Резултати от 1 до 10 от общо 10

Продажба на смартфон за чужбина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    6
    #1

    Продажба на смартфон за чужбина

    Здравейте, продавам един смартфон и преди няколко дена ми писа един канадец, че иска да го купи. Предложи ми да стане чрез Wire Tranfer. Вчера получих 2 е-мейла от банката му с детайли относно трансфера. От мен се иска да отида до пощата и да го изпратя на Х адрес и след това да изпратя данните по доставката до банката. Въпросите ми са: някой друг занимавал ли се е с подобен случай ? Как мога да съм сигурен, че не ме лъжат ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re:Продажба на смартфон за чужбина

    Измама...бегай далеч, банките не се занимават с това. Ако си с мозила тъндърбърд като мейл клиент, цъкни на "изглед"->"изходен код на писмото" и постни тук резултата да се посмеем заедно.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    6
    #3

    Re:Продажба на смартфон за чужбина

    На пръв поглед изглежда измама, но в действителност може и да не е. Кое те кара да мислиш, че е измама?

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re:Продажба на смартфон за чужбина

    Банките не се занимават с ескроу услуги ( да посредничат при закупуването на каквото и да е). Отделно, годината е 2012 а не 1912, при наличието на толкова начини за плащане без всякакви такси за заплащащия или такси от порядъка на 2-3 долара ( пейпал, мънибукерс ) няма начин никой разумен купувач да плаща с обикновен банков трансфер при който таксите са 35-70 долара. Прегледай изходния си код на писмото и ще разбереш че не идва от никоя банка. Ако искаш да пиеш една студена вода, то, това винаги можеш да направиш - на пазара кеф ти горнобанска, кеф ти михалково...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #5

    Re:Продажба на смартфон за чужбина

    Цитат Първоначално публикувано от spammer
    Здравейте, продавам един смартфон и преди няколко дена ми писа един канадец, че иска да го купи. Предложи ми да стане чрез Wire Tranfer. Вчера получих 2 е-мейла от банката му с детайли относно трансфера. От мен се иска да отида до пощата и да го изпратя на Х адрес и след това да изпратя данните по доставката до банката. Въпросите ми са: някой друг занимавал ли се е с подобен случай ? Как мога да съм сигурен, че не ме лъжат ?
    Пълна измама! Бягай далече. И не давай никакви лични данни, за да не те сполети някое безпаричие после.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:Продажба на смартфон за чужбина

    Цитат Първоначално публикувано от spammer
    На пръв поглед изглежда измама, но в действителност може и да не е. Кое те кара да мислиш, че е измама?
    Това, че някои чужденец, толкова се е заинтересувал от твоя телефон... Толкова ли е уникален. Или цената да не е без пари. Не може ли да се намери този телефон в ебей, амазон на твоята цена, или на близка до нея...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    6
    #7

    Re:Продажба на смартфон за чужбина

    Телефона е от последните модели и цената за него е като за без пари.. не знам как вървят в ебей или амазон.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #8

    Re:Продажба на смартфон за чужбина


    Аз не съм канадец, но съм навит да го "купя". Дай адрес, ще мина покрай вас да го взема, и на ръка ще ти дам данните на банката за трансфера. Няма да се разкарваш до пощата. Ако си от друг град, да ми платиш пътните, ако не е много нахално от моя страна...


  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Re:Продажба на смартфон за чужбина

    @spammer - изпращача ти е colonybank.shipmentverification@accountant.com и не е банка. Бръз преглед на това кой е accountant.com се оказва, че ....виж сам:
    http://www.google.bg/#hl=bg&sclient=...w=1366&bih=631

    http://www.419scam.org/419-accountant-com.htm

    история като твоята:
    http://wwwboards.auto.ru/shopping/165405.html
    друга
    http://www.babyblog.ru/user/billissima/2858369
    и т.н.

    А Самсунг Галакси С2 в канадския ибей нов струва не 400 евра ами:
    http://www.ebay.ca/sch/i.html?_trksi...xy+s2&_sacat=0

    надявам се съм те разубедил окончателно?!

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    6
    #10

    Re:Продажба на смартфон за чужбина

    Аз бях още разубеден след втория ти пост. Честно казано не знам какво да кажа, освен едно голямо Благодаря на всички които взеха участие в разрешаване на 'дилемата' ми. Спестихте ми много главоболия и ядове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Паричен превод за чужбина
    От escher във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 12-06-07, 14:36
  2. Отговори: 25
    Последно: 26-04-07, 19:11
  3. Отговори: 1
    Последно: 12-10-06, 21:18
  4. Броузване на БГ сървъри от чужбина?
    От Shegobieca във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 13-03-06, 20:06
  5. от чужбина да се отвара
    От pate във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 08-09-05, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе