Вижте резултатите от анкетата: В какво състояние трябва да е дъската на тоалетната чиния в обществена тоалетна?

Гласували
19. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Вдигнато

    17 89.47%
  • Пуснато

    2 10.53%
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree5Одобрявам

Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    Етикетът и моралните норми са в основите на едно цивилизовано общество. Но естествено, с течение на времето основите трябва да се видоизменят.
    Преди време, женските гърди и тяло са били популярен съд за поднасяне на храна например, в съвремието ни този съд все още има приложение, но в значително по-тясни граници.


    Та сега за обществените тоалетни и етикетът.
    Прието е, дъската винаги да седи спусната. Тоест, един джентълмен, влязъл в 95% от случаите по малка работа трябва да пипне и вдигне дъската, до която допреди малко са се допирали нежни женски части, хипотетично на индивид, заразен с хепатит, да свърши работата си през усъвършенствания инструмент, с който природата го е дарила и пак да пусне дъската.
    Защо, след като от хигиенична гледна точка разумът подсказва точно обратното - дъската винаги е вдигната. В този случай се избягва неприятната възможност, джентълменската жилка да е удавена в алкохол и дъската, вместо да бъде вдигната да бъде опикана... Избягва се и ненужния допир на същества, с възможност за облекчаване в право състояние до предмети със съмнителна чистота. И не утежнява по никакъв начин ситуацията на тези, които не могат да го правят прави. Защото, ако се доверяват на дъската дотолкова, че да полагат задните си части на нея, не е проблем да я докосват и с ръце.
    И въпреки това, проява на лош вкус е ако не пуснеш дъската, след като си посетил облекчаващото заведение.


    Търся разумни доводи това да е така, а ако няма - да основем група или политическа партия с основна цел - промяна на етикета - от 2015 г. - дъската да е вдигната.

    tch.jpg
    jonov, iwan33 и grischa харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    :rolleyes:
    направо изби рибата с тази тема.....
    Като единствен петел в женско царство ми е писнало да вдигам седалището.
    Не в обществена, а в домашната тпоалетна. И в офиса, когато някой колега /няма каки/ забрави да го вдигне/седалището де/ се ядосвам яко. И не го пипам - с крак го вдигам. А би трябвало да има някакви салфеткоподобни покривала за еднократна употреба, ама не съм виждал. А бих си купувал такива!

    Щом е за вдигане - аз съм ЗА
    Този пост е редактиран от Wise; 27-07-13 в 19:29.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #3

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    Има такива и са във формата на клекалото/седалото.Материала им е от нещо като вътрешната част на някогашните гъвкави дискети произвеждани в ЗМД "Д. Баненкин" село Драгор-не съм сигурен дали материала е хартия или някакъв вид текстил или комбинация от двете.Слагаш го преди да седнеш и си махаш след като станеш.По-луксозните са ароматизирани, а една немалка част имат и лек дезинфектант.В България не съм виждал да се продават.

    При всички положения когато се ползва по-интензивно би трябвало капака и дъската да са вдигнати и всеки да си го сваля, не за друго а защото най-мразя дълги женски косми по дъската.Жените обикновенно понеже са свикнали дъската да е долу изобщо не се обръщат да свалят капака след като са позлвали тоалетната и поради тази причина изобщо не виждат космите от косата им паднали на дъската зад гърба им.Аз след мен се старая всичко да е "изрядно", но женорята не са съвсем така.Лошото е че и на дисциплина трудно се учат...

    За съжаление от мъжката и от женската част има голями мизерници
    Този пост е редактиран от justify; 27-07-13 в 19:44.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    наскоро разсъждавах по тази тема и стигнах до извода, че т.нар. "етикет" е съобразен само и единствено с женската разсеяност и трудността на повечето от тях да осмислят заобикалящата ги среда извън обекта на конкретния им интерес и/или мислите в съзнанието им

    не съм женомразец, просто обичам рационалната мисъл и адекватна реакция към средата

  6. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #5

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    То нали уж капака се спускал да не би гадинките от вътре да атакуват околното пространство. Ама по тази логика, всеки задник ползвал дъската ще разпространи нашествениците по-надалеко. Кой прав, кой крив историята ще реши, може би. Аз съм за вдигнат.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #6

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    Обикновено обществените тоалетни са разделени така, че в мъжката -горе дъската.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    В обществена тоалетна или я вдигам с крак или въобще не я вдигам - в зависимост от тоалетната. За сваляне пък въобще и дума да не става.... В къщи я свалям само при необходимост. Аз също не виждам логика да стои спусната.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    Съжалвам , но напуснах групата във FB - от лични съображения. Иначе имаше един виц навремето "Какво е това нещо което мъжете вдигат а жените свалят ? - Капака на тоалетната чиния."
    За мен е глупаво да се мърмори че трябвалода се сваля - за мен също е толкова гнусно да го вдигам знам ли кой е седял или препикал преди това ?

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    За мен е глупаво да се мърмори че трябвалода се сваля - за мен също е толкова гнусно да го вдигам знам ли кой е седял или препикал преди това ?

    Явно слънцето ме е напекло, но не успях да разбера тази позиция? В едно изречение казваш 2 различни неща.
    По написаното от теб разбирам, че когато седалката е пусната, ти я опикаваш, защото те е гнус да я вдигаш. А ако не е пусната, изпикаваш се и после я пускаш, защото е глупаво да не го правиш... Някакъв абсурд се заформя.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #10

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ... Някакъв абсурд се заформя.
    +1
    Може и аз да съм слънчасал, ама този тъпизъм - да ме е гнус да вдигна или сваля седалката у дома, за мен е все едно да ме е гнус да галя /и не само / дупето на момата. Освен това, след ползване на тоалетната е елементарно за лична хигиена /и не само/, човек да си измие ръцете. Колкото до обществените тоалетни - не ползвам дамските такива /за разлика от някои ъъ джентълмени, споделили опит по-долу/ и не мога да споделя филиингс и експириънс.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #11

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    Да те е гнус да пипаш тоалетната чиния е едно, а да се измиеш след това и да си поддържаш елементарната хигиена е нещо различно.
    Когато те е гнус ти е неприятно изобщо да се докосваш до тоалетната чиния, неависимо че след това може да се измиеш и 2-3 пъти, което често се и прави от гнусливи хора.В този смисъл и аз не виждам никакъв смисъл в
    +1
    Може и аз да съм слънчасал, ама този тъпизъм - да ме е гнус да вдигна или сваля седалката у дома, за мен е все едно да ме е гнус да галя /и не само / дупето на момата. Освен това, след ползване на тоалетната е елементарно за лична хигиена /и не само/, човек да си измие ръцете.
    .

    Не става въпрос за САМО за домашни или "публични" тоалетни.Аз също не помня откога не съм ползвал "публична" тоалетна.Освен така нарочената "публична" тоалетна съществуват и офисни, които се ползват само от определен кръг от хора и тези тоалетни може и да не се "разделят" на мъжки и дамски.

    А слънцето и жегата се е отразила на немалко хора, включително и такива които не пропуснаха да сътворят няколко "остроумни" поста във форума днес ...
    Този пост е редактиран от justify; 30-07-13 в 09:53. Причина: допълнение съюз "е" в първото главно изречение и на пропусната частица- "да" в подчиненото му изречение.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #12

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Да те гнус да пипаш тоалетната чиния е едно, а се измиеш след това и да си поддържаш елементарната хигиена е нещо различно.
    Когато те е гнус ти е неприятно изобщо да се докосваш до тоалетната чиния, неависимо че след това може да се измиеш и 2-3 пъти, което често се и прави от гнусливи хора.
    Ако правилно съм разбрал смисъла на горното, то разбирането ми, че процедурата с вдигане и сваляне на тоалетната седалка е нещо нормално и в реда на нещата, щом тоалетната се ползва и от дама, ме прави гнуслив, ако поддържам и елементарна хигиена след прилагането й. Хъм, чак толкова едва ли ще "слънчасам". Тоалетната чиния пък какво общо има в случая?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    +1
    Може и аз да съм слънчасал, ама този тъпизъм - да ме е гнус да вдигна или сваля седалката у дома, за мен е все едно да ме е гнус да галя /и не само / дупето на момата. Освен това, след ползване на тоалетната е елементарно за лична хигиена /и не само/, човек да си измие ръцете. Колкото до обществените тоалетни - не ползвам дамските такива /за разлика от някои ъъ джентълмени, споделили опит по-долу/ и не мога да споделя филиингс и експириънс.
    Ами явно сте слънчасали. Както жените ги е гнус да я свалят - така и мен ме е гнус да я вдигам.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #14

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    Мистър, с риск ме глобиш 5 кинта за стари вицове, поста ти ме подсети за един такъв, макар и не съвсем по темата:

    Джентълмен влиза в обществена тоалетна и се обръща към друг мъж, вече "здрависал се" с по-малкия си приятел:
    - Извинете господине, бихте ли изпикал и мен, защото много ме е гнус ...

  18. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #15

    Отговор: Етикетът и тоалетната чиния, жената и дъската, еманципацията и хигиената

    за мен това настояване на чинията ми е аналогично на "измий си мръсна паница, преди да ядеш, а после пак си я измий"... ех, къде остава еманципацията, като опре до чуждите интереси?... за мен единствено задължение си остава да я вдигам ПРЕДИ... и толкоз, мама тъй ме е учила

    интересно ше е да се включат и дамите в дискусията, да разберем и тях колко ги е напекло. опасявам се обаче, че логиката няма да ги трогне - повечето са свикнали да я игнорират, когато не им изнася.

    за една жена 2+2 не е 4, а "колкото трябва"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. качествена тоалетна чиния и казанче
    От bright във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 19
    Последно: 19-10-20, 06:46
  2. Отговори: 13
    Последно: 23-09-13, 21:57
  3. Въпрос за сателитна чиния
    От orlinm във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 13
    Последно: 01-06-12, 21:17
  4. Отговори: 0
    Последно: 18-08-11, 11:31
  5. тоалетна чиния
    От pier_67 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-08, 08:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе