за доставка+ цена за всяка бройка влизаща в пакета или за доставка + цена за всеки килограм когато доставката е по-тежка от да кажем 1 кг.

    Цената за доставка + цена за всяка бройка доставена стока обикновенно се дава за леки стоки когато се купуват ДВД дискове/шпиндели или други стоки до 1 кг, а когато тежестта на пакета със стоката надхвърля 1 кг искат цена за доставка+ цена за всеки един килограм.
    Дори за техника-например някой електронен четец или медиа плеър може да ти струва само 4.99 паунда от Англия до Бг.
    За очила, обувки(които са по -леки от 1кг) и други стоки по леки от 1 кг плащаш 4.99 паунда.Аз така поръчах едни лятни обувки-сандали на гаджето и платих 4.99 паунда за доставката.
    Има редовно и доста намаления и аз ползвах за обувките-сандали например 25% отстъпка, която ти я дават върху цената без ДДС и след това начисляват ДДС+ разноски за пощенската доставка.

    Има описано на английски как се ползват търговските отстъпки и къде точно се пише кода за отстъпка , за да получиш намалението/отстъпката от цената на стоката. Може да поръчаш едновременно стока без отстъпка и стока с отстъпка, но всеки път четеш за всяка отстъпка индивидуалните условия.


    Имат и безплатни международни доставки, но тях не ги предлагат на всеки купувач/клиент на Амазон, а само на редовни клиенти или на клиенти извършващи покупка на по-голяма стойност.Аз досега не съм ползвал безплатна международна доставка, но знам ли.Има доста работи които съм си "заплюл" всичките в унисон с новото ни консуматорско общество ...

    Най-накрая при покупката в личния профил който си си направил в Амазон ти идва нещо като електронна фактура в която пише какво си поръчал колко му е цената без ДДС, колко е ДДС и колко е цената на пощенската доставка и най-накрая общо колко пари ти струва.

    Пазарува се с дебитна или кредитна карта -аз съм с виза електрон(дебитна), като в една от страниците за регистрация е изписано какви "марки" карти приемат за пазаруване през интернет в Амазон.Пазарува се Й с дебитни карти, а не само с кредитни.Когато започнеш да се регистрираш ти сменя последователно няколко екрана в които си пишеш имената, адреса, адрес на доставка(ако е различен от твоят адрес на който живееш-например можеш от САЩ да поръчаш от английският Амазон детска количка за съпругата и бебето ти в България и ще ти удържат ДДС 20% като з а България и пощенска доставка до Бг.

    Амазон не удържат пари от картата за електронно пазаруване, но има немалко банки които удържат пари за пазаруване като обикновенно това е или % от стойността на покупката или твърда сума +% от стойността на покупката -да кажем между 0.1% и 0.7% от стойността на покупката.

    Аз съм в прокредит и там нищо не удържат за пазаруване в Бг или чужбина и през интернет.

    От това което съм прочел съм останал с убеждението че Амазон са доста по-коректни от който и да е български търговец, тъй като ако има нещо доставено различно от поръчаното-например объркан номер на обувки или цвят, те възстановяват всички пари по връщането на стоката обратно и ти пращат втория път стоката за своя сметка или ако не желаеш вече стоката или нямат това което искаш ти възстановяват парите по сметката която имаш в Амазон или която допълнително си посочил.

    Пратките се получават от Български пощи-получаваш у вас или ако няма никой пускат в пощата уведомление че имаш пратка и отиваш до пощата да си я вземеш.

    В пратката където са ти изпратили съответната стока имаш фактура -описание на поръчаното от теб която играе ролята и на документ доказващ покупката и чрез нея можеш да направиш рекламация за дефекти/несъответствия на стоката.
    Можеш да си разпечатиш фактурата и от профила в Амазон.


  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Re:От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

    Благодаря много за подробната информация. Можеш ли да ми кажеш конкретно цената за доставка този продукт - http://www.amazon.com/Julbo-390-S-So.../dp/B004I2HC20
    Тези линкове за които говориш нещо не ги виждам. Може би и на мен ми е време за очила

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

    За този тъй като е от Амазон САЩ не знам колко ще струва.Ако е от Англия ще е 4.99 паунда~ 12 лева.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Re:От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

    Тези от сащ не дава да се поръчат. Казва, че не може да се достави до нашето кънтри

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Re:От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

    Доколкото знам има фирми които професионално се занимават с доставка от САЩ.Поръчваш чрез тях или до тяхен адрес в САЩ и те доставят стоката.
    Ето и БГ фирма която прави такива доставки от САЩ заедно с цените им за доставка: http://delivery-shop.com/Заявка/Дост...и-САЩ.html

    Брей калпазан, шъ поръчвъш или само съ бъзикъш

    И къде изчезна онзи варненският брус който се беше "самопредал" на ЕОН, че "точи" ток от тях . Липсва ми-не че много влизам и пиша напоследък у форумо, ма неговите моабети ...
    Сигурно "гони" чужди булки/моми-нали дойде лятото и сега при него има много голишарчета от женски пол ...

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Re:От къде да взема тези очила на най-добра цена и доставка до БГ

    Проблема е решен, просто смених смотания amazon с ebay и нещата ми се изясниха Сега остава да почакам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung 46f6500 но добра цена, но от Plesio?!?
    От maya във форум Samsung телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 23-08-13, 23:34
  2. Отговори: 4
    Последно: 06-12-12, 09:09
  3. Дайте съвет кой от тези модели да взема?
    От cy_sat във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 18-03-08, 13:00
  4. Отговори: 2
    Последно: 23-01-04, 14:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе