Резултати от 1 до 14 от общо 14

Лъжат ли Globul?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    13
    #1

    Лъжат ли Globul?!?

    Здравейте, от вчера открих един неприятен казус в сметката към Globul ---> на титуляра се водят 2 телефонни номера със съответните тарифи без ДДС -> в общата фактура като се сумират двете такси веднъж се получава точно - друг път +0,50 лв. , трети път + 1лв. и т.н.
    От там нататък другите допълнителни таксувания са сметнати вярно+отстъпки и т.н.
    Грешката е само при сумиране на базовата такса по програмата без ДДС.
    Писах e-mail до госпожата която фигурира като име под фактурата, но отговора е: В момента не мога да отговоря - извън офиса съм и т.н. ....
    Сега препратих майл-а към някакъв съпорт и ще видя дали ще отговорят нещо.

    Дали и на друг му се е случвало такова несъответствие? От магазина момчето гледа фактурите и каза че не му е ясно защо са разминаванията, но и той ги вижда в програмата. Каза че се смятат автоматично, а не ръчно -> затова едва ли е човешка грешка...

    От тук идва въпроса дали в софтуеъра на Globul не е заложено на случаен принцип на 30% примерно от абонатите да се начислява в зависимост от сметката 2-10% добавка над реалната сума... Все пак ако го направят на 200 000 или 300 000 абоната на месец -> мога да си докарат известна сума бонус за борда и т.н.

    Мерси!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #2

    Re: Лъжат ли Globul?!?

    е дубрутру...
    едно време ментел ми пишеха че съм звънял на номера които принципно звъниш по-редовно... така и стана с една моя бивша с която се чувахме редовно но след като скъсахме ми се появи 2 месеца един след друг че съм и звънял по 3 пъти.
    другото от което си докарват е от минималните минути... говориш 10 секунди таксуват ти ги като за 1 минута... бе не ми се говори... един приятел ги осъди ментел ама много груба процедурата... с нотариус глупости слагаш телефона във специален сейф... и накрая му дойде сметка 40лв без да е говорил.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Лъжат ли Globul?!?

    Цитат Първоначално публикувано от wolfman78 Виж публикацията
    От тук идва въпроса дали в софтуеъра на Globul не е заложено на случаен принцип на 30% примерно от абонатите да се начислява в зависимост от сметката 2-10% добавка над реалната сума...
    Тези софтуери в общия случай си вървят с некви международни сертификати, като ISO, TUV и други такива. Едва ли всеки може да си плеска и надписва, както си поиска.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Лъжат ли Globul?!?

    @wolfman78,
    Я сканирай фактурите, заличи личните данни и ги качи тук да ги разгледаме.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #5

    Отговор: Re: Лъжат ли Globul?!?

    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Byte Виж публикацията
    е дубрутру...
    едно време ментел ми пишеха че съм звънял на номера които принципно звъниш по-редовно... така и стана с една моя бивша с която се чувахме редовно но след като скъсахме ми се появи 2 месеца един след друг че съм и звънял по 3 пъти.
    другото от което си докарват е от минималните минути... говориш 10 секунди таксуват ти ги като за 1 минута... бе не ми се говори... един приятел ги осъди ментел ама много груба процедурата... с нотариус глупости слагаш телефона във специален сейф... и накрая му дойде сметка 40лв без да е говорил.
    може да си и звънял в минути на умопомрачение

  7. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #6

    Отговор: Лъжат ли Globul?!?

    Преди, време мен ме цакаха с 1 лев дневно.Пращал съм смс за достъп до нет или
    нещо такова.На четири лева и четири скандала се разбрахме.Пратих смс с текст
    STOP и престанаха.4.80 с ДДС се овътрих хей така за нищо.В живота можеш да
    вярваш само на себе си и то не винаги!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    13
    #7

    Отговор: Лъжат ли Globul?!?

    Цитат Първоначално публикувано от PSL Виж публикацията
    Преди, време мен ме цакаха с 1 лев дневно.Пращал съм смс за достъп до нет или
    нещо такова.На четири лева и четири скандала се разбрахме.Пратих смс с текст
    STOP и престанаха.4.80 с ДДС се овътрих хей така за нищо.В живота можеш да
    вярваш само на себе си и то не винаги!
    Ааа това и на мен ми го направиха - с VIC OFF, го спрях иначе пращаше всеки ден по един виц на деня --- Системата е че пращат POP-UP SMS и като си отключваш клавиатурата на GSM-то и ти светне екрана веднага трябва червена слушалка, ако е друг бутон праща автоматично отговор към централата им и се абонираш за някаква услуга - после трябва да им връщаш SMS с OFF, да ти я спрат. Хем съм дал тия SMS-и да не ми ги пуска тел-а през менюто --- пак си идват.

    Получих отговор от Глобул - звъннаха ми по тел-а да ми кажат че това е такса - включване към мрежата --- заплаща се с фактурата следващия месец, ако предходния не си платил в срок и ти спрат изходящите. Понеже попитах защо един път 0,50лв. без ДДС, друг път 1лв. без ДДС --- не можаха да ми кажат конкретно, но явно единия номер го спират на 7-и другия на 9-и или нещо такова и като се плати на 8-и, е по-малка таксата. Друг е въпроса, че аз за първи път чувам за тази такса, а и да е законна, мисля че в следващата фактура трябва да има разяснение, а не:"Месечни и еднократни такси (абонаменти, доп. пакети)" .
    Явно че това се води еднократна такса, та замазаха нещата - да кажем че е така. Номерата ги плаща майка ми и наистина каза, че един път плаща на 7-и, друг път на 8-и или 9-и --- в зависимост от когато и дадат пенсията... Та така ... Ако си пази касовите бележки, ще направя детайлна справка, като кога внася и какво отразяват в следващата фактура...

    Благодаря за вниманието

    - - - - - - - - - -

    А ето какво открих в ценовата листа под: Други услуги...
    Повторно активиране
    безплатно
    Получаване на входящ трафик при незаплатено в срок задължение
    0.60 лв. за всеки номер

    - - - - - - - - - -

    Това последното как ви се струва - че ако не е платено на време, а през това време ми звънят други номера, следващия месец ще трябва да платя по 0.60 стотинки на номер (който ме е търсил) един вид?!?

    - - - - - - - - - -

    Опа ето:
    Получаване на входящ трафик при незаплатено в срок
    задължение*


    • Предоставя се на всички потребители на абонаментни програми на GLOBUL, които
      не са заплатили в срок задължение по издадена фактура. Не може да бъде
      използвано от потребител в роуминг.
    • Таксата се дължи и заплаща само от потребители – физически лица.
    • Таксата е еднократна, в размер на 0,60 лв. с ДДС (не зависи от дните и броя
      на получени обаждания/SMS, начислява се веднъж при незаплатено задължение и след
      изтичане на срока за заплащане на задължение по издадена фактура). При ново
      неплащане в срок на задължение по издадена фактура се дължи нова такса.
    • Таксата се начислява на всеки номер във фактурата, чието заплащане не е
      извършено в срок.


    * в сила от 01.06.2010.

  10. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #8

    Отговор: Лъжат ли Globul?!?

    Операторките, каква дума а?, ми обясняваха ,че блекбери телефоните били така : без да
    правя каквото и да било смс се изпращал автоматично!А пък аз съм му забранил смс-и,ммс-и
    телефонни номера абонати и каквото се сетиш, ма на блекбери проклетото.И понеже много се
    бях ядосал накрая им казах, че за всеки лев ще убивам по един техен колега на случаен принцип.
    Тогава ми дадоха "паролата" и престанаха.А то вече тук у нас нищо не трябва да ни изненадва.
    Въобще тук от скука няма да умрем.Искрени съчувствия на останалите живи.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #9

    Отговор: Лъжат ли Globul?!?

    Цитат Първоначално публикувано от PSL Виж публикацията
    Операторките, каква дума а?, ми обясняваха ,че блекбери телефоните били така : без да
    правя каквото и да било смс се изпращал автоматично!А пък аз съм му забранил смс-и,ммс-и
    телефонни номера абонати и каквото се сетиш, ма на блекбери проклетото.И понеже много се
    бях ядосал накрая им казах, че за всеки лев ще убивам по един техен колега на случаен принцип.
    Тогава ми дадоха "паролата" и престанаха.А то вече тук у нас нищо не трябва да ни изненадва.
    Въобще тук от скука няма да умрем.Искрени съчувствия на останалите живи.
    А това блекбери активиран ли му е блекбери пакет или просто си го ползваш като слушалка.Тоест имаш ли абонаментен план за него.Ако е така всички смс са ти безплатни.От години ползвам за служебен апарат техни модели и до сега не ми се е случвало да прати смс без аз да искам.Няма такова нещо здраво са те омотали.Те и на мен си позволяваха да ми надписват там някаква сума за интернет трафик ,но в момента в които им показах че тяхната карта е в телефон без браузър престанаха да ме скубят всеки месец за интернет трафик.Обясних им че е смешно при наличието на два смартфона и при положение ,че тяхната карта се ползва в Нокия 100.И странното е, че се разбрах със служителката в офиса направо без да звъня на оператори и да ме занимават с глупости.Показах и телефона ,който ползвам и и казах ,че не желая да виждам във фактурите си повече интернет трафик.А по принцип системата на Глобул е така направена,че всички услуги се пускат и спират през оператор в офисите нямат достъп до номерата и не могат да правят промени по тях.
    Този пост е редактиран от granity; 26-04-13 в 08:40.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Лъжат ли Globul?!?

    PSL и с айфоните е така. Ако си пуснеш фейстайм и аймесидж, праща смс до англия за активация. Така, че не е виновен оператора ти

  13. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #11

    Отговор: Лъжат ли Globul?!?

    granity, нали човек си купува блекбери да го ползва като блекбери.Хубаво е, че Теленор
    купува Глобул.Аз ако съм на тяхно място уволнявам всички, после "кастинг", на печелившите
    -Честито!Така според мен във всички фирми, също и във фирмата РБългария.
    stenly нищо не може да пусне, ние се познаваме отдавна.Дълго е а сутринта пътувам.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #12

    Отговор: Лъжат ли Globul?!?

    Цитат Първоначално публикувано от PSL Виж публикацията
    granity, нали човек си купува блекбери да го ползва като блекбери.
    И аз така мисля но всекидневно виждам хора за който това е просто телефон и го ползват без блекбери пакет.А с пакета интернет трафика и смс са включени в цената как така ще те таксуват.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #13

    Отговор: Лъжат ли Globul?!?

    wolfman78 , това го е имало от край време в Мтел. Преди някъде около 3 години Глобул решиха да не останат по-назад и въведоха тази "услуга" . Глобул не лъжат със сметките, но много често подвеждат клиентите си с най-различни услуги - pop up СМС-и, зодии, новини , мелодийка докато ти звънят, за която е важно да се знае че не спира сама. Мелодийката струва 2.40лв и важи 2-3 месеца. Това обаче е цената само на самата мелодийка. Отделно имате месечен абонамент от 0.50лв. При изтичане на валидноста на закупената мелодийка, тя се променя на стандартната за глобул и абонаментната такса продължава да си върви. Начина да се спре е SMS със съдържание STOP на някой си номер. Пак казвам, Глобул НЕ лъжат в сметките, но имат много подмолни начини за печелене на пари от ненужни "услуги".

  17. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #14

    Отговор: Лъжат ли Globul?!?

    granity, а как по време на изключен телефон, оператор ми казва, че съм пращал смс-и ?
    Телефончето го ползвам за свързване с определен брой колеги по интереси.Април
    станаха 6 гд. ползване на блекбери телефони.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Повреден бойлер - възможно ли е да ме лъжат
    От wildpeasant във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 27-02-13, 23:06
  2. Отговори: 2
    Последно: 10-02-12, 21:23
  3. Всички лъжат мами.... им Globul-ска
    От helios1 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 49
    Последно: 31-01-07, 16:08
  4. Globul b-free - лъжат
    От ilhanbg във форум Технологии
    Отговори: 55
    Последно: 17-03-06, 23:18
  5. Отговори: 11
    Последно: 07-11-05, 20:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе